Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Костянтин Іванович Грищенко Міністр закордонних справ України

(біографія)


Народився у 1953 р. у м. Києві, українець. У 1975 р. закінчив Московський державний інститут міжнародних відносин (міжнародне право). Дипломатичну кар’єру розпочав у Секретаріаті ООН (Нью-Йорк), де працював з 1976 по 1980 рр. У 1981-1991 рр. обіймав різні дипломатичні посади в Міністерстві закордонних справ колишнього СРСР.

Після здобуття Україною незалежності повернувся з родиною в Київ і розпочав роботу в Міністерстві закордонних справ України. З 1993 р. – Начальник Управління контролю над озброєнням і роззброєння МЗС України. В цей період був призначений представником України у Спільній комісії по виконанню та інспекціях у зв'язку з Договором між СРСР та США про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СТАРТ-1), Головою делегації України на сесіях Спеціальної контрольній комісії, створеної за Договором між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (РСМД), Постійної консультативної комісії, створеної за Договором між СРСР і США про обмеження систем протиракетної оборони (ПРО).

У 1995 р. призначений на посаду Заступника Міністра закордонних справ України. Безпосередньо відповідав за питання контролю над озброєнням і роззброєння, європейської безпеки, співпраці в рамках СНД та розвиток двосторонніх відносин України з Росією, країнами Близького і Середнього Сходу, Азії, Африки та Тихоокеанського регіону. Очолював українську делегацію на переговорах з питань делімітації державного кордону України з Росією, Білоруссю та Молдовою, був учасником переговорного процесу з питань розподілу Чорноморського Флоту. В цей період очолював також Національний комітет України з питань роззброєння, був Заступником голови Урядової комісії з політики експортного контролю, одним із засновників Женевського центру політики в галузі безпеки.

У 1998 – 2000 рр. - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Бельгія, Глава Місії України при НАТО, а також за сумісництвом Посол України в Королівстві Нідерланди та у Великому Герцогстві Люксембург та Постійний Представник України при Організації з заборони хімічної зброї.

З січня 2000 р. по вересень 2003 р. - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Сполучених Штатах Америки, за сумісництвом з 2001 р. - Посол України в Антигуа і Барбуда. В цей же період представляв інтереси України в Організації Американських Держав у якості Постійного спостерігача.

У 1999 р. Генеральним секретарем ООН призначений членом Дорадчої ради з питань роззброєння при Генсекретареві ООН, а в 2003 р. – Головою Ради. З 2000 р. призначений також до складу Колегії уповноважених при Комісії за спостереженням, контролем та інспекціями в Іраку ЮНМОВІК.

У вересні 1998 р. нагороджений відзнакою Президента України - Орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. У серпні 2001 р. нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посла України. Володіє англійською і французькою мовами. Одружений, має доньку та двох онуків.За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Юрія Никитюка, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/

2003 09 05