НАВКОЛО СВІТУ
У віці 104 років відійшов у вічність архітектор Оскар Німеєр
Бразилійський архітектор Оскар Німеєр, який спроектував деякі найвідоміші модерністські будівлі ХХ століття, помер за лічені дні до 105-го дня народження.
Він зажив міжнародної слави як архітектор головних урядових будівель у футуристичній бразилійській столиці, інавґурованій у 1960 році.
Разом із народженим у Швейцарії архітектором-модерністом Ле Корбюзьє він був автором штаб-квартири ООН у Нью-Йорку.
Оскар Німеєр не припиняв роботи над новими архітектурними проектами до середини цього року.
Він помер у лікарні в його рідному місті Ріо-де-Жанейро. Мер міста Едуардо Паес проголосив три дні жалоби.
Оскар Німеєр розпочав кар’єру у 1930-х роках, коли Бразилія все ще копіювала неокласичну європейську архітектуру і будувала вигадливі будівлі, що скидалися на палаци.
Сміливий футуристичний дизайн міста Бразиліа перетворив нову столицю країни на драматичну демонстрацію впевненості у майбутньому Бразилії, а заодно став зразком для сучасної архітектури.
Студент славнозвісного Ле Корбюзьє, Німеєр започаткував власний архітектурний стиль, визначальними рисами якогоь є контраст між сухим бетоном і хвилястими випуклими формами.
Його стиль часом називають “тропічним модернізмом”. Німеєр якось сказав, що на хвилясті лінії будинків його надихають випуклі форми бразилійських жінок.
Переконаний комуніст і великий друг кубинського провідника Фіделя Кастро, Німеєр виїхав із Бразилії у роки військової диктатури і жив у вигнанні у Франції. На ті роки припав розквіт його міжнародної слави.
У 1988 році його нагородили Прітцкерівською архітектурною премією – відповідником Нобеля.
Його стиль не всім подобався, а комуністи критикували Німеєра за відірваність від людей, за те, що він зосереджувався на архітектурній формі, а не на функціональності будівель.
Оскар Німеєр створив понад 600 будівель у різних країнах світу. Його архітектурна спадщина – музеї, монументи, школи і храми в Бразилії і за її межами.
Багато архітектурних дизайнів Німеєра починали життя як малюнки, зроблені біля вікна з виходом на його улюблене місто Ріо-де-Жанейро, на відомий пляж Копакабана, повний округлих форм жінок, хвиль і гір, які його надихали.
У Китаї заборонили Мао роботи Воргола
Виставка “Енді Воргол: 15 хвилин вічності” відкрилася у Сингапурі, зараз проходить у Гонконзі, а потім вирушить у Шангай, Пекін і Токіо у рамках 26-місячного азіатського туру, приуроченого до 25-річчя з дня смерті художника.
Десять портретів Мао Цзедуна будуть виключені з виставки Енді Воргола, яка у 2013 році приїде у Китай, на прохання міністерства культури країни, повідомляє Bloomberg.
Директор Музею Воргола у Піттсбурзі Ерік Шайнер висловив жаль у зв’язку з цим, зазначивши, що зображення Великого керманича тепер надзвичайно поширене в сучасному китайському мистецтві, а класик поп-арту, зображаючи Мао на своїй шовкографії, не мав наміру висловити неповагу.
На виставці представлено близько 300 експонатів; у гонконзькій її частині портрети Мао ще присутні. У Сингапурі виставку відвідали 175 тисяч осіб. Для порівняння – Пітсбургський музей за рік відвідують близько 120 тисяч.
Українці придумали, як перетворити аудіофайл у текст
Українці Олексій Дунаєв та Ігор Фірер створили сервіс із перетворення аудіофайлів у текст – TranscribeMe.
Програма розшифровує звуковий ряд та ділить його на відрізки тривалістю 10-15 секунд, пише Forbes.
Ці відрізки вона надсилає “транскрайберам”, які одночасно переперевіряють за машиною розшифровування тексту. Даний метод заощаджує час і витрати, при цьому гарантує стовідсоткову якість розшифровування.
Ідея сервісу у підприємців з’явилася завдяки дружинам. 31-річний Фірер одружений із адвокатом, і їй доводиться розшифровувати велику кількість записів. Дружина 31-річного Дунаєва займається наукою. Їй потрібно було прослуховувати великий обсяг інтерв’ю для своєї дисертації.
На початку 2011 року чоловіки активно допомагали їм у цьому, проводячи багато годин за ноутбуком у навушниках. Коли їм набридло, вони вигадали спосіб автоматизувати процес.
Першими в компанію повірили члени сімей засновників, їхні друзі та знайомі. Спільними зусиллями вони вклали в TranscribeMe 600 тисяч доларів. На ці гроші компанія створила онлайн-платформу і мобільні додатки під iPhone і Android.
Сьогодні в команді проекту працюють 16 осіб. А на самій платформі – близько 3000 “транскрайберів-фрілансерів” з країн Азії. TranscribeMe заробляє небагато – за минулий місяць сервісом скористалося всього близько сотні клієнтів.
Основні замовники – медики, юристи, викладачі та студенти. Ціна залежить від розміру файлу, в середньому – близько долара за хвилину аудіозапису.
Дунаєв каже, що тепер компанія готує сервіс до розширення.
Раніше гіганти індустрії – Apple Siri і Google Audio Transcriber – вирішували проблему розшифровування за допомогою машинної обробки. Цей метод швидкий, дешевий, але якість – не завжди задовільна.
У Чикаго назвали вулицю на честь столиці України
У рамках співробітництва між Києвом та Чикаго частина вулиці Чикаго Авеню перейменують на честь столиці України.
Про це повідомляє портал української діаспори.
Спеціально на урочисту подію з України прибула офіційна делегація.
Серед присутніх на церемонії були посол України у США Олександр Моцик, а також посадовець з міської влади Чикаго Роберто Мелдонадо.
Професія підставної особи зародилася приблизно тоді ж, коли з’явилися в’язниці і фінансові махінації. Але якщо тепер така людина асоціюється з давно минулими епохами, то багато хто буде вельми здивований тому, що така професія сьогодні процвітає в Китаї – країні, яка славиться дуже суворими тюремними покараннями.
Тим не менше така особливість судової системи Піднебесної має глибокі корені, що тягнуться з далекого минулого країни. Так, існують красномовні докази того, що багаті і впливові люди купували собі двійників, щоб ті відбували за них термін. В одному випадку директор госпіталю, який влаштував дорожньо-транспортну пригоду зі смертельним наслідком, найняв батька одного з робітників, щоб той з’явився за нього перед судом. В іншому – молодий чоловік, який керував транспортним засобом без ліцензії, збив мотоцикліста і відбувся лише тим, що заплатив підставній особі 8,000 доларів.
Подібна практика в Китаї стала настільки популярною, що у неї навіть з’явилася назва – “ding zui” (“фальшивий злочинець”).