Підписано договір між НаУКМА і КУФ
5 листопада 2001 p., в Вінніпеґу, президент Національного Університету Києво-Могилянська Академія В’ячеслав Брюховeцький і голова Канадсько-Української Фундації, Остап Гавалєшка підписали офіційне домовлення
(Memorandum of Agreement). На підставі цього договору при КУФ створено призначений (designated) Фонд НаУКМА. КУФ, як канадська інституція, що має право видавати податкові посвідчення на пожертви, що йдуть поза межі Канади, прийняла на себе зобов’язання видавати податкові посвідчення та займатися пересиланням пожертв до Міжнародного Благодійного Фонду Відродження Києво-Могилянської Академії в Києві. Адміністрування Фонду НаУКМА буде відбуватися в кожночасному порозумінні КУФ з президентом НаУКМА та представником НаУКМА в Канаді.Канадські жертводавці на Фонд НаУКМА, які потребують податкового посвідчення, повинні виписувати чеки на:
CUP-NaUKMA й висилати на адресу:Canada Ukraine Foundation,
456 Маin Street, Winnipeg, MB, R3B 1B6 (тел. 204-942-4627). А жертводавці, які не потурбують податкової посвідки, повинні виписувати чеки на: NaUKMA й висилати аа адресу: NaUKMA Support Committee, 201-456 Main Street, Winnipeg, MB R3B 1B6 (тел. 204-488-8693).Допомога канадських українців у розбудові Університету Києво-Могилянська Академія почалася з перших днів відродження Києво-Могилянської Академії у 1991 p.
Коротко після виступу у Вінніпеґу голови Народного Руху України Івана Драча, 23 жовтня 1989 p. на його пропозиці у Вінніпеґу оформився ініціативний комітет Прихильників НРУ у складі: Ярослав Розумний (голова), Ярослав Барвінський (заступник) і Михайло Тарнавецький (секретар). А на установчих зборах 28 січня 1990 p. було засновано Манітобський Відділ Канадського Товариства Прихильників Руху з наступною управою: Я. Розумний (голова), Я. Барвінський і М. Тарнавецький (заступники), Софія Качор (секретар) і Остап Гавалєшка (скарбник).
Восени 1990 p. до Славістичного департаменту Манітобського університету був запрошений професор нової української літератури, співзасновник і автор програми Народного Руху України – В’ячеслав Брюховецький з Києва. В часі його перебування в Вінніпеґу зародилась у нього ідея відродження Києво-Могилянської Академії.
У 1991 p. було проголошене розпорядження голови Верховної Ради України “Про відродження Києно-Могилянської Академії” як незалежного вищого навчального закладу України – міжнародного Університету Києво-Могилянська Академія, а в серпні 1992 p., відбулося офіційне відкриття цього університету.
Після того, як Народний Рух України оголосив себе політичною партією, манітобський Відділ КТПР на загальних зборах 21 лютого 1993 p. самоліквідується, а вирішено зайнятися підтримкою Києво-Могилянської Академії.
Від 1996 p. діє Канадський комітет допомоги Національному університетові Києво-Могилянська Академія. У складі сьогоднішньої управи Комітету є: Софія Качор (голова), Оксана Розумна (секретар), Стефан Дупляк (скарбник) і Ярослав Розумний (член-представник НаУКМА в Канаді).
Допомога вищій освіті й Україні, а особливо вищій школі – Києво-Могилянській Академії, що мала велику традицію й була культурним центром Східньої Європи в 17-му й 18-му ст., була найкращою й далекосяжною допомогою в закріплюванні відродженої Української Держави.