Засідання Ради директорів Шевченківської Фундації в Торонто

Шевченківська Фундація усвідомлює, що сила української канадської спільноти залежить від відданих людей, які підтримують проекти організацій та окремих осіб. Протягом 40 років свого існування Фундація надавала підтримку проектам по цілій Канаді, що допомагали розвивати місцеві програми та ініціативи. Фундації як всеканадській установі необхідно вивчати постійно змінні потреби громади через діалог з нею, через громадську діяльність та відвідини проектів, що мають вплив на громаду.

Від 29 листопада до 1 грудня 2002 Рада директорів Фундації, вперше в своїй історії, зустрічалася поза Вінніпеґом. Засідаючи в Торонто, директори мали нагоду вирішувати свої справи, споглядаючи мальовничий краєвид озера Онтаріо, відвідати українську громаду Торонто та відновити контакти або встановити нові.

Засідаючи в готелі Four Point Sheraton, директори почали свою дуже інтенсивну програму зустріччю з представниками різних українських фундацій. Усі філантропічні установи зустрічаються з постійним тиском в намаганні забезпечити здійснення своїх мандатів. Українська громада в цьому нічим не відрізняється. Шевченківській Фундації важливо дискутувати й співпрацювати з організаціями в нашій громаді, щоб краще зрозуміти їх погляди та щоб отримати з перших рук інформацію про труднощі на які вони натикаються у виконанні своїх завдань.

Проте цей діалог не є виключно одностороннім. Президент Фундації Андрій Гладишевський розповів про важливу роботу, розпочату Фундацією протягом останнього року та поділився планами на наступні роки. Голова Інвестиційного комітету Валлі Шумей представив вичерпний звіт про філософію Фундації стосовно інвестування та адміністрації фондів. Також Фундація запропонувала організаціям, присутнім на цьому засіданні свою допомогу й співпрацю в досягненні кращого прибутку на інвестиціях, щоб таким чином задовольнити постійні потреби організацій.

Кооперативний рух в Канаді сильний і повний енергії. Він підтримував громади у скруті та виявляв потрібну далекозорість щодо проектів і програм, коли інші від них відверталися. Українські канадці можуть гор-дитися активною і важливою роллю, яку вони відіграли в розвитку цього руху в Канаді. Шевченківська Фундація підтримувала наші українські кредитові спілки і директори Фундації змогли побачити під час зустрічі з представниками кредитовок Будучність, Союз та Української Кредитової Спілки, яку велику роль кредитові спілки відіграють в нашій громаді. Під час цієї зустрічі представлено огляд діяльности Фундації та виголошено презентацію про її інвестиційну філософію та роль в цьому кредитових спілок.

В суботу вранці Рада Директорів розпочала свою працю. Під час цілоденного засідання розглянуто понад 40 аплікацій на ґранти, подані з цілої Канади на проекти та акції, що відбуватимуться у громадах. Незважаючи на те, що не всі прохання можна схвалити чи фінансувати повністю, директори вийшли із засідання з переконанням, що громада є сильна та що зобовязання окремих осіб забезпечити тривалу життєздатність української канадської спільноти залишається переконливим.

Це засідання Ради директорів було останнім для Йосифа Зубача і д-ра Романа Франка, праця яких як директорів у Фундації закінчилася, а присутні привітали новообраних директорів Бориса Балана і Джейн Палюк.

Після нарад члени Ради директорів взяли участь у святкуванні 50-ліття Кредитової Спілки Будучність, де А. Гладишевський виголосив привітання від імени Ради директорів та вручив обрамовану картину Шлях Кобзаря.

А у неділю вранці члени Ради директорів були присутні на богослуженні в українській католицькій церкві св. Миколая. Дякуючи за надані їм і громаді ласки, вони мали нагоду послухати премєру нової Літургії Романа Гурка.

День закінчився вечірньою зустріччю з громадою в Канадсько-Українській Мистецькій Фундації, де всі присутні мали нагоду почути про діяльність Фундації від президента й директорів Фундації.

Наша подорож до Торонто дала мож-ливість побачити віч-на-віч тих членів нашої громади, що постійно жертвують на Фундацію, й сказати їм Спасибі! за тривалу відданість, заявив президент Фундації А. Гладишевський.

Завдяки їх зусиллям Фундація стає сильнішою і з впевненністю дивиться у ХХІ стліття.

А. Гладишевський висловив щиру подяку членам громади Торонто за допомогу в організації відповідних заходів.