Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Президент України Леонід Кучма підписав розпорядження „Про вшанування пам’яті героїв Крут”


24 січня 2003 року Президент України Леонід Кучма підписав розпорядження „Про вшанування пам’яті героїв Крут”.

Розпорядження підписано з метою утвердження високої політичної культури у суспільстві, виховання у молоді патріотизму, поваги до історичного минулого Українського народу, вшанування пам'яті полеглих за незалежність Батьківщини та у зв'язку з 85-ю річницею героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами.

У відповідності до розпорядження Президента Кабінету Міністрів України доручено вжити заходів щодо вшанування пам'яті Героїв Крут, зокрема, забезпечити впорядкування пам'ятних місць, організацію виставок, присвячених подвигу патріотів, проведення тематичних вечорів, конференцій тощо у вищих, у тому числі військових, навчальних закладах.

Міністерству освіти і науки України, Міністерству оборони України забезпечити проведення в загальноосвітніх навчальних закладах, військових ліцеях та ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою уроків патріотизму, присвячених вшануванню пам'яті Героїв Крут.

27-29 січня 1918 року 270 курсантів першої юнацької школи ім. Богдана Хмельницького та 30 бійців студентської сотні (добровольців, студентів та учнів київських гімназій) загинули в нерівному бою поблизу вузлової станції Крути, намагаючись протистояти руху до Києва російських більшовиків під керівництвом М. Муравйова, захищаючи уряд Центральної Ради і незалежність України.

Посольство України в Канаді
За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Юрія Никитюка, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/


2003 01 27