Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Візит української делегації з метою врегулювання ситуації навколо експорту українського зерна до Канади


Напередодні Нового Року в Канаді перебувала українська делегація у складі Начальника Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва Міністерства аграрної політики України Василя Сороки та Начальника Державної інспекції з карантину рослин по Київській області Наталії Шевченко. Метою візиту було врегулювання ситуації навколо експорту українського зерна до Канади.

Згідно програми перебування, відбулася зустріч Посла України в Канаді Юрія Щербака та членів української делегації в Канадському Агентстві контролю за продуктами харчування за участю Директора Департаменту продукції рослинництва Роберта Карберрі, Директора департаменту захисту рослин Юді Сінгха та співробітника відділу зернових даного відомства Марка Файлле. В ході зустрічі, українська сторона докладно поінформувала про заходи, які вживаються в нашій державі з метою розв’язання ситуації, що склалася із тимчасовою забороною на імпорт зернових з України до Канади, зокрема, було наголошено на тому, що Державною службою з карантину рослин Міністерства аграрної політики України посилено фітосанітарний контроль при експорті зернових. З метою недопущення виникнення будь-яких проблемних питань у майбутньому, українська делегація запропонувала укласти Угоду про співробітництво в галузі карантину рослин між Україною і Канадою та передала її проект представникам Агентства.

Представники Канадського Агентства контролю за продуктами харчування зазначили, що починаючи з лютого поточного року до Канади було поставлено близько 100 тон зернових з України (тобто орієнтовно 40% від загальної квоти на імпорт зерна), причому всі перевірки до початку грудня незмінно підтверджували високу якість українського зерна. Канадська сторона також висловила значну зацікавленість щодо укладення двосторонньої Угоди про співробітництво в галузі карантину рослин.

В ході зустрічі було окремо обговорено питання, пов’язане із партією українського зерна, що знаходиться на даний час на борту судна „Нобіліті”, власником якої є канадська компанія „Періш енд Хаймбакер”. За результатами обговорення було прийнято спільне рішення щодо здійснення найближчими днями кроків з боку обох сторін, що сприятимуть розв’язанню даного питання.

Сторони також висловили сподівання на те, що візит делегації представників Міністерства сільського господарства Канади та Канадського Агентства контролю за продуктами харчування в Україну, запланований на лютий 2003 року, підтвердить відповідність системи фітосанітарного контролю в Україні світовим стандартам та стане продовженням взаємовигідного співробітництва між зацікавленими відомствами обох держав, започаткованого в ході даного візиту.

За результатами проведених переговорів сторони намітили перелік конкретних заходів, що дозволять вже найближчим часом не тільки відновити експорт українського зерна до Канади, але й значно сприятимуть збереженню позитивної динаміки збільшення товарообігу між обома країнами.
За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Юрія Никитюка, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/


2003 01 06