Українська Греко-Католицька Церква проголосила 2002-ий рік Роком Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого, на відзначення 110-ої річниці його народження. Вона закликає всіх людей доброї волі пошанувати память цього геройського Архипастиря, який витерпів 18-літнє увязнення й муки за свою Церкву й свою віру.
Патріарх Йосиф Сліпий народився 17 лютого 1892 р. в селі Заздрість. Священичі свячення одержав 1917 року, а в 1922 році о. д-р Сліпий став професором догматики в Духовній Семінарії у Львові. Він був співзасновником Богословського Наукового Товариства та засновником і редактором квартальника "Богословя".
В 1925 році був назначений ректором Духовної Семінарії у Львові, яку в 1929 році переорганізував на Богословську Академію, і був її ректором до 1944 року.
25 листопада 1939 року, на прохання Митрополита Андрея, Папа Пій XII іменував о. д-ра Йосифа Сліпого Архиєпископом з правом наслідства на митрополичий престіл. Він отримав Єпископські свячення з рук Митрополита Андрея, Єпископа Микити Будки і Єпископа Миколи Чарнецького.
Після смерти Слуги Божого Митрополита Андрея, 1-го листопада 1944 року, Архи-єпископ Йосиф Сліпий став Митрополитом. А вже 11 квітня 1945 року його заарештовано й засуджено на каторжні роботи в Сибіру. Справжньою причиною засудження була його відмова розірвати звязки з Римським Апостольським Престолом і підпорядкувати Українську Греко-Католицьку Церкву Московському Православному Патріархові.
Після 18 років тяжкої каторги, завдяки старанням Папи Івана XXIII, Митрополита Йосифа звільнено з заслання, і 9-го лютого 1963 року він прибув до Риму, де незабаром включився в працю ІІ Ватиканського Собору. У своїй першій промові, 11 жовтня 1963, він порушив справу створення Київського Галицького Патріархату.
В Римі Блаженніший Йосиф заснував Український Католицький Університет ім. Папи Климента, закупив монастир для монахів Студитського Уставу біля Риму та відновив видання журналу "Богословя" й видав ряд наукових праць.
25 січня 1965 року Папа Павло VІ проголосив його Кардиналом. В 1969 р. він побудував Собор Св. Софії в Римі, а в 1970 році закупив церкву Жировицької Богоматері і Святих Мучеників Сергія і Вакха. Він відбув сім Архиєпископських Синодів з Українськими Владиками та одержав почесні докторати від пяти університетів.
В 1968 році Блаженніший почав цілий ряд архипастирських відвідин українських поселень по всіх континентах, які тривали до 1976 року.
Господь покликав до Себе свого вірного, довготерпеливого й заслуженого слугу 7 вересня 1984 року на 92-му році життя. Його тлінні останки поховали в крипті Св. Софії в Римі. Але Боже Провидіння так зарядило, що цей Ісповідник Віри спочив остаточно в своїй власній катедрі Св. Юра у Львові, у вільній Україні. Серед великого ентузіазму та величавих церковних відправ його перепоховання відбулося 7 вересня 1992 року.
До молитви подяки Господеві за те, що дав нашій Церкві й нашому народові такого велетня духа і духовного батька, ми долучуємо молитву за його прославу.
Молитва за Прославу Ісповідника Патріарха Йосифа
Пресвята Тройце, слава і хвала Тобі за ласки уділені Пастирю Української Католицької Церкви, Слузі Божому Йосифу Сліпому, і за те, що в ньому Ти дала нам світлий зразок непохитности у вірі і геройської витривалости оборонця Твоєї переслідуваної Церкви і правдивого свідка розпятого Христа впродовж 18 довгих
років сибірської каторги.
Через його заслуги і посередництво дай нам силу йти слідом за Христом хресною дорогою і допоможи нам одержати ласку, якої дуже потребуємо і про яку сьогодні прохаємо(сказати яку), щоб ця випрошена ласка стала спонукою піднесення на Престоли Твого доброго, сильного, вірного сина твоєї Церкви. Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклонення, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Аскольд Лозинський,
Президент СКУ
+ Корнилій Пасічний, ЧСВВ
Єпарх Торонто,
Голова Церковної Ради СКУ