Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

В Посольстві України в Оттаві відбулась зустріч Посла України в Канаді Юрія Щербака з професором Остапом Гавалєшка


5 грудня ц.р. в Посольстві України в Канаді відбулась зустріч українських дипломатів з професором Остапом Гавалєшка, першим Виконавчим директором Науково-технологічного Центру України, а нині Президентом Канадської Української Фундації, який напередодні був удостоєний найвищої нагороди країни кленового листа - Ордену Канади.

Вітаючи О.Гавалєшка з одержанням цієї високої відзнаки, Ю.Щербак висловив задоволення з того, що Орден Канади вручено людині, чия дільність тісно пов’язана з Україною. Високо оцінюючи особисту роль професора Гавалєшка у становленні в Україні Науково-технологічного Центру, який за короткий час став осередком розвитку науки і технологій в нашій державі, український Посол наголосив, що розвиток науки - необхідна передумова економічного поступу держави, його рушійна сила.

Ю.Щербак також відзначив, що завдяки ентузіазму і заповзяттю професора Гавалєшка наукові і технологічні досягнення і здобутки нашої держави стали широко відомі далеко за межами України. Справжнім відкриттям для канадців стала створена О.Гавалєшком тематична колекція "Мрія", до якої увійшли експонати-макети досягнень вітчизняної аерокосмічної промисловості. Зараз виставка з величезним успіхом експонується в багатьох містах Канади, а згодом, за словами її автора, буде розширена і представлена не тільки в Канаді, а й в США .

О.Гавалєшка, висловлюючи вдячність за значний інтерес до своєї діяльності з боку української сторони, розповів про роботу НТЦУ і Канадської Української Фундації, створеної свого часу за ініціативою Конгресу українців Канади, поділився своїми планами на майбутнє. Серед намірів професора Гавалєшка - реалізація декількох українсько-канадських проектів, в тому числі, щодо створення бази даних програм, що реалізуються в Україні за сприяння Канади, окрім того, за його словами, вже є певні напрацювання щодо проектів в галузі освіти тощо.

Наприкінці зустрічі Ю.Щербак вручив гостеві Почесну грамоту Посольства України в Канаді та передав йому вітального листа від Генерального конструктора ДКБ "Південний" С.Конюхова.


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Aлли Окоманюк, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/


2001 12 05