Журба і радість
 
Віра Ке
 

Вечеря й танцювання в дорогій оправі

GalaBall (по-англійському), Гала-Бал (по-теперішньому нашому), Ґаля-Баль (по-колишньому)

Ця надзвичайна, особлива подія відзначала 70-ліття Філії УНО Торонто і ознайомила присутніх з прогресом будови нового приміщення в новокупленому будинку на вулиці Еванс, ч. 145. Здавалося, що війна в Іраку, напад вірусів SARS на місто, епохально погана погода відберуть у людей бажання платити за квитки вступу по 250 доларів, їсти страви й ласощі, коли їдження з журби ставало кісткою в горлі, танцювати, коли радіо, телевізія і газети голосили про страшні події на фронті і нові й нові появи вірусу SARS. А однак – гігантський зал Governor’s Room, LibertyGrand Canadian National Exhibition, Toronto заповнився по береги найелегантнішимиукраїнцями Торонто! Бали колись належали до спеціальної ділянки цивілізації, а тепер вони звичайно мають харитативну ціль. Їх реалізують люди, які хочуть щось зробити для своєї громади, своїх ближніх, бо мають чим, за що, з ким і знають чому. Це, властиво, засіб – дорогою розваги. Лірично-мемуарний описгала-балу подала помічник редактора пані Лариса Гринда в 19-ім числі “Нового Шляху” (8 травня 2003), я згадаю лиш кілька загублених епізодів і фотографіями передам альтернативну дійсність, яку створили зорі нашого суспільства, достойники, ініціатори та реалізатори цієї події, медія, музика і винятково гарна погода, яку Бог післав українцям як нагороду за їх ідейне життя.

* * *

Вісім думок

Емоції всюди однакові, тільки артистичне враження емоцій в кожному віці і в кожнім середовищі – інакше.

* * *

Базіколог – той, що говорить мудро про ніщо. Нудяр – той, що говорить повчально про себе. Блискучий бесідник – той, що говорить довго і докладно те, що можна сказати кількома словами.

* * *

Між піґмеями навіть Наполеон нікому не відомий.

* * *

Ми молоді так довго, доки вміємо спокійно переносити різні зміни і спокійно слухати людей, які нам у чомусь заперечують або говорять “бздури”.

* * *

Приємне, веселе, бадьоре наставлення нещасливого більше зворушує, ніж його нарікання і плач.

* * *

Третій президент Америки Томас Джеферсон (1743-1826) в оригінальному проектіДекларації Незалежности написав: “Для нас є святим і незаперечним правило (або “свята правда”), що всі люди є ство-рені однаково (рівні) і незалежні”. Одначе яка іронія, що Джеферсон і підписані під Декларацією “батьки народу” не перестали тримати невільників!

* * *

“Свята правда” в релігії – це тільки опінія, яка пережила інші опінії”, – сказав Оскар Вайлд (1854-1900), ірландський письменник і дотепник.

* * *

Праведний, побожнийчоловік ішов на прогулянку і просив Бога, щоб не падав дощ і світило сонце. В цей сам час брехун, крутій, “натягач” і часом злодій засіяв поле і просив Небесні Сили, щоб конечно падав дощ. Кого повинен був Бог вислухати:праведного чи брехуна? Господь Бог робить так, як він уважає, – що потрібне, що краще для всіх.

* * *

Усмішки

– Чи ви мали багато дощу минулого року? – запитав турист фермера.

– Я не мав багато, але мій сусід мав багато.

– Як то можливо? – здивувався турист.

– Бо мій сусід має набагато більше поля від мене.

* * *

Власник підприємства каже до свого адміністратора:

– Щоб заспокоїти критику клієнтів, я вирішив на кожний наш продукт дати десять років гарантії. 

– Але ж, пане президенте, наш продукт розпадається за три роки! – Наша гарантія буде видрукувана на папері, який почне розпадатися по двох роках!

– А що ви їли вчора ввечері? – запитав лікар.

Устриці.

А вони були свіжі?

Звідки я знаю? 

– Ви не могли бачити, коли ви скинули лушпину?

– О, Боже! Хіба устриці треба їсти без лушпини?

* * *

Водій таксівки випровадив старшу паню з авта і каже: 

Ви нічого не винні за їзду, бо то ви їхали, а я тільки слухав ваших директив...

* * *

Суддя до заарештованого: 

Це вже шостий раз ви стаєте переді мною. 

То правда, – відповів радісно заарештований. – Як я когось люблю, то я даю йому весь мій “бізнес”.

* * *

Дрібні поради

Вівсяні платки можна вмішувати до кожної страви. Вони додають смаку і обнижують холестерол. Присмажені вівсяні платки дуже добре смакують у бульйоні і в кожній юшці (зупі). Навіть до тіста можна домішувати вівсяні платки, підсмажені на маслі, особливо до тіста на пай чи іншого домашнього печива.

* * *

Риба краще смакує, коли перед замороженням покропити її свіжим соком з цитрини, а тоді загорнути в срібний папір.