В Торонті протягом тижня відбувалося відзначення річниці “Голодомор 1932-1933”. КУК випрацював виховний аспект для української дітвори. Дитяча мистецька виставка від 17 до 22 листопада проходила у Канадськo-Українській Мистецькій Фундації. Хто мав нагоду відвідати цю виставку, був зворушений до глибини душі. Під час всього тижня реалізувався проект для дітей, ідеєю якого було висвітлення української історичної правди,
З подивом і вдячністю треба висловити признання голові КУК М. Шкамбарі та учителям Галі Дмитришин, Лесі Коробайло, Євгену Яковичу, Миколі Латишку та Валі Курилів, які не жаліли часу і праці. Вони щедрою діяльністю подарували українській дітворі збагачення національної свідомости. До галереї КУМФ кожного дня прибували сотні дітей цілоденних українських шкіл. Рідних шкіл, курсів українознавства з Торонта та Ошави. Тут діти у найцікавішій кольоритній програмі свого мистецтва дістали належне пояснення суті голодомору на Україні.
Все працювало за дуже добре обдуманим виховним планом плекання української культури, мистецтва, мови і спадщини їхніх предків. Під оглядом технічної підготовки і проведення програми – це був високий взірець реалізації педагогічних завдань. Нічого не діялось випадково. Слід підкреслити, що у дружній атмосфері виріс серед учителів-виховників та учнів певний авторитет і респект до проведеного проекту. Варті уваги виступи студентів О. Реви, М. Рея, М. Шумелди. Це говорить про майбутнє нашої громади. Зокрема важливо, що проект “Очима дитини 1933 р.” відмітило канадське телебачення. Це є дуже успішне моральне відзначення для добровольців, громадських діячів і учителів. Воно вказує, що спільними зусиллями здобуваємо творчу, виховну мету.
Українці – велика нація на землі, яка конкретними завданнями забезпечить свою майбутність.
Вдячна бабуня І. В.