Зустріч у Парламенті Австралії з продюсером Юрієм Луговим
Вікторія, Австралія – У листопаді 2012 р. світове українство та його прихильники відзначили 79-ту річницю Голодомору 1932-1933 рр., а разом з тим започаткували акцію “Відзначення 80-ої річниці Голодомору” – геноциду українського народу, кульмінаційною точкою якого буде остання субота листопада 2013 року. Остання субота листопада міжнародно визнана як День Скорботи, і цього дня вшановують жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.
24 листопада 2012 р. українці всього світу вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання. Кожна родина повинна була запалити свічку пам’яті у своїй хаті.
Українська спільнота Вікторії розпочала відзначення цієї акції 21 листопада презентацією документального фільму “Окрадена Земля” та зустріччю української громади і гостей з продюсером фільму Юрієм Луговим та оператором Адріяною Луговою у мельбурнському кінотеатрі.
У неділю, 25 листопада 2012 р., в усіх українських церквах відправляли панахиди за жертвами Голодомору. В понеділок, 26 листопада, сенатор пані Катерина Білик відчитала у Федеральному Парламенті (Канберра) резолюцію з нагоди 79-ої річниці Голодомору.
28 листопада відбулася зустріч членів Парлaменту Вікторії та представників української спільноти з режисером вищезгаданого фільму. Уповноваженим за організацію цієї зустрічі був міністр планування Метью Ґай. У кабінеті партії лібералів зібралося до півсотні осіб – представники української громади та 20 членів Парламенту Вікторії, члени різних партій, а зокрема: міністр планування Метью Ґай, спікер Парламенту Вікторії Кен Смит, Дженні Мікакос, Ян Кронкерґ, Гонґ Лім, Берні Фін, Біл Сайкс, Каліл Айде, Філ Дейвіс та інші.
Голова Союзу Українських Організацій Австралії (СУОА) Стефан Романів привітав присутніх і запросив до слова міністра Метью Ґая. У своєму зверненні до присутніх він зазначив: “Головна ціль цієї акції – донести світові правду трагедії 1932-1933 рр. у фактах. Адже сьогодні вже 2012 рік, і ми не шукаємо винних, і не збираємося нікого судити. Але ставимо питання: Чому це сталося?“ Міністр Ґай також наголосив, що має пряме відношення до Голодомору, адже родина його матері була жертвою цих трагічних подій, і тому він відчуває особистий обов’язок спричинитися до поширення правдивих фактів про Голодомор. Світ повинен дізнатися. Вже 16 держав світу визнали Голодомор як геноцид.
Після висвітлення у Парламенті фільму Genocide Revealed (англомовна версія “Окрадена Земля”), який присутні подивилися з особливою увагою, продюсер Юрій Луговий коротко проінформував про шлях здійснення цього задуму, про те, що тема Голодомору в СССР була абсолютно заборонена. Тільки у 90-х роках, з відкриттям архівів та доступом до них, з’явилася можливість створювати виставки та документальні стрічки. Додав, що фільм уже отримав 12 світових нагород і що до навчальної шкільної програми Америки та Канади буде введено розділ про Голодомор 1932-1933 рр.
Юрій Луговий відповів на ряд цікавих питань, поставлених членами Парламенту Вікторії. Були пропозиції від представників уряду щодо обов’язкового показу цього документального фільму на телеканалах SBS та ABC.
Судячи з усього, стрічка надзвичайно зацікавила багатьох членів Парламенту, а дехто навіть емоційно поділився своїм знанням про цю трагедію. Один член Парламенту зворушливо говорив про те, що фільм і справа Голодомору нагадує йому знущання над його родиною в Камбоджі.
На закінчення міністр Ґай по-дякував присутнім за те, що прийшли довідатися про жахливі факти української історії, факти страшного геноциду українського народу, про який Україна пам’ятає і який світ повинен визнати!
Голова CУОA Стефан Романів подав доповнення до деяких питань і пояснив плани CКУ та CУОA щодо відзначення 80-ої річниці Голодомору.
Ірена Aндреєва,
референт преси CУОA
PHOTO
Представники Парламенту Вікторії з режисером Юрієм Луговим (3-й зліва), міністром Метью Ґаєм (4-й зліва) і головою CУОA Стефаном Романівим (5-й зліва)