60-ліття Комітету Українок Канади, Відділ Торонто

Упродовж шістдесяти років КУК об’єднав членство наших організацій СУК, ОУК, ЛУКЖК і ЛУК. Комітет Українок Канади – це координаційне тіло, що усіх нас гуртує. Це  наші палкі почуття до українського народу, які приносять радість у кожну організацію нашої громади, зберігаючи релігійно-культурні надбання та продовжуючи українські традиції, обряди і звичаї.

 2005 році виповнилось 60 років від часу заснування нашого Відділу КУК Торонто. Були різні плани щодо відзначення цієї величної дати. Остаточно вирішено відсвяткувати наш ювілей зустріччю.

За ініціативою представниць жіночих організацій 11 грудня 2005 року у галереї Канадсько-Української Мистецької Фундації відбулася зустріч організованого жіноцтва. У гарно прибраній та вщерть заповненій залі зібралось членство жіночих організацій та гості. Усі разом, як одна родина, засіли до святкових столів. Присутні мали нагоду ознайомитися з архівом КУК. Збереження матеріалів вимагало великого знання та спеціальних технологій. Колись дослідники будуть писати історію нашого поселення, а згадана документація – це справжній організаційний скарб. Членкині раділи спільними святкуваннями, які дарували радісну та зворушливу атмосферу – полум’я любови до ближнього.

З привітальним словом до присутніх звернулася голова КУК мґр Христина Болюбаш, яка також запросила всіх до молитви. Вона, зокрема, наголосила: “КУК – це наче скарбниця здорового зерна, від якого залежить скріплення наших духовних та організаційних сил для справи Божої і добра нашого народу”.

Привіт від усього українського організованого жіноцтва виголосила голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій Марійка Шкамбара. Заступник голови Конгресу Українців Канади, Відділ Торонто Ліда Бендюга привітала КУК від громадських організацій. Рівночасно Ірина Ващук передала грамоту подяки від Владики УПЦ Київського Патріархату. Опісля голова КУК надала слово Констанції Чорній, яка представила довголітню громадську діячку Дарію Темник як головну доповідачку.

Дарія Темник виголосила доповідь на тему “Із сторінок минулого КУК”, вшанувала тих, які відійшли у вічність, та представила колишніх голів. Доповідачка підкреслила, що діяльність КУК проходила паралельно трьома шляхами: проведено вагому працю для розвитку культурно-освітньої дії, зовнішніх зв’язків і господарсько-допомогової справи. Ця коротка характеристика діяльности 60-літньої праці КУК була цікавою та змістовною. Присутніх зачарувало слово Дарїї Темник – це світло правди, обов’язку і єдности. Вона наголосила, що представниці жіночих організацій, активні члени української спільноти, пов’язані духовними вузлами рідної віри, культури, мови, традицій, обряду та звичаїв, а це збагачує цінності нашої спадщини для нашого народу і для Канади, країни, в якій ми проживаємо. Координація і консолідація наших організаційних сил – це вічний вогонь між минулим та майбутнім. Краса організаційної діяльности і праці минулих років є великою надією майбутности для збереження нашої самобутности й духовної незалежности українського народу. Членкині КУК та гості мали нагоду оцінити працю дбайливих рук і добрих сердець організаційних представниць, які з почуттям обов’язку з малих вчинків будують великі  діла для власного народу.

Присутні щиро дякували Дарії Темник за святкове слово, за висвітлені історичні сторінки діяльности українського жіноцтва, об’єднаного в КУК. Стоячи, присутні аплодували пані Дарії, після чого вручили квіти і заспівали “Многая літа”.

У мистецькій частині програми виступила співачка Катруся Семчишин при фортепіанному акомпаніаменті Жанни Коровіної. Вона з професійною майстерністю розкрила свій творчий потенціал і подарувала присутнім три пісні.

Відтак відбувся круглий стіл “Жінка у майбутньому”. Модератор Марійка Шкамбара ознайомила присутніх з доповідачками. Перша доповідачка, Орися Сопінка-Чвалюк, підкреслила глибоке розуміння організаційних процесів діяльности ОУК, де будувалась релігійно-національна свідомість канадців українського роду трьох поколінь. Друга доповідачка, Олена Іванусів-Цоба, зупинилася на питанні молодого покоління в українській громаді. Вона підкреслила, що це завдання для всіх, яке починається від родини, церкви, навчальних установ і молодіжних організацій. Багато залежить від організаційних зусиль, прикладу організаційного членства та їхнього розуміння обов’язку. Тоді є великі можливості росту зацікавлень збагатити нашу громаду молодшим поколінням. Треба вірити у краще завтра та працювати з християнською любов’ю і толерантністю, тоді збудуємо велике та сильне майбутнє.

Наталя Попович подала кілька конкретних засобів, як притягнути увагу молодшого    покоління:

1. Потрібно підтримувати тісний і систематичний контакт з виховними організаціями.

2. Будувати програми наших організацій за сучасними методами і засобами праці.

3. Плекати організаційну доброзичливість і любов, боронити правду, стреміти до організаційного добра  й краси, тоді приєднаємо молодше покоління у громадські  ряди.

Також треба пам’ятати, що праця громадських провідників – найкращий учитель.

Прелегентка Анна Касіянчук вказала шлях до творчої праці та багатогранного служіння в українській громаді. Подала дуже конкретні релігійно-національні принципи, які треба плекати в усіх прошарках нашого життя і включати рівними засобами в організаційну працю. Це збагачення нашої релігійно-національної спадщини дарує натхнення та відвагу молодшому поколінню служити своїй спільноті.

У підсумках модератор М. Шкамбара ствердила, що членство жіночих організацій старається у своїй діяльності плекати конструктивні взаємини співпраці та співвідповідальності організаційної дії. Сьогодні у житті громади жіночі організації є джерелом духовної сили та єдности. Українки, об’єднані в організаціях, є берегинями нашого буття, вони вірять, що здійсняться їхні завдання і до нашої громади приєднається молодше професійне покоління.

Відтак голова мгр. X. Болюбаш щиро подякувала присутнім за участь. Виконавцям програми побажала незламної віри в організаційній діяльності для добра нашої громади. Із словом вдячности попросила всіх до перекуски зі смачною кавою.

Зустріч на честь 60-ліття КУК була унікальною і продемонструвала неповторну та постійну готовність служити нашій громаді.

Щасти нам, Боже!

 

Управа КУК,