Резолюції 37-го Крайового З’їзду УНО та БО

37-ий Крайовий З’їзд Українського Національного Об’єдання Канади (УНО) і Братніх Організацій (БО), який відбувся в Едмонтоні 9-11 листопада 2012 року, рівно ж відзначаючи 80-ліття УНО, вітає Її Величність Королеву Єлизавету ІІ з нагоди діамантового ювілею сходження її на престол, українські церкви, Світовий Конгрес Українців, Конгрес Українців Канади та всі їхні складові організації. Ми також надcилаємо вітання усім українцям в діаспорі і нaродові України.

Під час зустрічі у Законодавчій Асамблеї провінції Альберта 8 листопада 2012 р. Перший ряд зліва направо стоять: Мар’янна Сех, голова МУНО Канади, Ярослава Івасиків, голова КУ ОУК, Євген Звоздецький, достойний спікер Законодавчої Асамблеї провінції Альберта, Тамара Воротиленко, голова Відділу ОУК в Едмонтоні, Дженис Сарич, депутат Законодавчої Асамблеї провінції Альберта. Другий ряд зліва направо стоять: Ліо Залуський, член Філії УНО Едмонтон, Тарас Підзамецький, президент УНО Канади, Олі Вовк, член Філії УНО Едмонтон, Юрій Йопик, голова Філії УНО Едмонтон

Резолюції

1. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб учасники 37-го Крайововго З’їзду УНО і БО віддали дань священній пам’яті жертв Голодомору та вимагали від теперішнього уряду України припинити свою співучасть у прикриванні факту Голодомору як акту геноциду.

2. ПОСТАНОВЛЕНО 37-им Крайовим З’їздом УНО і БО привітати Світовий Конгрес Українців з нагоди святкування 45-річчя його діяльності і висловити привітання президентові СКУ Евгену Чолію і генеральному секретарю СКУ Стефану Романіву та всій Раді Директорів СКУ, а також усім складовим організаціям СКУ у 33 країнах світу;

ПОСТАНОВЛЕНО Українському Національному Об’єднанню Канади розпочати підготовку і представити необхідні ресурси для повної і конструктивної участі в роботі 10-го Світового Конгресу Українців, який відбудеться у серпні 2013 року у Львові, включаючи участь у робочих комітетах перед Конгресом.

3. ПОСТАВНОВЛЕНО, щоб УНО і БО привітали Філію УНО в Оттаві-Ґатіно з організацією і здійсненням цієї важливої нової програми для виховання української канадської молоді.

4. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб 37-ий Крайовий З’їзд УНО і БО закликав Дирекцію УНО, всі філії УНО та Братні Організації, а також Інститут Молодих Провідників ім. Павла Юзика протягом наступних двох років зобов’язатися провести заходи, які б представили твори Тараса Шевченка і важливість його творчості членам УНО і БО;

ПОСТАНОВЛЕНО, щоб 37-ий Крайовий З’їзд УНО і БО закликав уряд України взяти на себе зобов’язання і передати відповідні ресурси для проведення неполітичного святкування цього ювілею, який пропагуватиме українську мову і національну солідарність України;

ПОСТАНОВЛЕНО, щоб 37-ий Крайовий З’їзд УНО і БО закликав Дирекцію УНО Канади забезпечити дозвіл і доступ до необхідних ресурсів для участі в комітетах із святкування Шевченківських днів Конгресу Українців Канади (на крайовому, провінційному і місцевому рівнях) і Світового Конгресу Українців та прослідкувати поширення інформації стосовно пам’ятних заходів у місцевих філіях УНО і БО і в Інституті Молодих Провідників ім. Павла Юзика з метою залучення їх до загального святкування 200-ліття з дня народження Т. Шевченка.

5. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб УНО Канади розглянуло можливості спонсорування і організації щорічної програми літніх таборів для молодих провідників з усієї Канади в одному місці через діяльність Інституту ім. Павла Юзика;

ПОСТАНОВЛЕНО, що програма повинна включати такі складові частини, як історія організації і громади та їхні структури, розвиток провідництва і основні організаційні навики.

6. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб 37-ий Крайовий З’їзд УНО і БО закликав Інститут молодих провідників ім. Павла Юзика створити наставницькі й навчальні програми для допомоги молодим українським канадцям у продовженні успішної підприємницької кар’єри.

7. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб 37-ий Крайовий З’їзд УНО і БО привітав та відзначив роботу Кредитової Спілки “Нова громада” у Саскатуні, Українського Кооперативу в Реджайні, Кредитової Спілки Лимитед “Карпатія” у Вінніпегу, Кредитової Спілки Лимитед “Північний Вінніпег”, Української Кредитової Спілки Лимитед та Кредитової Спілки Лимитед “Будучність” в Онтаріо і Caisse populaire Ukrainienne de Montreal;

ПОСТАНОВЛЕНО, щоб 37-ий Крайовий З’їзд УНО заохотив філії УНО і БО та їхніх членів вступати, ставати активними членами і пропагувати ці українсько-канадські кооперативи та інші кооперативи серед своїх громад, а також розглянути можливість обміну знань щодо правління кооперативами для збереження кооперативної спадщини УНО і спадщини української громади в Канаді;

ПОСТАНОВЛЕНО, щоб 37-ий Крайовий З’їзд УНО звернувся з проханням до Дирекції УНО Канади та Інституту Молодих Провідників ім. Павла Юзика розробити програми з метою навчання членів УНО та молоді про кооперативний рух у Канаді і готувати провідників для цього руху.

8. ПОСТАНОВЛЕНО 37-им Крайовим З’їздом УНО, щоб Дирекція УНО розглянула способи зміцнення і/або налагодження співробітництва із згаданими закладами та іншими навчальними закладами в Канаді, крім того, покращення навчальних програм УНО по всій Канаді, поширюючи знання, досвід і компетенцію спеціалістів у цій галузі для того, щоб така співпраця зміцнювала дієздатність УНО для досягнення поставленої мети.

9. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб Дирекція УНО створила комітет протягом шести місяців з метою належного признання двох президентів УНО – першого президента УНО Олекси Григоровича і президента, який займав цю посаду найдовший період – 17 років, Володимира Коссара.

10. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб Дирекція УНО Канади протягом одного року після Крайового З’їзду УНО і БО в Едмонтоні створила комітет у складі членів організації з усієї країни, метою роботи якого буде визначити стандарти та загальні особливості УНО Канади і його філій.

11. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб УНО Канади протягом наступних двох років сформувало комітет із членів організації з усієї Канади для оцінювання статусу, стану і дієздатності філій УНО в Канаді, включаючи:

а) Перегляд статистики усіх членських даних і їхню відповідність до офіційних даних кількості членів організації;

б) Фінансові записи та звіти ведення обліку, як, наприклад, квитанції про оплату готівкою і витрати, рахунки оплат і надходжень, прибутки і збитки, банківські рахунки, майнові активи і вклади та інші приналежні компоненти операцій філій;

в) Представлення на розгляд повних звітів усіх фінансових записів щонайменше 15 днів перед Річними загальними зборами скрабниками філій УНО контрольно-перевірній комісії філій УНО;

г) Оцінювання приміщення.

ПОСТАНОВЛЕНО кожних три роки проводити детальний опис майна філій з повною фінансовою перевіркою, а також переглядом усіх фінансових звітів, які проводитимуться контрольно-перевірною комісією Крайової Управи УНО. Завершений контрольний звіт направляти до Крайової Управи УНО.

12. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб УНО Канади протягом наступних двох років сформувало комітет із членів – представників усіх філій і братніх організацій для того, щоб:

а) Визначити, чи місія і бачення братніх організацій все ще дійсні та вимагають перегляду сучасного оточення;

б) Знайти ефективні засоби для залучення, збереження, керівництва і ведення обліку членів організації та братніх організацій;

в) Упевнитися в тому, що структура, яка сформульована в Конституції і Статуті УНО Канади, збережена, що усі братні організації та філії розуміють свої права в межах цієї структури, та рекомендувати зміни до конституції при необхідності;

г) Упевнитися в тому, що всі братні організації й філії організації діють відповідно до усіх встановлених нормативних вимог щодо діяльності неприбуткових організацій.

13. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб УНО Канади працювало з кожною філією, базуючись на висновках спеціалістів, з метою розвитку бізнес-плану, який діятиме для забезпечення накопичення річного доходу, активного збільшення членства за рахунок роботи програм і залучення до подій громади.

14. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб 37-ий Крайовий З’їзд УНО і БО закликав Дирекцію УНО продовжувати роботу в напрямку зміцнення взаємовигідного співробітництва зі своїми Міжнародними Братніми Організаціями і вести курс, оснований на рівноправ’ї та автономії кожної складової організації, на формальне відновлення ІСНО до 31 травня 2013 року з метою створення налагодженого механізму для майбутнього співробітництва між нашими братніми організаціями та з повагою до міжнародних форумів, включаючи Світовий Конгрес Українців, членом якого є ІСНО.

15. ПОСТАНОВЛЕНО УНО Канади та його філіям докласти свідомих зусиль для відзначення його внеску в боротьбу за незалежність України.

16. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб 37-ий Крайовий З’їзд УНО і БО закликав Дирекцію УНО провести консультації з Фундацією ім. Олега Ольжича в Канаді, щоб визначити проекти загального характеру на терені країни та міжнародному рівні і щоб спільно розробити цілі обидвох організацій на майбутнє.

17. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб 37-ий Крайовий З’їзд УНО засудив антиукраїнські, недемократичні дії теперішнього президента та уряду України і закликав український народ твердо відстоювати свої права та висувати їх у відповідності до високих стандартів сучасних міжнародних людських прав, солідарності з усіма народами, незалежно від віри чи національності, згідно з мораллю християнства і етичними принципами.

18. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб УНО Канади і та його філії створили курси української мови у випадку відсутності таких закладів при можливих умовах, таким чином надаючи можливість наступним поколінням канадців українського походження здобути мовні навики.

19. ПОСТАНОВЛЕНО, щоб 37-ий Крайовий З’їзд УНО Канади вшанував пам’ять загиблих і ветеранів війни 1812 року, чия жертва двісті років тому заклала основу збереження незалежного національного курсу Канади.


PHOTO

Під час зустрічі у Законодавчій Асамблеї провінції Альберта 8 листопада 2012 р. Перший ряд зліва направо стоять: Мар’янна Сех, голова МУНО Канади, Ярослава Івасиків, голова КУ ОУК, Євген Звоздецький, достойний спікер Законодавчої Асамблеї провінції Альберта, Тамара Воротиленко, голова Відділу ОУК в Едмонтоні, Дженис Сарич, депутат Законодавчої Асамблеї провінції Альберта. Другий ряд зліва направо стоять: Ліо Залуський, член Філії УНО Едмонтон, Тарас Підзамецький, президент УНО Канади, Олі Вовк, член Філії УНО Едмонтон, Юрій Йопик, голова Філії УНО Едмонтон