Куток Здоровя

 

Три надійні “загони” проти армії зморщок

Усе більше і більше жінок різного віку витрачають немалі гроші на косметичні засоби та процедури з надією мати свіже та сяюче обличчя. Однак на цьому нерідко і закінчуються всі зусилля щодо власної краси. Насправді три “кити” лежать в основі гарної, свіжої шкіри – це здоровий раціон, правильний питний режим та регулярна фізична активність.

Усі глянцеві журнали, інтернет-сайти рясніють від рекомендацій, нагадувань та умовлянь про важливість правильного харчування і помірних фізичних навантажень для гарного самопочуття і вигляду. І це таки правда: від того, що ми їмо і який спосіб життя ведемо, залежить і те, як ми виглядаємо і як ми старіємо.

Їжа проти зморщок

Почнемо з їжі. То що це таке – їжа “проти зморщок”? Що це за поживні речовини, які затримують видимі ознаки старіння шкіри? Зазвичай багато разів повторюване правило “Їжте фрукти і овочі щодня” зараз буде не зовсім точним. Тому що є конкретні продукти, які можуть значно поліпшити стан шкіри.

Ця група харчових продуктів має виражені протизапальні властивості. До неї належить їжа, в першу чергу рослинна, багата на біоантиоксиданти (вітамін С, вітамін Е, вітамін А, ретиноїди та каротиноїди, вітамін К, фенольні сполуки та флавоноїди), які не дають змоги агресивним вільним радикалам руйнувати клітини нашого тіла, тим самим викликаючи спочатку порушення функцій, а пізніше – різноманітні захворювання, в тому числі й онкологічні.

Ось перелік продуктів, які необхідно, за можливості, вживати щодня для гарної, свіжої та міцної шкіри.

Фрукти та ягоди

• Всі ягоди, зокрема шипшина та чорниця, ожина, лохина, малина, обліпиха, червона смородина (підходять морожені)

• Яблука

• Чорнослив (але не копчений, а сухий, або в’ялений)

• Родзинки (чорні) та чорний виноград

• Апельсини

• Авокадо

• Чорні оливки

Овочі

• Всі види капусти, зокрема білокачанна (свіжа та квашена), кольорова, броколі, брюссельська

• Буряк, морква, пастернак, селера та петрушка

• Зелений салат

• Червоний солодкий перець

• Шпинат (морожений також годиться)

• Помідори (у вигляді соків, пюре, паст, без солі)

Насіння, горіхи та бобові

• Насіння сезаму та льону (по 1 чайній ложці щодня)

• Волоські горіхи (не менше 2 шт.)

• Горох, квасоля та соя

Океанічна та морська жирна риба і корисні олії

• Оселедець: атлантичний та івасі (бажано вимочений, несолоний)

• Лосось

• Лляна та конопляна олії

Спеції

• Імбир

• Куркума

• Кориця

• Орегано

• Часник

• Перець чилі

Вживати вказані продукти потрібно не лише час від часу, а регулярно, тобто повинна бути вироблена система харчування. І лише тоді ваша шкіра буде вдячною вам за це.

Питний режим

Вода, вода і більше води!

Вода допомагає тілові в підтримці здорового м’язового тонусу, забезпечує здорову роботу кожної клітини нашого тіла та допомагає запобігти сухості та провисанню шкіри.

Але газовані солодкі та інші напої нерідко мають високий вміст цукру або солі. Тому споживання достатньої кількості чистої води, нецукрованих узварів та компотів (не менше 7 склянок для здорової людини) є одним із кращих способів поліпшити загальний стан здоров’я, що відобразиться на гарній шкірі.

Яких продуктів бажано уникати?

Тих, які сприяють запальним процесам в організмі, а саме: цукор, крохмаль та вироби з білого борошна. Також варто зменшити кількість солі, яка сприяє затримці рідини в організмі (обмежитись однією неповною чайною ложкою на день).

І ще... Всі ваші зусилля можуть зводитись нанівець, якщо ви курите. Куріння викликає руйнування білка, який робить шкіру пружною, – колагену, що виявляється в утворенні мімічних зморщок, провисанні та сухості шкіри та нездоровому кольорі обличчя.

Рухова активність

Мільйони людей знають, як важливо регулярно рухатись, щоб залишатись здоровим, але багато з них лише епізодично, а більшість – ніколи не роблять цього. Індустрія краси рекламує шорти та пояси для схуднення, всілякі масажери, креми, гелі та піґулки. Але найкращим засобом, який гарантовано зробить вас красивими, є лише рух, і бажано на свіжому повітрі. Це доведений факт, що внаслідок регулярних фізичних вправ наша шкіра стає більш здоровою. Чим більше ми рухаємось, тим більшим є приплив крові до шкіри, збагачення її киснем, видалення токсинів. Крім того, під час регулярної фізичної активності мозок виробляє більшу кількість “гормонів радості” – серотоніну і ендорфінів, які дають нам піднесений настрій. З часом, коли фізична активність увійде в звичку, хороший настрій буде у вас завжди. Найпростішим видом фізичних навантажень, який сприяє покращенню здоров’я, є звичайна ходьба.

Як мінімум 2,5 години помірної фізичної активності на тиждень (швидка ходьба, їзда на велосипеді або робота в саду), а оптимально – щодня 30 хвилин. Ще великі мудреці древності радили щодня проходити 10 тисяч кроків, а сучасна наука повністю довела доцільність цієї поради. Якщо ж вам справді цікаво знати, скільки кроків ви зробили протягом дня, купіть крокомір. Почніть з 300 кроків і поступово, крок за кроком, доведіть свою денну норму до 10,000.

І у вас обов’язково все вийде, бо, як каже древнє китайське прислів’я: “Дорога у десять тисяч кроків починається з першого кроку”.

Оксана Скиталінська,

Щоб знизити тиск

• 20 г часнику настояти у 200 мл води. Вживати по чайній ложці двічі-тричі на день при підвищенні кров’яного тиску.

• Подрібнити 3 великі головки часнику і 3 цитрини, залити 1,25 л окропу, щільно закрити і настояти в теплому місці 24 години, помішуючи час від часу, процідити. Вживати по столовій ложці 2-3 рази на день за 30 хв. до їди для лікування гіпертонії.


Льодяники – проти карієсу

Вчені стоматологічної школи Венесуельського Університету нещодавно потішили ласунів, придумавши льодяники, які борються з карієсом.

У складі цукерок речовина, яка імітує антимікробний компонент слини людини. Дієвість солодких піґулок перевірили, провівши експеримент: одна група школярів віком 10-11 років щоденно після чищення зубів їла ці чудо-цукерки, інша звичайні мятні льодяники без цукру. Через рік у дітей, які ласували “правильними” солодощами, було на 62% менше дірок у зубах, аніж у їхніх “колег” з другої групи. Найближчим часом цю новинку протестують у США. Цілком ймовірно, що такі смачні ліки завоюють визнання у маленьких любителів солодкого.

Кориця – від діабету

Швейцарські дієтологи встановили, що кориця здатна стабілізувати рівень цукру у крові людей, які мають цукровий діабет.

У піддослідних, котрі під час дослідження їли рисову кашу з цієї пряністю, показники цукру були кращими, аніж у діабетиків, які не додавали корицю у страви. Кориця містить ефірні олії, евгенол, альдегід, смолу, крохмаль, дубильні речовини, які добре впливають на травну систему у цілому та на роботу шлунка зокрема. Але важливо запам’ятати, що ця пряність містить отруйну речовину кумарин, яка у великих кількостях може викликати інтоксикацію печінки.