Відомий "львів'янин" відвідає Торонто

Проф. Джефрі Вилз, з походження американець, вже третій рік проживає у Львові, обіймаючи посаду віце-ректора новозаснованого Українського Католицького Університету (УКУ). 30 листопада він буде голов-ним доповідачем на інавґураційному вечорі Української Каталицької Освітньої Фундації (УКОФ), що відбудеться в готелі Royal York в Торонто.

На запрошення свого близького друга о. д-ра Бориса Ґудзяка, ректора УКУ, проф. Вилз поїхав вперше в Україну як викладач англійської мови. З ректором він познайомився, ще коли обидва були студентами докторських програм Гарвардського Університету. Захопившись латинсь-кою наукою і літературою, Вилз згодом став професором класичних мов на University of Wisconsin.

Сам ревний католик, Вилз цікавився також і сучасними релiгійними питаннями. Крім двох книжок на тему класичної літератури, він видав книжку про католиків Гарварду (Catholics of Harvard Square, St. Bedes, 1993). Приязнь з о. Борисом відкрила йому малознаний світ Східної Церкви.

В Україну проф. Вилз їздив ще з 1995 року. У відновленій Львівській Богословській Академії він запізнав здібних та ідейних студентів, яким досі ширший світ науки був закритий. Раз-у-раз зустрічав він молодих людей, насичених бажанням здобути вищу освіту і спричинитися до духовної і наукової обнови своєї Церкви. Для студентів присутність західнього науковця сприяла зацікавленню скарбами старовини, як і рівнож можливість оцінити методику західного навчання.

Крім науки, в Україні проф. Вилз пізнав унікальний світ, в якому постало ряд небуденних персонажів. На кожному кроці, каже Вилз, я зустрічаю колишніх мучеників і дисидентів, яких освятили десятиліття переслідування і терпіння. Для мене вони наче світильники, які сяють світлом великої надії серед тих, які живуть в глибокій темряві. Один його співробітник і близький друг – це Мирослав Маринович, дисидент ще з студентських років, репресований за співзаснування Української Гельсінської Групи в Києві.

Професора Вилза студенти популярно називають Будівничим. Крім навчальної і адміністративної праці, він займається справою розбудови приміщення.

В переносному значенні титул будівничий має, мабуть, най-більший зміст. Натхнений мудрістю стародавнього світу, проф. Вилз розуміє, який вплив може мати учитель на прийдешні покоління. Ціле професорське управління УКУ ставить високі вимоги студентам, між якими знаходяться вихованці Духовної Семінарії, члени релігійних згромаджень, катехити, як і рівнож світські особи. В студентських колах, каже Вилз, нераз лунають нарікання, що академічні вимоги майже неможливі до здійснення. Я їх заохочую, але рівнож пригадую, що не випадково Патріарх Йосиф на своєму кардинальському гербі помістив старовинну приповідку Per Aspera Ad Astra (Через терпіння до небес). Великі діла вимагають великої посвяти.

Для розбудови УКУ та інших релігійно-виховних установ новостворена Українська Катoлицька Освітня Фундація (УКОФ) розпочала стотисячну збірку на створення Постійного Фонду. Жертводавці, які зложать суму $1000 або більше, входять до Дорадчої Ради УКОФ. Проф. Вилз буде головним допо-відачем на інавґураційному вечорі УКОФ 30 листопада 2002 р.

Голова Фундації, проф. Юрій Даревич закликає ширшу українську громаду до щедрої співпраці. Ми впевнені і маємо сподівання, що УКУ скоро закріпиться як значний центр українського духовного і академічного життя. В цьому середовищі уже виховуються майбутні духовні та світські провідники українського народу.

Для отримання інформативного пакету УКОФ або щоб зложити свою пожертву, ласкаво просимо звернутися на подану адресу.

Fr. Michael Loza, Executive Director

Ukrainian Catholic Education Foundation

1317 Stonecutter Dr., Oakville, ON L6M 3C5

9054653388 / (fax) 9054563384

e-mail: loza@ucef.org