У 2001 році відзначено 135-ліття народження найвидатнішого історика України і першого президента Української Народної Республіки проф. Михайла Грушевського. Українське Історичне Товариство, починаючи з 1966 року, започаткувало нову українознавчу дис-ципліну грушевськознавства і про-тягом довгих років сприяло все-бічному вивченню життя, діяльности і творчости Великого Українця. Проф. Любомир Винар, президент УІТ і засновник цієї важливої дисципліни, у 1966 році, в якому відзначено 100-ліття народження історика, започаткував серійне видання Епістолярні джерела грушевсько-знавства. Перший том листування Грушевського появився в 1997 році заходами УІТ і Інституту літератури НАН України. Видання листування М. Грушевського являється унікальним історичним джерелом до дослідження діяльности М. Грушевсь-кого і його доби та історії України в ХХ столітті.
Другий том Листування Михайла Грушевського щойно появився в Україні за редакцією д-ра Любомира Винара накладом Українського Історичного Товариства і Інституту української археографії та джере-лознавства ім. М. Грушевського (Київ Нью-Йорк, 2001, 410 стор., тверда обкладинка, ціна $38 ам. дол. з пересилкою). До цього видання включено 382 листи взаємного листування Михайла Грушевського з одним із найвидатніших українських археологів і етнографів Федором Вовком (1847-1918), археологом і фундатором музейної справи Миколою Біляшівським (1847-1918), а також листи до М. Грушевського видатного бібліографа і літера-турознавця Володимира Дорошенка та видатного історика і політичного діяча Вячеслава Липинського. Упорядниками були Раїса Майборода, Всеволод Наулко, Галина Бурлака і Ігор Гирич. Вони написали передмови до кожного розділу Листування, а Любомир Винар написав передмову до листів Володимира Дорошенка. Також редактор написав передмову до цього другого тому Епістолярні джерела грушевськознавства: рік 2001. Більшість листів Грушевського і до нього публікується вперше.
УІТ запрошує українські установи і громадянство стати спонсорами нових запланованих томів цієї унікальної серії історичних епістолярних першоджерел. Вже готуються такі томи цього видання: Листування Михайла Грушевського з Мироном Кордубою, Листування Михайла і Олександра Грушевських, Листування Грушевського з галицькими науковими і громадськими діячами, Листування Івана Франка, О. Олеся, І. Нечуя-Левицького,
Сергія Єфремова, Осипа Маковея, О. Кониського з Михайлом Грушевським. Дуже важливо, щоб це монументальне видання джерел до історії України в ХХ столітті якнайшвидше появилося з допомогою українських установ і громадян в діаспорі.
Жертводавці можуть фундувати окремі томи Листування Михайла Грушевського. Добровільні пожертви і замовлення висилайте на таку адресу: Ukrainian Historical Association, P.O.Box 312, Kent, Ohio 44240. Добровільні пожертви в Америці можна відтягати від федерального податку.
Видання наступних томів Листування Михайла Грушевського є справою національної чести української спільноти у цілому світі.
Пресова служба УІТ