Ювілей УНО в Едмонтоні

Стефанія Геврик


Відзначення 70-річчя Філії УНО в Едмонтоні почалося в неділю, 20 жовтня посвяченням прапора при участі членства УНО і БО. Акт посвячення провели о. прот. Ю. Туржанський і о. С. Гарагуць. Присутні в залі могли оглянути історію Філії у фотографіях та провести приємно час при товариській гутірці і смачній перекусці.

У п’ятницю, 25 жовтня, в домівці УНО з нагоди ювілею відбулася зустріч членства, місцевих і прибулих гостей та родин членів, запрошених з різних провінцій Канади. Господарем вечора був М. Куць. Привітавши гостей, голову Дирекції УНО Канади Р. Костюка, директора Видавництва Новий Шлях В. Кіся і заступника голови Дирекції УНО Західної Канади Діяну Брик-Ґрабінську з Вінніпегу, він коротко розповів про досягнення організації.

По черзі Р. Костюк, Д. Ґрабінська і Ю. Йопик відзначали грамотами та шпильочками почесних і заслужених членів Філії. Після смачної гостини, яку приготувала господиня М. Гошко з членками ОУК, молоді дівчатка і хлопці підносили й частували закусками присутніх в залі.

В мистецькій частині вечора виступали два танцювальні ансамблі "Вогонь і Воля", а приємною несподіванкою був знаний український скрипаль-віртуоз Василь Попадюк.

У суботу, 26 жовтня в готелі Chateau Louis відбувся святковий бенкет. Тут майстром церемонії був Роман Петрів. У вщерть заповненому чудово прибраному мистцем С. Мельниченком залі привітав гостей голова Ю. Йопик, а головним промовцем був В. Кісь з Торонто. Він ознайомив присутніх з умовами, в яких опинилися перші українські еміґранти в Канаді і переживали тяжкі несприятливі обставини. Дуже часто преса представляє Україну, її народ і її історію в дуже негативному світлі, що нам аж прикро слухати. Але па?’ятаймо, як багато ми вже здобули в Канаді за останнє сторіччя. Мимо всіх перешкод, з найнижчого рівня соціально-економічних обста-вин і понижень, а останньо ще й ворожої большевицької пропаганди і брехні українці довели, що вони не є гірші від інших канадців, а подекуди кращі. Він також перерахував людей, які є на високих становищах в Канаді: у політиці, уряді, біотехнології, телебаченні, в різних ділянках спорту, мистецтва, музики, малярства, архітектури, журналістики, літератури, кінематографії і т. п. та закінчив словами: Святкуючи цей ювілей 70-річчя УНО, ми повинні тішитися і бути гордими канадцями, бо над нами сіяє балагословення Боже і благословення наших славних предків.

Гості вітали ювілята, і першим був міністр Є. Звоздецький, який під кінець похвалився, що і він вчився в УНО і танцював в Шумці. Від управи міста Едмонтону вітала Філію Дж. Мельничук та передала голові Ю. Йопику пропам’ятний плакат як подяку українцям за великий вклад в розбудову міста, а особливо організації УНО. Голова Дирекції УНО Р. Костюк закликав членів УНО, щоб приєднували молодих людей, вчили їх, допомагали їм, давали їм відповідальність, а старші щоб збиралися відходити на заслужений відпочинок. Від Відділу КУК в Едмонтоні вітав всіх голова М. Воротиленко, який розповів, яку велику й тяжку працю виконувала діаспора включно з УНО роками, що й допомогло стати нашій дежаві самостійною. Діяна Ґрабінська, яка є головою Філії УНО (перша жінка) у Вінніпегу, ствердила, що праця УНО в Едмонтоні завжди була добрим взірцем для інших філій по цілій Канаді.

Після всіх привітів було показано світлини з цікавих подій в УНО в минулому. У розваговій частині бенкету виступив хор Дніпро (заснований в УНО) під диригентством М. Дитиняк, танцюристи Черемоша виконали два танки, а скрипаль Василь Попадюк чарував гостей своєю надзвичайною грою.

В неділю членство УНО і БО зібралося на сніданок до готелю та наради в організаційних справах з гостями Дирекції УНО і Нового Шляху. Р. Костюк подав до відома, що зараз Філії самі укладають план праці, а не одержують директиви з централі. Тому радив, щоб Філії, які знають свої потреби, використовували ситуацію і скріплювали та розвивали організацію. На деякі більші проекти могли б одержати фінансову допомогу з Фундації. Більше інформацій про Фундацію УНО голова обіцяв подати пізніше.

Приємні враження залишив ювілей в Едмонтоні. Добре напрацювавшись, діловий комітет пішов відпочивати та укладати плани на 75-річчя. В комітеті були С. Гладун, М. Куць, Л. Куць, Л. Бойко-Белл, М. Белл і Ю. Йопик.