НАВКОЛО СВІТУ

НАВКОЛО СВІТУ

У столиці Японії таксі нагадують пасажирам

про забуті речі

У столиці Японії з’явилися “розумні” таксі, які сповіщають пасажирів, якщо ті щось залишили в салоні.

Місцева служба таксі Kokusai Motorcars Co. обладнала свої автомобілі чотирма невеликими камерами, які стежать за зміною картинки на задньому сидінні перед тим, як пасажир сів у таксі, і після того, як він вийшов.

Коли камери фіксують зміну цієї картинки, вони за допомогою звукового сигналу повідомляють пасажиру, що він щось залишив.

Система спроектована таким чином, щоб не порушувати приватний простір пасажирів, оскільки не фіксує їх облич. До того ж, у всіх таксі компанії Kokusai на видному місці висить нагадування, що в салоні ведеться відеоспостереження.

Торік токійські водії таксі передали в поліцію 210 тисяч забутих пасажирами речей. Приблизно 60% з них виявилися мобільними телефонами.

 

 

Покинута “Неможлива залізниця” – як декорації до “вестерну”

Східна залізниця Сан-Дієґо – Арізона простягається на 235,61 кілометра серед суворих пустельних пейзажів і скель. Багато інженерів початку ХХ століття вважали проект з будівництва цього шляху утопічним: надто вже багато складнощів зустріли під час робіт будівельники. Сьогодні ж велика частина цієї дороги покинута та лише нагадує про колишню велич Великої епохи залізниць.

Здається, що серед іржавих рейок і покинутих вагонів тут витають привиди минулого, піднімаючи на поверхню спогади про минулі десятиліття.

На рубежі ХІХ і ХХ століть, під час Великої епохи залізниць, кожному місту на західній береговій лінії Північноамериканського континенту для зростання і процвітання потрібна була швидка і надійна транспортна лінія забезпечення зі Сходу. Сан-Дієґо в ті часи було невеликим портовим містом, і тодішні піонери бізнесу вирішили, що для зростання міста їм потрібен прямий зв’язок з Ель-Сентро на сході, щоб перевозити товари з більшого північного сусіда – Лос-Анджелесу. Тоді було висунуто пропозицію прокласти залізницю Сан-Дієґо – Арізона.

Умови будівництва були суворими, а небезпечні гірські хребти, з величезними брилами, глибокими долинами, численними виступами і каньйонами, – практично непрохідними.

Надії на успішне будівництво були такі незначні, що проект прозвали “Неможливою залізницею”. Ситуацію посилювали суворий пустельний клімат і температура, яка влітку піднімалася вище 43 градусів за Цельсієм.

 

 

Небезпечна подорож

до Південного полюса

Принц Гаррі прилетів до Антарктиди і йде на Південний полюс. Спадкоємцю Британського престолу належить подолати 335 км антарктичної пустелі.

Напередодні принц покинув Лондон, аби вирушити у Кейптаун, що в ПАР. Звідти онук Єлизавети II вирушив на російську антарктичну станцію “Новолазаревська”, звідки почав свій похід разом з колишніми солдатами, які отримали поранення під час збройних конфліктів. Сам похід до Південного полюса стартував 29 листопада і має закінчитися 16 грудня, однак через погоду може бути внесено зміни у розклад. Гаррі разом із 12 ветеранами бойових дій буде подорожувати в екстремальних умовах: температура -35 градусів і вітер до 80 км/год. Разом з Гаррі подорожуватимуть три групи по чотири особи – пред-ставники Брита-
нії, США та Британської Спів-дружності. Кожній групі доведеться тягти сани з 70 кг вантажу. Сам принц буде йти з британською командою.

29-річний принц – пілот бойового вертольота – давно готувався до подорожі. Для тренування він провів добу в морозильній камері, де випробовував одяг, в якому поїхав в Антарктику. Недавній перелом ноги не вплинув на рішення спадкоємця престолу вирушити в небезпечний похід.

 

 

 

В іспанському місті

з’явилася вулиця України

В іспанському місті Торрев’єха з’явилася вулиця України.

Її з нагоди вшанування 80-х роковин Голодомору відкрив місцевий мер разом з українським консулом.

Перейменування вулиці відбулося на прохання української громади. У місті проживають 2,5 тис. українців – це близько 2% жителів міста, які активно беруть участь у житті Торрев’єхи.

 

 

 

На аукціоні у Парижі продали частину сходів

з Ейфелевої вежі

На аукціоні Artcurial у столиці Франції за 220 тисяч євро продали частину сходів, що з’єднувала другий і третій рівні Ейфелевої вежі.

За незвичайний лот боролися вісім покупців, серед яких були представники Франції, Португалії, США та Латинської Америки. У підсумку торгів максимальну суму запропонував португальський колекціонер.

Висота фрагмента, виставленого на аукціон, становить 3,47 метра; він складається із 19 сходинок. До недавнього часу він перебував у приватній колекції у Швейцарії.

Організатори аукціону мали намір виручити за незвичайний лот від 20 до 30 тисяч євро.