Сторінки ВІРИ КЕ:  Хроніка, Коментарі, Різне

27-ий річний парадний вечір нагород Канадського Етнічного Клубу Журналістів

 
 
Канадський Етнічний Клуб Журналістів заснував Сергій Хмара-Зіняк, політичний емігрант з Білорусії, видатний журналіст і редактор. Він, напевно, не сподівався, що цей клуб проіснує до столітньої річниці з дня його народження і до тринадцятої річниці його смерти. Вечори нагород спочатку були дуже скромні, але кожного року вони ставали більш і більш величаві – аж дійшли цього року до своєї кульмінаційної точки. Можливо, ця “точка” з кожним роком ставатиме більш і більш “кульмінаційною”. Очевидно, за допомогою доньки пана Зіняка, тому 27 років студентки Торонтського університету (БіЕй Гонорс), потім студентки Раєрсон (Television Studio Production), а тепер віце-президента і головного адміністратора OMNI Телевізії, Роджерс Медія Інк.

На цьогорічному парадному вечорі нагород відзначено 6 видатних членів медії різних національностей і різних рас. Престижну нагороду ім. Сергія Хмари-Зіняка отримав Лені Ломбарді, президент і виконавчий директор Radio/TV International, Торонто.

Лені Ломбарді є сином Джані Ломбарді, який розвинув радіо CHIN і медія-діяльність, що віддзеркалює різнородність (відмінність).

Програма відбувалася у залі театру “Вельма Ґрагам Роджерс”, частинно на екрані, а частинно на сцені. Мистці-добровольці сценічну програму уклали професійно і цікаво. Гостина після програми відбулася у гігантському фойє на нижчому поверсі.

 

Thailand – золота країна чудес

Таїланд – колись “СІЯМ” ніколи не був окупований якимись ворогами. Їхній король під цю пору святкував 60-ліття своєї коронації. Він, мабуть, довше сидітиме на троні, ніж королева Вікторія. Таїланд зазнав великої шкоди від цунамі, але таїландці дуже інтенсивно працюють, щоб відбудувати свою батьківщину. А їхня батьківщина дуже багата: має колосальні запаси вугілля, золота, цінних руд, мінералів і багато-багато дорогоцінних каменів. Крім того, густі ліси постачають “тік” на експорт, а родюча земля – овочі і різні плоди. Таїландці працюють надзвичайно ВПЕРТО і в своїй країні, і на еміграції, щоб відбудувати Таїланд. В Торонто вони щораз влаштовують різні імпрези і фестивалі, щоб не чекати на гроші від жертводавців. У ротунді Метро Гол відбулася зустріч з медією, достойниками і запрошеними гостями, щоб підготувати ґрунт на прекрасний фестиваль, який відбувся 12-21 серпня 2005 р. в комплексі “The Bay” і в липні на площі перед новою ратушею на вул. Квін.

 
OMNI Television відсвяткувала 25-ліття відмінности

 
  
Коли в 1875 р. французький автор Джуль Верн написав новелу у стилі белетристичної наукової фікції під заголовком “ЗАМОК У КАРПАТАХ”, він описав деякі механізми та схеми, базовані на глибокій логіці та науці, які є передбаченням телевізії. Ці передбачення здійснилися в такій мірі, що сьогодні світ уже не зміг би обійтися без телевізії. У Торонто геніальний пан Тед Роджерс розвинув телевізійну дійсність не тільки високо, але перший вплів до неї багатокультурні програми на різних мовах.

25-ліття цієї багатокультурної “відмінности” OMNI Television величаво відсвяткувала 26 червня 2005 р. у грандіозному залі “Аркадієн Корт”, на восьмому поверсі в комплексі “The Bay” на вулиці Квін. Запрошеними були всі телевізійні достойники з жінками та чоловіками, працівники від першого до тепер і спеціальні гості. Екзекутивний продюсер “Дайверсіті” OMNI Television Стен Папулькас з продюсером паном Колясанті приготували знаменитий фільмовий монтаж зі сцен першого до теперішнього часу в житті індустрії РОДЖЕРС.

Після промов та офіційних церемоній відбулася вечеря (багата і знаменито приготовлена для “м’ясоїдів” та “травоїдів”). Відтак заграв оркестр Василя Попадюка з його соловими креаціями на скрипці. Ми всі додому розходилися розбавлені, відпружені, і не одному в пам’яті кружляла думка: “Життя коротке, але мистецтво – вічне”.

День відвідин літнього пластового табору новаків і новачок

 
Може, старі пластуни призабули, а “не-пластуни” не чули, які прикмети характеру, встановлені у пластовім законі, має виробити Пласт у своїх членів: “Пластун словний, сумлінний, точний, ощадний, справедливий, увічливий, братерський, доброзичливий, корис-ний, слухняний пластовій старшині, пильний, дбає про своє здоров’я, любить красу і дбає про неї, завжди доброї гадки і має відвагу обстоювати правду та боротися за правду”. Пластуни вітаються гаслом: “Сильно, красно, обережно, бистро!” – скорочено: СКОБ, що є одночасно назвою орла, який живе в Україні.

Пласт почав розвиватися з 1910 року, а в Канаді перші з’єднання появилися на початку 1948 р. Від того часу кожного літа не вгаває пісня “Гей-гу, гей-га, таке-то в нас життя!” і наповняються пластові табори дітворою різного віку. В липні цього року (2005) ми відвідали хлоп’ячий табір новаків у Ґрафтоні під керівництвом коменданта пана Володимира Дашка. Тема занять “Українське козацтво” була гарно розроблена. Всі аксесуари до теми учасники робили самі під керівництвом братчиків. Шаблі, кинджали та іншу зброю “козаки” збудували з патиків, дощок, трісок і фарби. З кольоровими шароварами все дуже гарно пасувало.

Дівочий табір почався після хлоп’ячого. Їхню тему “Пісня лунає по Україні” випрацювала, написала сценарій і підібрала музику комендантка пані Мотря Ільницька. Вона повинна би дістати за свою працю якогось ОРЛА, бо Оскара не маємо. На хвилях пісень відбувалася дія: від часів княгині Ольги аж до Помаранчевої революції. Які були дотепні сцени, з якою великою уявою викомбінуваний одяг! І все виготовлене протягом кількох днів!

Нам дуже потрібна така інтелігентна організація для дітей і молоді, як Пласт.   

СКОБ!