ІММІГРАЦІЙНА СПРАВА

Радість крізь сльози

Ірина Іванів, громадянка Канади, народила двійнят 8 лютого 2010 року. Тепер родина Ірини складається з чотирьох дітей, яким п’ять років, два роки та двох хлопчиків, яким лише тиждень, і чоловіка Володимира Кохановського, котрий проживає на території України і є її громадянином.

Володимир, на жаль, не зміг бути присутній при народженні дітей і також не зможе в найближчому майбутньому допомогти Ірині з дітьми. Причиною цього є відмова у “vi-sitor visa” Володимирові в м. Києві Посольством Канади, на яку він подався за день після народження хлопчиків-двійнят. Імміграційний офіцер пояснив це тим, що він не вірить у те, що Володимир повернеться назад в Україну. І це незважаючи на той факт, що Володимир проходить імміграційний процес в Україні, який незабаром має дійти до кінця. Не вплинуло і те, що раніше Володимир та Ірина були необґрунтовано звинувачені в недійсному подружжі. Канадський суд визнав дійсність їхнього шлюбу 26 січня 2010 року. Вже маючи двох дітей, Ірина і Володимир подали справу в суд. Це безпідставне звинуваченння імміграційного офіцера лише додатково забрало час в імміграційному процесі.

Ірина Іванів прокоментувала цю ситуацію так: “Внаслідок дискримінаційної політики Канадського Посольства в Києві моя родина зазнала великих моральних, а також фізичних втрат. Не знаю, скільки здоров’я треба мати, щоб це витримати одній людині. Мій чоловік отримав відмову у спонсорстві внаслідок грубої помилки імміграційного офіцера. Чи Посольство в Києві творить свої неписані закони? Два роки я чекала на апеляційний суд у Канаді, котрий ми виграли. Дякую за чутливість і підтримку депутата Бориса Вжесневського і його офісу. Він зрозумів нашу біду і відразу відгукнувся”.

Ірина вже виписалась з пологового будинку, але немовлята залишилися під медичним доглядом у лікарні. Двійнята були народжені завчасно. Кожен день Ірині доводиться кілька разів їхати на таксі годувати в лікарні дітей. Її 5-річний хлопчик, канадець, перебуває з батьком у Львові. Її 2-річний син тут, з нею, в Канаді, і Ірина мусить брати його до лікарні зі собою, бо не завжди є з ким залишити вдома. Батьки Ірини – іммігранти, які працюють, щоб забезпечити родину. Ірині потрібна допомога її чоловіка. Натомість, вони отримали необґрунтоване звинувачення в недійсному шлюбі, судові процеси і постійні відмови віз Володимирові відвідати своїх дітей і дружину.  

Чи це відповідає тим гуманним принципам, якими так пишається Канада?

Реагуючи на цю ситуацію, член Парламенту Борис Вжесневський сказав: “Чому імміграційні консульські справи в Києві тривають довше, ніж у будь-якому іншому консульському відділі у світі? Чому ми постійно одержуємо нарікання про брак гуманности і чутливости в цьому штабі. Міністр імміграції Джейсон Кенні свідомий цієї ситуації в Києві, але, незважаючи на це, він прикриває, що його уряд ще більше скоротив штаб у Києві.

Як ми дійшли до ситуації, коли канадські імміграційні службовці розділяють жінку і чоловіка, ділять їхніх дітей і приречують молоду маму жити в бідноті без чоловіка. Закликаю пана Кенні дозволити панові Кохановському приїхати до дружини і своїх дітей. Також закликаю пана Кенні збільшити консульський штаб у Києві, хоча б до його попереднього стану”.

 16 лютого 2010