Різдвяне послання ієрарха Української Греко-Католицької Церкви

Христос Раждається!

Дорогі Брати й Сестри в Христі!

З приводу празника Христового Різдва, щиросердечно вітаю Вас усіх, та бажаю Вам радісних, благословенних різдвяних свят.

Рік у рік, свято Христового народження приносить нам надземську радість, підносить нас на дусі, та викликає в нас благородні почування. Коли приходить Різдво, ми відчуваємо, що, за словами нашої коляди, нова радість стала, яка не бувалa!

Причина тієї радости це те, що Всемогучий Бог, з любови до нас, приходить до нас як новонароджене Дитя, як Бог, що став людиною. Ісус приходить до нас, щоб бути з нами, нас примирити з Богом, дати нам участь у Божому житті, і запевнити нам вічне життя з Богом. Ми радіємо свідомістю цієі безмежної любови Бога до нас, Його дітей. Ми відчуваємо здійснення слів св. Євангелії: Бог так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним (Іван 3:16). Отож відновім нашу віру в Божого Сина. Хай вона викликає в нас вдячність до Отця й любов до Нього, і спонукує нас до любови ближнього.

Марія, перейнята цим великим таїнством, що сталося в Вифлеємі, пильно зберігала це все, роздумуючи в своїм серці (Лука 2:19). І ми в часі різдвяних свят, застановляймося над таїнством Божого воплочення, щоб глибше його збагнути й пізнати, що це означає для нас сьогодні, що Син Божий задля нас людей і нашого ради спасіння зійшов із небес, і воплотився з Духа Сватого й Марії Діви, і стався чоловіком. І як ми повині це сприйняти, та, що воно від нас вимагає.

До таких роздумів нам можуть послужити читання чи слухання опису Різдва, що знаходяться в перших главах Євангелії від Матея й Луки; чи опис Воплочення в першій главі св. Івана; або наші чудові, глибокі змістом колядки, які зясо-вують значення Воплочення, як Бог Предвічний Народився, або, Во Вифлеємі Нині Новина, або які пригадують спів ангельського хору у Вифлеємі, Слава Во Вишніх Богу. Тому коли, в часі різдвяних свят, будемо колядувати або слухати колядки, призадумоймося над їх словами, щоб глибше пізнавати правдиве значення Різдва.

Назва міста Вифлеєм означає дім хліба. Це нам нагадує, що Христос, що народився у Вифлеємі, сказав про себе, я є хліб, що з неба зійшов (Іван 6:41). Отож Христос Вифлеємський є теж Христос Євхаристійний. Той самий Син Божий, що скрив своє божество людською природою у Вифлиємі, тепер скриває своє божество під видами хліба й вина. Марія й Йосиф, і пастирі й мудреці зі сходу, тішилися присутністю Ісуса Дитяти. А ми не тільки тішимося присутністю Ісуса в Пресвятій Євхаристії але й споживаємо Його, інтимно лучимося з Ним і маємо Його присутнього у собі та живемо Його Божим життям. Це все завдяки Христовому народженню в Вифлеємі. Тому так як ми цінимо й дякуємо Отцеві за Христа народженого в Вифлеємі, цінуймо теж і дякуймо за присутність Христа в Пресвятій Євхаристії.

Ми сердечно вітаємо наших братів і сестер в Україні та по цілому світі й засиламо їм наші щирі молитовні поздоровлення. Хай Божий мир, любов і радість, що їх Син Божий нам з неба приніс, будуть завжди з усіма нами.

V Корнилій Пасічний, ЧСВВ

Єпарх