Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Посол України в Канаді вручив відзнаку Президента України єпископу Східної Єпархії Української греко-католицької церкви Ізидору Борецькому


Посол України в Канаді Юрій Щербак вручив відзнаку Президента України - орден „За заслуги” ІІІ ступеня єпископу Східної Єпархії Української греко-католицької церкви Ізидору Борецькому, якому виповнилося 92 роки.

Урочиста церемонія нагородження проходила у найбільшому в Канаді кафедральному соборі Успення Пресвятої Богородиці.

Вручаючи цю високу державну відзнаку за особистий внесок у збереження духовної спадщини України на чужині, Посол України наголосив, що нагорода вручається видатній людині, яка є живою енциклопедією України і яка була свідком героїчної та водночас трагічної історії України у ХХ столітті та присвятила своє життя духовному відродженню української нації.

Син Тернопільської землі - Єпископ І.Борецький відомий своєю екуменічною діяльністю. Він також неодноразово організовував надання фінансової та гуманітарної допомоги Україні, зокрема, за наслідками аварії на ЧАЕС. Його ім’я носить гімназія в Теребовлі, якій владика Ізидор надає суттєву допомогу. Він організував збір коштів на встановлення у Теребовлі пам’ятника князю Васильку Теребовлянському.

Під час урочистостей українською громадою було проведено збір коштів, які будуть направлені на підтримання одного з дитячих будинків-інтернатів на Івано-Франківщині.

Посольство України в Канаді
За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Юрія Никитюка, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/


2002 12 10