40 років служіння у Божому винограднику

Олександер Харченко

 24 жовтня 2010 року в Центрі Культури ім. Св. Володимира в Оквіллі (Онтаріо) відбувся величавий бенкет з нагоди 40-ліття священства маґістра отця протопресвітера Богдана Сенцьо та 40-ліття його подружнього життя з добродійкою Катериною. Програма розпочалася молебнем, який відправив Преосвященний Митрополит Юрій у сослуженні багатьох священиків та в супроводі катедрального хору під керівництвом Андрія Дмитровича. Кількість учасників бенкету – понад 500 осіб – промовляє про те, що отець Богдан і добродійка Катерина користуються великою пошаною в українській громаді Торонто й околиць. Відкриваючи святковий бенкет, Володимир Шевчук, голова управи катедральної громади Св. Володимира, він же і господар вечора, змалював неспокійний загальний стан у світі сорок років тому та непевність майбутньої долі нововисвяченого молодого православного священика в Польщі.Зліва направо: Валентина Родак, Леся Кравець, добродійка Катерина Сенцьо, отець протопресвітер Богдан Сенцьо, Преосвященний Митрополит Юрій Каліщук, Надія Гункевич, Ольга Янжула, Лідія Цимбалюк, Анна Міщенко

Завдяки відданості Українській Православній Церкві і українському народові, завдяки працьовитості та вродженому таланту отець Богдан здобував освіту, спочатку матуру, у Варшаві, а потім там же і духовну, у Православній Семінарії та в Богословській Академії, де отримав ступень маґістра богословія. Протягом п’яти років навчання в Академії він служив іподияконом при двох митрополитах – при Степанові Рудику та при Василію Дорошкевичу. Далі дияконське служіння в соборі Св. Магдалини у Варшаві, де й прийняв священичий сан, після чого дев’ять років служив настоятелем храмів у різних місцевостях Польщі, а 1979 року, з добродійкою Катериною й донькою Анною, прибув до США, де отримав парафію в сусідньому Баффало. Прослуживши вісім років, він звернув на себе увагу вірних не тільки в Баффало, а й у сусідньому Торонто, внаслідок чого 1 серпня 1987 року, з благословення тодішнього канадського Митрополита Василія, став настоятелем катедри Св. Володимира і повністю включився, разом із добродійкою Катериною (вона декілька років була директором Курсів Українознавства ім. Івана Котляревського та Школи ім. Тараса Шевченка при катедрі), у громадське життя. Нібито початковий намір його призначення в Торонто мав бути тимчасовим, але завдяки його достойним рисам та початковість у Торонто вже триває 23 роки – на превелику радість усього членства катедральної громади Св. Володимира, і не тільки. Отець протопресвітер маґістер Богдан Сенцьо користується великою пошаною серед усієї української торонтської громади, а на його відправи у Пансіоні ім. Івана Франка (де він є капеляном) охоче приходять як православні, так і греко-католики.

Бенкет з нагоди 40-ліття священства отця Богдана є доказом його великої популярности в Торонто, про що свідчить участь у бенкеті як православних, так і греко-католиків. Слово про отця протопресвітера Богдана Сенцьо виголосила голова Братства Св. Володимира пані Валентина Родак. Вона підкреслила, що священичу нагороду протопресвітера отець Богдан отримав у липні 2010 року від Собору Єпископів у Вінніпезі, при тому заявивши, що Господь Бог нагородив ювілята цінними дарами, серед яких найяскравішим є красномовство, як також і приємний голос та міцне здоров’я. Отець Богдан – скромний і працьовитий душпастир.

Серед визначних гостей на бенкеті були: колишній надзвичайний і повноважний посол України в Канаді доктор Юрій Щербак, генеральний консул України в Торонто Олександр Данилейко з дружиною Оленою, греко-католицький капелян Пансіонів ім. Івана Франка отець Петро Івахів з добродійкою Іриною, настоятель греко-католицької церкви Успіння Пресвятої Богородиці отець Роман Паньків, православні священики сусідніх парафій та представники українських організацій Торонто й околиць.

Привітав о. протопресвітера Богдана Сенцьо генеральний консул Олександр Данилейко. Спогадами про їхнє спільне з отцем Богданом минуле у Польщі поділився о. протопресвітер Юрій Гнатів, настоятель церкви Св. Андрія. А донька Анна Сенцьо-Куземчак зворушливо розповіла про родинні відносини та батьківські настанови. На завершення свого виступу вона закликала учасників бенкету заспівати многоліття ювілятам, що й було дуже радо виконано. Спів був надзвичайний, оскільки співав катедральний хор разом з усіма учасниками.

Далі у програмі бенкету поетеса Наталія Турукало почитала вірш, присвячений 40-літтю священства о. протопресвітера Богдана та 40-літтю його подружнього життя з добродійкою Катериною.

Леся Кравець, голова організаційного комітету бенкету, вручила ювілятам подарунок – копію чудо-творної ікони Божої Матері з ХІІ століття (оригінал ікони зберігається в Музеї Холмщини) та книжку, в якій розповідається про ту ікону.

Спогадами про спільні з отцем-ювілятом життєві шляхи на ниві Української Православної Церкви в Канаді поділився колишній настоятель церкви Св. Анни о. Микола Сідорський.

У мистецькій частині програми виступила бандуристка Наталя Гіль, а потім катедральний хор чудово виконав чотири пісні, які принесли всім учасникам велике задоволення.

Вітання ювілятам завершив почесний голова організаційного комітету Преосвященний Митрополит Юрій. Він підкреслив, що “сьогодні ми почули дуже багато похвал на адресу ювілятів, похвал, які дійсно належаться їм. А найбільша похвала – це присутність великої кількости людей. Це доказ – скількох сердець Ви, достойний отче, доторкнулись протягом Вашого служіння у Божому винограднику”.

Звертаючись до отця Богдана й добродійки Катерини, щиру по-дяку від Союзу Українок Канади ім. Княгині Ольги висловила голова Відділу пані Євгенія Мельничук.

На завершення бенкету заключне слово виголосив сам ювілят о. Богдан. Він подякував організаторам свята, Преосвященному Митрополитові Юрію, усім учасникам, своїм рідним, доньці, тещі і, зокрема, добродійці Катерині.

 PHOTO

Зліва направо: Валентина Родак, Леся Кравець, добродійка Катерина Сенцьо, отець протопресвітер Богдан Сенцьо, Преосвященний Митрополит Юрій Каліщук, Надія Гункевич, Ольга Янжула, Лідія Цимбалюк, Анна Міщенко