Методичного кабінету української мови
Василь Лащівський
Метою діяльности Методичного кабінету української мови (МКУМ) при Канадському інституті українських студій (КІУС) в Альбертському Університеті є підтримка української двомовної програми та інших програм навчання української мови й культури в Канаді. Методичний кабінет розробляє та видає навчальні матеріали, проводить дослідження, допомагає професійному розвиткові вчителів української мови. З-поміж основних цілей Методичного кабінету розвиток бібліотеки україномовних навчальних ресурсів.
Стратегія роботи Методичного кабінету української мови розробка нових навчальних матеріалів та їх донесення до україномовної громади, говорить директор МКУМу пані Маруся Петришин. Ми переходимо від накопичення матеріалів до надання бібліотекою нових послуг.
Відвідувачі бібліотеки учні та вчителі двомовних шкіл, студенти та викладачі Альбертського Університету, дослідники, особи, які зацікавлені в індивідуальному вивченні української мови. Вибір справді широкий: до їхніх послуг велика кількість навчальної та художньої літератури, виданої в Україні; класика українського кіно й сучасні відеофільми, аудіокасети та компакт-диски.
“На сьогоднішній день наша бібліотека нараховує понад 7000 різноманітних матеріалів, розповідає пані Софія Лазар, бібліотекар Методичного кабінету. Це найбільша збірка україномовних матеріалів для навчання мови за межами України”. Пані Софія, будучи учителем за освітою, набуває нових знань, завершивши за кілька останніх років навчання з інформаційного менеджменту та бібліотечних технологій у коледжі Гранта МакЮвена та з основ каталогування у Школі бібліотечної справи та інформаційних студій Університету Вісконсін-Медісон.
Щоб задовольнити потреби вчителів мови, пані Софія готує спеціалізовані бібліографічні підбірки. Серед тем Перші поселенці, Св. Миколай, Різдво, Великдень, Голод 1933 року, Тарас Шевченко, Чорнобиль, Про козаків. Вони допомагають педагогам зорієнтуватися у наявних матеріалах бібліотеки та сформувати навчальні програми таким чином, щоб не лише навчати української мови, але й розкривати перед дитиною зміст мовлення.
Аналіз онлайнової активности відвідувачів вебсайту Методичного кабінету утвердив у необхідності швидкої компютеризації бібліотеки. Перший результат створення зручного електронного каталогу бібліотеки, який уже доступний відвідувачам у приміщенні Мето-дичного кабінету. У планах на найближче майбутнє розміщення каталогу онлайн для швидкого доступу вчителів, учнів та всіх бажаючих вивчати українську мову. На вебсайті за адресою http://www.ualberta.ca/~ulec/FAQ.htm створена сторінка Типових запитань, відповіді на які найчастіше прагнуть отримати відвідувачі бібліотеки.
Ресурси бібліотеки доступні не лише для жителів провінції Альберта, а й інших регіонів Канади та США. Бібліотека радо відгукується на усі запити, які найпростіше зробити електронною поштою за адресою ulec@ualberta.ca.