Другий Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика став подією винятково великого значення. У ньому взяло участь понад 5 мільйонів учасників. До школярів у турнірі за своїми спеціальними програмами приєдналися студенти інститутів та університетів. Беруть участь навіть курсанти середніх шкіл і вищих військових закладів Міністерства оборони України. Учасниками конкурсу також за своєю програмою стали й українські діти Росії, Білорусії, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Грузії, Вірменії, Литви, Латвії, Естонії і Польщі.
Дорогоцінна ініціатива українського мецената з Канади св. пам. Петра Яцика здобула крила масовости і популярности. Конкурс, який здійснюють Освітня Фундація Петра Яцика, Ліґа українських меценатів та Міністерство освіти і науки України, став засобом піднесення престижу української мови в Україні й виховання юних у дусі українського патріотизму. Це свято українського інтелекту й української солідарности. Адже до конкурсу своїми щедрими пожертвами прилучилися десятки добродійників західного світу. Ось приклади: Станіслав Пітерсон, Вілловдейл, Онтаріо (55,000); Юрій Данилів, Торонто, Онтаріо (10,000); Джеймс і Луіз Темертей, Торонто, Онтаріо (7,850); Український Братський Союз, США (2,000 ам. дол.), Михайло і Марія Гояни, Аделаїда, Австралія (1,000 ам. дол.); Богдан і Ґлорія Чемеринські, Вінніпеґ, Манітоба (1,000); Андрій Порицький, Коністон, Онтаріо (1,000); Норберт Фрішкорн, Міссіссаґа, Онтаріо (1,000); Тетяна Гладій Мацьків, Торонто, Онтаріо (1,000); Ярослав і Юлія Дмитерко, Ніаґара Фалс, Онтаріо (500); Євген Бачинський, Клівленд, Огайо (500); СФУЖО, Торонто, Онтаріо (450.00); Павло і Катерина Кралки, Вінніпег, Манітоба (400); Василь і Юстина Федейко, Сейнт Алберт, Алберта (400); Оля Павлюк, Торонто, Онтаріо (200); Осип і Надя Німиловичі, Філадельфія, США (100 ам. дол.); Кампанія МекҐайвер, Міссіссаґа, Онтаріо (100); Юрій, Олександра та Людмила Шанти, Торонто, Онтаріо (100); Ярослав Гальчук, Ст. Кетеринс, Онтаріо (100); Анна Винницька, Ласал, Квебек, (50).
Зрештою, вичерпний список усіх жертводавців буде опубліковано в українській пресі в Україні й в діаспорі. Окремо буде надруковано й перелік усіх іменних премій, фундатори іменних премій одержать копії тих дипломів, якими буде нагороджено дітей.
Це глибоко символічно: дитина в Україні чи в східній діаспорі одержує нагороду від добродійника із західного світу: Премія Віри і Івана Сейчуків, Етобіко, Канада; Премія Люби і Богдана Пендзей, Торонто, Канада; Премія Української Світової Федерації Жіночих Організацій, Торонто, Канада; Премія Товарис-тва Приятелів України, відділи Оттава, Тандер Бей, Канада. Це дасть дитині змогу відчути себе приналежною до великої світової родини, яка і дбає, і піклується про юне покоління.
Влада в Україні не може або не хоче зукраїнізувати Українську Державу, бо не скрізь вона українська. Але ця влада не перешкодить зробити це нам. Більше того, влада буде змушена з нами рахуватися, зважати на нашу силу і волю. Яскравим виявом такої сили і волі може стати цей націєтворчий захід Міжнародний конкурс з української мови.
Хто хоче прислужитися благо-родній українській справі жертвуйте кошти на конкурс.
Вже готуємося до ІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, тому масштабно приєднаймося до його успіху.
Засновуйте премії свого iмені або імені своїх рідних, які вже пішли з цього світу. Увічнюйте їхню память у цих добрих справах, які прислужаться українській ідеї. Хай стане наш конкурс справою чести і гордости кожного! За довідками просимо звертатися до Освітньої фундації Петра Яцика:
Petro Jacyk Educational Foundation
5080 Timberlea Blvd., # 202
Mississauga, ON L4W 4M2 Canada
(905) 238-0467; fax: (905) 625-2171
email: pjef@istar.ca
Тарас Карпюк,
Виконавчий Директор
Освітньої Фундації
Петра Яцика