Василь Лащівський
Новий Інтернет-портал ресурсів для вивчення української мови й культури створюється завдяки підтримці Відділу навчальних технологій Міністерства освіти Альберти. Його управлінням та подальшим розвитком буде займатись Консорціум, який складатиметься із зацікавлених громадських організацій, урядових структур та приватних компаній із Альберти, Саскачевану, Манітоби та Онтаріо. Його засновниками стали Методичний кабінет української мови (МКУМ) Канадського інституту українських студій (КІУС) при Альбертському університеті, Український центр засобів та розвитку (УЦЗР) коледжу Ґрант МакЮван, компанії Техніка Інженірінґ та ЛС Консалтінґ, які працюють у галузі менеджменту проектів та розвитку мережевих ресурсів. Реалізує проект Методичний кабінет української мови (МКУМ).
Це перша спроба збору та розміщення значних ресурсів щодо вивчення української мови та культурної спадщини у Канаді в електронній формі. Згідно з задумом творців портал надаватиме онлайнові послуги та доступ до навчальних матеріалів щодо вивчення української мови та культури для учнів, вчителів, батьків та широкої громадськости. Користувачі порталу матимуть багатий набір навчальних засобів та інструментів тлумачні та орфографічні словники, енциклопедія, пошукова програма для швидкого доступу до потрібних матеріалів.
В основі створення Інтернет-порталу лежить ідея інтеграції ресурсів щодо вивчення української мови із культурною спадщиною українців. Кожен фахівець, який володіє цікавими знаннями чи методиками вивчення української мови, цінними історичними, літературними чи філософськими матеріалами, зможе розмістити їх на сервері. Відкрита політика щодо наповнення порталу встановлює продуктивні відносини між власниками нових матеріалів та надавачами інформаційних послуг. Раніше малодоступні матеріали будуть подаватись користувачеві оформленими в єдиному стилі; регулярно оновлюватимуться та служитимуть основою для створення нових навчальних матеріалів.
Реалізацією проeкту займається висококомпетентна проектна група. Д-р Роман Петришин, Сузанна Британ та Лука Струк із Українського центру засобів та розвитку працюють над розвитком структури управління Консорціумом, співпрацею із Міністерством освіти Альберти та залученням нових партнерів.
Над технічною стороною порталу працюють менеджер проекту Анна Слевінська та Роб Тао. Роб створює програму для читання текстів українською мовою з використанням Флеш-технологій.
Маркіяна Ілюк займається підготовкою спеціалізованих матеріалів, призначених для електронних документів з навчання другої мови. Ця частина роботи, яка ведеться за методологією Канадського базового профілю застосування методів у навчальних ресурсах, допоможе описати та уніфікувати навчальні матеріали в електронній формі для їхнього подальшого ефективного використання в Інтернеті.
Протягом цього літа Лора Філевич, менеджер з роботи із учителями української мови, про-водитиме дослідження щодо потреб педагогів у компютерних засобах навчання та електронних ресурсах. Результати її роботи допоможуть проектній групі усвідомити, наскільки ефективно портал використовуватиметься у майбутньому в навчальних класах.
Над підготовкою та відбором матеріялів для однієї із основних частин порталу онлайнової бази даних працюють Маруся Петришин та Марко Мальований із Методичного кабінету української мови.
Інтернет-портал буде
розміщений на вебсервері Міністерства освіти Альберти за адресою http://www.learnalberta.ca/
А за поточними новинами проекту Ви можете слідкувати за адресою http://www.ualberta.ca/~ukip/