Нове видання книги про Івану Мазепу

Олександер Оглоблин Гетьман Іван Мазепа та його доба. Редактор Любомир Винар. Упорядники Ігор Гирич, Алла Атаманенко. 2-ге доповнене видання. Нью Йорк; Київ; Львів; Париж; Торонто, 2001. 464 стор. ISBN 1-879070-13-8. Ціна 35 дол. (з пересилкою).

Oleksander Ohloblyn. Hetman Ivan Mazepa and His Tra . Second updated edition. Edited by Lubomyr Wynar. Compliers: Ihor Hyrych, Alla Atamanenko. New-York, Kyiv, Lviv, Paris, Toronto, 2001. – 464 p. ISBN 1-879070-13-8. Price $ 35 (including shipping).

Олександер Петрович Оглоблин (1899 1992) є одним із найви-датніших українських істориків, який зробив величезний внесок у розвиток української історичної науки в Україні та діяспорі. Він був Почесним Президентом Української Вільної Академії Наук у США, Почесним Президентом Українського Істо-

ричного Товариства і Почесним членом НТШ. У своїх дослідах він велику увагу приділяв вивченню найважливіших проблем української історії розвитку політичного, еко-номічного, культурного і релігійного життя українського народу..

У збірці праць проф. Олександра Оглоблина вміщені одна із найкращих монографій про гетьмана Івана Мазепу, яка розкриває роль цього видатного політичного та культурного діяча кінця ХVІІ початку ХVІІІ ст. в політичному, економічному та культурному житті України. Підготовлену на основі видання 1960 р. книгу було доповнено пізнішими примітками автора, а також статтями, при-свяченими Мазепинській Добі З історії української державницької думки доби Мазепи, Бендерська конституція 1710 р., Нові матеріали до повстання Петра Іваненка та ін. Написані в кінці 20-х 60-і роки ХХ століття, вони не втратили свого наукового значення і сьогодні. Крім того, до книги включено бібліографію праць різних українських і чужи-нецьких авторів про Мазепу, опублікованих після 1960 року, якою можуть скористатися дослідники, та сучасні описуваним подіям мапи. Книга оснащена покажчиком імен та портретами діячів Мазепинської доби.

Купуючи книги УІТ, Ви підтримуєте нові українознавчі видання. Крім того, окремі установи і фонди можуть взяти на себе честь уфундувати поодинокі видання, при цьому імя фундатора буде зазначене і його памятатимуть нащадки. Пожертви на УІТ відтягаються від федерального податку. Передплату і добровільні датки можна надсилати на таку адресу:

Ukranian Historical Association, P.O.Box 312, Kent, OH 44240, USA

Щиро дякуємо за допомогу у розбудові української історичної науки!

Пресова служба УІТ