Віра Ке
Доброчинне прийняття
Пролог до статті
Щоб зрозуміти, чому ЛУКЖ Канади при парафії Ісуса Христа Доброго Пастиря – Філіал св. Арх. Михаїла, влаштувала імпрезу на ціль Світового Дня Молоді, подаю в цілості статтю з газети “Торонто Стар”
Church Urged to Pick Up Youth Day Tab
By Paul Moloney - City Hall Bureau
Toronto taxpayers should not have to fork out millions to supply policing, first aid, traffic control, garbage pickup and other services needed for World Youth Day, critics charge.
The Roman Catholic Church can afford to pay all costs of the week-long event in late July, which concludes with a papal Mass at Downsview Park, said Joanna Manning of Challenge the Church.
The Vatican has plenty of surplus paintings that it could dispose of in order to finance this event, said Manning, whose 20-member group disagrees with the churchs position on birth control, abortion and other issues.
We think its unjust and wrong for this event that will be teaching only Catholic Church doctrine to be funded out of city dollars, Manning told a new conference at city hall yesterday.
Organizers are expecting 750,000 people for the event. The city is budgeting $7.2 million on the event, which runs in Toronto from July 22-28.
Economic development officials estimate the event will inject $170 million to $190 million into the local economy.
Councillor Joe Milhevc, chair of the citys planning team for the event said its expected that World Youth Day will pay direct costs for use of transit service and the city-owned Exhibition Place.
The Toronto Transit Commission will supply day-long rush-hour service for seven days, at a cost of $9 million. An agreement with the event organizers to pick up the bill has yet to be reached.
Exhibition Place will charge organisers $800,000 for use of its facilities.
Major costs to be absorbed by the city include $2.9 million for policing (mostly overtime); $1.2 million for traffic control (pavement markings, signs, barriers and the like); and $986,000 for emergency services (first aid stations, hospital tents).
Mihevc (Ward 21, St Pauls) said the city bears such extra costs whenever a large event comes to town.
When any event comes in there are additional resources needed. Thats our job as city hall.
He said the city stands to gain worldwide exposure.
Toronto Star,
January 30, 2002
* * *
Ліга Українських Католицьких Жінок Канади при парафії Ісуса Христа Доброго Пастиря Філіал св. Арх. Михаїла, влаштувала 14 квітня 2002 р. чайне прийняття і показ моди.
Прихід з імпрези був при111
значений на потреби Світового дня молоді.
В світі, в якому всюди себе ранять, б’ють, забивають, ненавидять, дуже приємно опинитися в обставинах, де люди приязно зустрічаються, радісно вітаються, з успіхом розмовляють і бажають щастя, здоровя і многих літ! А такі обставини були 14 квітня цього року в церкві Ісуса Христа Доброго Пастиря, філіал св. Арх. Михаїла, на Шостій вулиці, ч. 183, в Торонто. В цей самий день відзначали 75-ліття Преосвященнішого Владики Кир Корнилія. Владика Корнилій відпра-вив торжественну Службу Божу в асисті двох священиків о. Стефана Діка та о. Юрія Ситника. Парох о. Тарас (Фадер Террі) асистував, проголошуючи різні потрібні відомості. А що він дуже безпосередній і має природнє почуття гумору, його проголошування не висіло нікому над головою, як темна хмара! Церква була переповнена парафіянами та гостями, а два ряди Рицарів Колумба додавали колоритного драматичного ефекту.
Після відправи зійшли всі вниз, до залу, гарно та ефектно прибраного, де на довгому столі біля гірлянди квітів стояли горнятка, срібний посуд з чаєм, кавою та молоком, ласощі, канапки і величезний торт, т.зв. биртдей кейк, який перший почав краяти Владика-ювіляр, Кир Корнилій. Хоч прийшло більше, ніж сподівалися, людей, проте зорганізовані пані та услужливі панове доносили і доносили страви, доливали і доливали чай, каву та молоко. В такому натовпі чай і кава не завжди мають час натягнути смаком, але пані з Ліги і їхні асистенти панове ужили чарів, а може, чар-зілля, бо обидва напої знаменито смакували, так що захоплені споживачі приходили і приходили за репеткою!
Що заки зникли Дари Божі, a горнятка і тарілки ще чимось наповнялися розпочався дуже цікавий Показ моди, який не був ані стандартний, ані трафаретний, ані банальний. 20 модельок, різного віку, але з гарними фігурами, демонстрували одяг, почавши від 1920-х р. до сучасних. Одяг з мину-лих літ парафіянки призбирали трохи між собою, а дещо дістали від Велю Віледж та від Ґуд Вил (Торонто). Сучасну одежу позичили фірми Даня Фешен Шоп і Ситі Смартс (Кловердейл). Коментаторка із Ситі Смартс Елсі Гілсон цей показ моди провела. Елсі, дуже атрактна, елегантна пані, приготувала надзвичайно цікавий текст, а музика Алекса Візняка акцентувала ефективно час та епоху ілюстрованої моди. В цілому імпреза була дуже успішна.
* * *
Святкування мистецтва у школі Йосифа Кардинала Сліпого
Чи брак грошей, чи процес елімінації, чи просто завмирання безкорисного піклування різними аспектами мистецтва спонукали Шкільну Раду канадських шкіл Торонто ліквідувати в школах курси навчання музики, мистецької творчости, хорового співу. Однак ще в кількох місцях, мов на самітніх островах, затрималося бажання плекати красне мистецтво, в якій би не було формі. Одним з таких островів залишилася вищезгадана школа, яка не пропала в житейському морі, як Атлантида.
В четвер, 25 квітня 2002 року, увечері, по науці відбулося торжественне святкування мистецтва в школі Йосифа Кардинала Сліпого. До цього святкування діти довго готувалися: малювали, рисували, ліпили, тяли, вішали, розкладали свої твори. Всі стіни, класи, коридори, закутки школи були прикрашені дитячими працями. У великoму залі відбувся концерт. В першій частині шкільний смичковий оркестр зі школи св. Димитрія, під керівництвом учителя Тараса Граба, який також акомпаніював на фортепіано, виконав низку класичних творів, які заповідав дуже культурно, дотепно і з клясою сам учитель Граб. Скрипки, челя і баси не засоромили би навіть Моцарта і Бетховена!
Потім цілу низку пісень співав хор дітей нижчих класів під керівництвом навчального асистента Мішел Брайт. Діти інтерпретували деякі пісні рухами, що виходило в них природньо і спонтанно. Дітей старших класів, а їх було більше, ніж школа може помістити, підготувала учителька Люба Козак. Репертуар цієї групи віддзеркалював мистецтво співу, яке існує в пункті сучасного часу.
Телевізійні працівники з програми Світогляд (станція Роджерс) фільмували різні цікаві моменти.
Після концерту батьки, гості і діти розбрeлися по класах і з великою приємністю оглядали мистецьку творчість дітей.
* * *
Олег Ольжич – поет-ідеаліст
В 1944 році, 15 червня Олега Ольжича, (справжнє прізвище Кандиба) німці закатували у німецькій тюрмі в Саскенгавзі.
Олег народився 1907 року в Житомирі, а з 1924 р. жив на еміграції в Празі, де закінчив Карлів університет і працював в археологічному відділі Чеського національного музею. Одночасно відбував подорожі по Західній Україні і по Балканських країнах з метою вивчення археологічних матеріалів. У 1938 році читав лекції в Гарвардському університеті і брав участь в організації Українського наукового інституту в США.
В українській науці здобув собі імя цінними працями з ділянки археології. Брав дуже активну участь у рухах українського підпілля, керуючи визвольними змаганнями Карпатської України і згодом боротьбою з німецькими окупантами.
Ставши з 1929 року членом ОУН, Ольжич був активним публіцистом і керівним діячем цієї організації. У 1941 р. як керівник ОУН на окупованих німцями землях брав участь в організації Української Національної Ради в Києві. Під час пізнішого перебування у Львові керував підпільною діяльністю ОУН полковника Мельника. Олега Ольжича-Кандибу вважають поетом нового покоління, співцем рево-люційної доби українського життя. З його творів бє велика сила небуденної людини, що вперто і безлячно змагає до великої мети. Це змагання (за його словами): дощем спадає золотим тобі на серце, і життя щоденне здається святом, палацом твій дім, і кожне діло є благословенне. Сила Ольжича в тому, що він не тільки сильним поетичним словом, а й з посвятою власного життя боровся за визволення України.