НАВКОЛО СВІТУ

Росію охопила “метеоритна лихоманка”

Мисливці за космічною здобиччю прямують до озера Чебаркуль поблизу Челябінська, де впав найбільший уламок тіла. Люди сподіваються наживитися на унікальному явищі, адже, за даними експертів, метеорити такого розміру падають на Землю лише раз на століття. Навіть найменший уламок об’єкта може принести кілька тисяч доларів. Однак є й такі, хто воліє зберегти знахідку як сувенір.

Я собі залишу. Навіщо його продавати? Якщо не жили багачами, то не варто й починати”, – каже місцева мешканка.

Біля Чебаркуля вчені виявили невеликі шматки метеорита. Найбільший, що може сягати до 50-60 см, досі знаходиться на дні водойми. Місцева влада вже будує плани, сподіваючись перетворити озеро на туристичну принаду. Космічного гостя навіть вирішили охрестити на честь озера – “Чебаркуль”.

Були діагностовані мінерали – переважно олівін, а також сульфіди, так званий троеліт і металічне залізо. Ну, і різна дрібниця, на яку ми вже й не звертали увагу, тому що за структурою – це однозначно метеорит”, – повідомив член Російської Академії Наук Віктор Ґроховський.

А поки вчені вивчають природу метеорита, в Челябінську оцінюють масштаби лиха. Космічне тіло завдало збитків на понад 30 млн. доларів, пошкодивши тисячі будівель. Майже 1200 людей зазнали поранень від уламків метеорита. Від масштабних руйнувань Челябінськ врятувало те, що 10-тонний об’єкт вибухнув ще в повітрі.


- 60 – ще не привід?

Якутське село Оймякон виборює звання світової “столиці холоду”. Зазвичай зимова температура в поселенні балансує на межі -60 градусів.

Найнижчий же рекорд – -67 зафіксували у 1933 р. Мешканці Оймякона заявляють, що це – найхолодніше місце на Землі, заселене людьми. Утім, за це звання змагаються і кілька конкурентів-сусідів.

Домівки селяни опалюють здебільшого дровами. Попри екстремальні морози, життя в Оймяконі вирує. Там мешкає близько півтисячі осіб, є лікарня, музей, бібліотека і навіть... музична школа.


У Голлівуді роздали “Оскарів”

Американська кіноакадемія 85-й раз вручила статуетки “Оскар” творцям найкращих фільмів.

Політичний трилер “Операція “Арго” про порятунок американських заручників в Ірані з Беном Аффлеком у головній ролі отримала головну премію Американської Академії Кіномистецтв “Оскар”.

На премію також претендували фільм Енга Лі “Життя Пі”, фантастична драма Бена Зайтліна “Звірі дикого півдня”, “Любов” Міхаеля Ханеке, “Мішень номер один” Кетрін Бігелоу, вестерн Квентіна Тарантіно “Джанго звільнений”, мюзикл Тома Хупера “Знедолені”, а також стрічки “Мій хлопець – псих” Девіда О. Расселла і “Лінкольн” Стівена Спілберга.

Стрічка “Операція “Арго” заснована на реальних подіях про порятунок шести американців, які сховалися у Канадському Посольстві в Тегерані під час ісламської революції 1979 року.

Окрім перемоги в головній номінації, цей фільм отримав ще дві статуетки за “найкращий монтаж” і “найкращий адаптований сценарій”.

Статуетку в номінації “Найкращий режисер” вручили тайванському режисеру Енгу Лі, який зняв пригодницьку драму “Життя Пі”.

Найкращим актором Кіноакадемія визнала Деніела Дей-Льюїса, який зіграв у “Лінкольні” головну роль. Дей-Льюїс став першим актором в історії вручення нагород, який отримав “Оскар” тричі. Раніше англійський актор уже отримував “Оскар” за ролі у фільмах “Моя ліва нога” і “Нафта”.

Оскар” за найкращу жіночу роль отримала 24-річна Дженніфер Лоуренс за роль у фільмі “Мій хлопець – псих”.

Фаворитом на отримання статуетки в категорії “Найкраща актриса” вважалася Джессіка Честейн, яка зіграла агента ЦРУ, що веде полювання на Осаму бін Ладена у фільмі “Мішень номер один”.

Приз в номінації “Найкращий анімаційний фільм” отримав мультфільм кіностудії Pixar “Хоробра серцем”.

Найкращим фільмом іноземною мовою визнано фільм австрійця Міхаеля Ханеке “Любов”.