та інавґурація серії лекцій, присвячених його пам’яті
2 листопада 2001 р. Програма дослідження українських церков провела два заходи, присвячені пам’яті професора Богдана Боцюркова. Відбулися офіційне відкриття Меморіальної бібліотеки ім. Богдана Боцюркова, де зберігаються бібліотека та архів дослідника, та інавґурація серії меморіяльних лекцій його імені. Кожного року одна лекція з цієї серії буде прочитана видатним науковцем або політиком. Тема лекцій: проблеми української політики, історії та релігії.
Професор Богдан Р. Боцюрків (1925-1998) був видатним політологом, визнаним у світі фахівцем у ділянці прав людини, радянської релігійної політики та історії українських церков. Він розпочав свою наукову кар’єру при Альбертському університеті в Едмонтоні, де від 1956 до 1969 рр. він викладав при департаменті політології. Він продовжив свою кар’єру при Карлтонському університеті, де працював до виходу на пенсію у 1992 році. Професор Боцюрків був здібним організатором і допоміг розпочати та заснувати кілька наукових проєктів та інституцій, включно з КІУСом. Його щедрий дар – передача Інститутові архіву та бібліотеки – став основою для заснування Програми дослідження українських церков.
Урочисту церемонію відкриття меморіяльної бібліотеки розпочав директор КІУСу д-р Зенон Когут, який представив присутнім д-ра Сергія Плохія, директора Програми дослідження українських церков. Д-р Плохій розповів присутнім про життя та досягнення професора Боцюркова та висловив подяку вдові професора, пані Вірі Боцюрків, та членам його родини за щедру підтримку Програми. Син професора, п. Тарас Боцюрків привітав присутніх від імені членів родини. Він поділився спогадами про Богдана Боцюркова та висловив подяку усім причетним до пересилки бібліотеки до Едмонтону, і в першу чергу д-рові Андрієві Кравчуку за його допомогу з упорядкуванням матеріялів в Оттаві.
Церемонія відкриття бібліотеки відбулася зразу після закінчення інавґураційної лекції: ‘Українська зовнішня політика: 10 років після незалежності, яку прочитав дост. Борис Тарасюк, міністер закордонних справ України у 1998-2000 рр. Пан Тарасюк є одним з найбільш шанованих українських дипломатів, чиє ім’я тісно зв’язане з багатьма успіхами української зовнішньої політики за останні десять років. Він є директором-засновником Інституту Евро-Атлантичної співпраці, та директором Інституту суспільних наук та міжнародних відносин Міжреґіональної академії управління персоналом у Києві. Пан Тарасюк представив загальну характеристику української зовнішньої політики за останнє десятиліття та поділився своїми думками про ті випробування, які чекають на Україну у другому десятилітті її незалежности. Під час дискусії, яка відбулася після закінчення лекції, пан Тарасюк підкреслив роль діаспори у представленні образу України поза її межами.
Обидва заходи відвідала велика
кількість людей. Серед присутніх були віце-президент Альбертського університету
з наукової роботи д-р Ґері Каченоський, професори та студенти університету,
члени української громади.