Науковець світової слави стане директором Інституту літургічних наук ЛБА

Визначний науковець Крістіан Ганнік стане директором Інституту літургічних наук Львівської Богословської Академії (ЛБА). Поряд із рішенням розпочати якнайтіснішу співпрацю із ЛБА професор Ганнік також визначив долю своєї приватної бібліотеки, яка перейде до фонду бібліотеки ЛБА.

Крістіан Ганнік народився у 1944 році у Бельгії. На сьогодні він є одним із найкращих знавців Візантійської літургійної спадщини, словянської філології, візантійсько-словянської літургіки й церковного співу. Він очолює кафедру славістики Баварського університету ім. Юліуша Максиміліана у Вюрцбурзі.

Я вже кілька років співпрацюю з Львівською Богословською Академією говорить Крістіан Ганнік, зокрема з Інститутом літургічних наук. Більше трьох років був західним координатором спільного з Інститутом науково-дослідницького проекту Репертуар української сакральної монодії. Я мав можливість переконатися, що тут проводяться якісні сучасні дослідження з історії літургіки. У цій ще зовсім молодій інституції складаються справді гарні традиції у вивченні різних богословських дисциплін, зокрема літургіки. І це не випадково. Виходячи з багатьох історичних подій та історичного думання, Літургія, а відтак і літургіка як наука, справді відіграють важливу роль у Греко-Католицькій Церкві. Тому таким важливим є те, що ми можемо дати нашим студентам, а саме: науковий багаж для розуміння того, що лежить в основі сучасних літургійних практик.

Професор Крістіан Ганнік знає візантійську Літургію не тільки як науковець, говорить професор Юрій Ясіновський. Він не обмежується лише академічним її вивченням. Беручи участь у Літургіях, Крістіан Ганнік пізнає її цілістю своєї особистости. Він знає багато літургійних текстів напамять і прекрасно співає. І це не дивно, адже він свого часу виховувався у Шевтонському монастирі, де навчився церковного співу та регентства Східної Церкви.

Бібліотека професора Ганніка нараховує 20 тисяч книжок і є великою цінністю для українського науковця, оскільки представляє собою маловідомий в Україні пласт наукової літератури. Цю бібліотеку я збирав упродовж усього свого наукового життя, говорить професор Ганнік. Тому вона представляє мої інтереси як науковця, а саме: візантієзнавство, музикознавство, старословянська філологія, кавка-зознавство, сходознавство загалом. Вважаю, що ця бібліотека знайде в Академії свого читача.

Професор Ганнік є прекрасним знавцем вірменської богословської спадщини, зокрема літургійної, говорить ректор ЛБА о. д-р Борис Гудзяк. Якщо зважити, що вірменознавство має особливе місце у вивченні християнської спадщини, зокрема Отців Церкви, тоді зрозумілою стає наша радість із того, що професор Ганнік погодився бути директором Інституту літургічних наук ЛБА. Сподіваюся, що Інститут уже найближчим часом розпочне дослідження у цій галузі. Тим більше що вірменознавство фактично ніде, за винятком самої Вірменії, не вивчається, а Львів, як відомо, був одним із найбільших культурних центрів вірменської діаспори.