Наближаються загальні
річні Збори Української Кредитової Спілки (УКС), які відбудуться 23 квітня.
"Новий Шлях" зустрівся
з Тарасом Підзамецьким, Головним Управителем найбільшої української фінансово-кредитової
установи в Канаді. Ми попросили пана Підзамецького оцінити шлях подоланий
УКС
до сьогоднішнього
дня, розповісти нам про сучасність Кредитової Спілки та зазирнути в її
майбутнє і поділитись з нами планами щодо її розвитку.
Довідка Нового Шляху:
Отримавши вищу освіту в Торонтському університеті і на юридичному
факультеті Озґуд Голл при університеті Йорк, та володіючи науковими ступенями
бакалавра політології, бакалавра права та маґістра банківського та фінансового
права, пан Підзамецький присвятив свою карєру розвитку Українського кооперативного
руху. Пан Підзамецький вже пятнадцять років працює в Українській Кредитовій
Спілці, а з травня 1999 він очолює цю динамічну фінансову організацію.
Пане Підзамецький, підсумовуючи минулий рік, як би Ви в загальному оцінили роботу Української Кредитової Спілки?
Для нашої кооперативи це був успішний рік в багатьох аспектах. З фінансової точки зору, незважаючи на різко падаючі відсот кові ставки, які в 2001 році зменшували прибутки у всьому банківському секторі, нам вдалося здобути навіть кращий чистий прибуток ніж в попередніх роках. Минулого року значно виросли депозити та позики на наших рахунках, але найбільшим успіхом 2001 року я вважаю наш новостворений відділ Управління Членським Майном (Wealth Management Services).
Наведу вам яскравий приклад: в кінці 2000 року наші члени вклали в біржові інвестиції близько 7 мільйонів доларів, а з початку роботи нашого відділу Управління Членським Майном (менше ніж за рік) ця сума подвоїлась. Таким чином, на 31 грудня 2001 року наша спілка мала в управлінні більше 257 мільйонів доларів: близько 243 мільйонів доларів на балансі, та ще 14 мільйонів в інвестиціях, внесених через Українську Кредитову Спілку біржовій фірмі Credential Securities.
А чому саме послуги з управління майном набрали такої важливости в спектрі послуг Української Креди-тової Спілки?
Згідно статистичних даних, за останні декілька років інвестиції у взаємні фонди (mutual funds), біржові акції, державні бонди та облігації зростають набагато швидше ніж депозити в банках, кредитових спілках та трастових компаніях. Це означає, що ті фінансові установи, і в тому числі кредитові спілки, які не надають своїм клієнтам доступ до згаданих ринкових інвестицій втрачають щонайменше половину ощадного бізнесу своїх клієнтів.
Ми добре розуміємо, що залишились в минулому ті часи, коли наші члени складали свої гроші тільки в термінових депозитах. Отже, наша сьогоднішня та майбутня дійсність потребує розвитку послуг з управління майном, і наша кредитівка позитивно відгукнулась на цю дійсність для того, щоб забезпечити ріст та фінансовий добробут як нашої кооперативи, так і нашого членства.
В Українській Кредитовій Спілці послуги з управління майном не обмежуються тільки інвестиціями, вони також включають в себе надання нашим членам систематичних фінан-сових порад, як-от заощадження коштів для оплати вищої освіти дітей, заощадження для безтурботного пере-бування на пенсії, чи упорядкування своїх спадкових справ.
Протягом останніх пяти років ми спостерігаємо як невпинний розвиток високих технологій карди-нально змінює традиційний стиль ведення бізнесу. Що Українська Кредитова Спілка робить для того, щоб залишатись конкурентноздатною в сучасному середовищі пос-тійних інновацій?
В нашій громаді немає іншої кредитової спілки яка б так швидко адаптувала технічні нововведення в своїй роботі та пристосовувала б їх для спрощення життя своїм членам. В цьому Українська Кредитова Спілка має довгу історію: ми першими застосували автоматичні касири; банкові картки Interac; автоматичні телефонні транзакції Український дотик; банківське обслуговування через Інтернет, за допомогою електронної пошти або телефонного центру. Така найсучасніша технічна інфраструктура надає нашим членам доступ до своїх рахунків та до послуг кредитівки 24 години на добу.
Я хочу зазначити, що цими послугами користуються не тільки молоді люди, хоч серед молодших поколінь безумовно найшвидше йде адаптація до цих послуг. Зростає кількість старших членів, які також розуміють вигідність сучасних послуг. Наприклад, в будь-який робочий день можна подзвонити до нашого телебанкового центру між 8-ю годиною ранку і 7-ю годиною вечора та полагодити майже всі свої справи за допомогою спеціаліста не виходячи з хати, або користуючись безплатним номером телефону телебанкового центру можна оплатити свої рахунки перебуваючи на вакаціях на Флориді.
В той час, коли більшість банків та фінансових організацій від-чайдушно борються за такий важ-ливий для всіх кінцевий прибуток, Українська Кредитова Спілка активно займається спонсорською діяльністю та докладає багато зусиль та ресурсів для розвитку громади. Розкажіть нам, будь ласка, про деякі благочинні проекти Української Кредитової Спілки, що були здійснені в минулому році.
Українська Кредитова Спілка вважає себе невідємною частиною укра-їнської громади, і тому піклується про її здоровя та розвиток. Якщо наша громада сильна, то і кредитова спілка буде сильною. Тому ми постійно надаємо матеріальну підтримку нашим школам, садочкам, церквам, мистецьким та громадським організаціям.
Минулого року нам випала унікальна нагода допомогти нашій громаді відкрити ширшій канадській спільноті культуру України, як повноцінної частини світової цивілізації. Українська Кредитова Спілка була Золотим Спонсором виставки Скитського Золота в Королівському Музеї Онтаріо. Коли ми говоримо про підтримку громади, не завжди мова йде тільки про гроші. Наприклад, згідно з нашим відчуттям обовязку допомагати вихованню нашої молоді в кооперативному дусі, працівники нашої кредитівки почали викладати курси Junior Achievement в наших школах східного обряду. Ми більш інтенсивно працюємо з шкільною молоддю для того, щоб надати їм знання про важливість заощадження та про особисту фінансову відповідальність.
Крім того, наш відділ Управління Членським Майном започаткував цикл фінансово-освітніх семінарів для новоприбулих з метою допомогти їм краще зорієнтуватися в питаннях купівлі житла, заощадження на пенсію і т.п. Ми хочемо, щоб вони відчували, що вони є важливою частиною нашої громади, про яку ми піклуємось.
З нещодавно опублікованого прес-релізу ми дізнались, що переговори з Кредитовою Спілкою Союз припинено. Як Ви це оцінюєте?
Очевидно, у нас було бажання завершити це об’єднання і разом з Кредитовою Спілкою Союз ми доклали багато зусиль для взаємної перевірки бізнесу та проведення переговорів. Врешті-решт, не можливо було знайти достатньо спільних точок для підписання остаточної угоди про обєднання. І хоча у цьому випадку нашим двом спілкам не вдалося обєднатися, час присвячений на це не був змарнований, і сама концепція обєднання є надалі здоровою та актуальною. Той факт, що наші дві спілки наважились розпочати таку розмову, та те, що незважаючи на припинення переговорів наші кредитівки і надалі бажають зміцнювати взаємну співпрацю, говорить про дозрілість, професійність та далекозорість наших двох установ.
Щодо майбутнього, то Українська Кредитова Спілка вірить, що подальша консолідація між українськими фінансовими кооперативами буде необхідною для збереження їх здатності еффективно конкурувати з потужними канадськими і навіть більш потужними іноземними фінансовими установами. І тому, при виникненні нагоди, ми будемо і надалі розглядати справу обєднання з іншими кредитівками в нашій громаді. Але це, очевидно, не залежить тільки від нас, бо все ж таки для об’єднання потрібно відповідних та охочих партнерів.
Пане Підзамецький, які найважливіші завдання стоять перед Вашою кредитівкою в прийдешніх роках?
З огляду на колосальні зміни, які відбуваються у фінансовому секторі та в житті української громади є багато важливих завдань. Я згадаю тільки два з них.
Перше, нам необхідно залучати та розвивати людські ресурси для подальшого забезпечення наших членів високим рівнем обслуговування. Сьогодні на ринку панує жорстка конкуренція, і для нас важливо, щоб студенти, які закінчують вищу освіту в сфері бізнесу, фінансів та комп’ютерних технологій розуміли, що Українська Кредитова Спілка є прекрасним місцем роботи з огляду на можливості розвитку карєри та оплати праці.
Другим важливим завданням є збереження української кооперативної ідеї, зокрема серед молодших поколінь. Я би хотів, щоб ми всі усвідомлювали яка це величезна перевага вести свої фінанси в кооперативній банківській установі, котра підтримує українську громаду, належить своїм членам та в повному обсязі надає широкий спектр сучасних банківських послуг через добре розвинуту сітку відділень та електронні канали.
Сьогодні люди хочуть та заслуговують на те, щоб отримувати якісні та зручні банківські послуги, і нашим завданням є донесення до громади інформації, про те, що все це вони можуть отримати в нашій кредитовій спілці.