Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Репортаж "CBC" про перебування на території Канади п’ятьох громадян України - членів екіпажів заарештованих у Ньюфаундленді литовських суден


11 жовтня 2002 року канадська телевізійна компанія “Canadian Broadcasting Company” в рубриці новин помістила репортаж про перебування на території Канади п’ятьох громадян України - членів екіпажів заарештованих у Ньюфаундленді литовських суден “Sekme” та "Treimani".

В коментарі зазначалось, що литовська сторона забезпечила повернення на батьківщину литовської частини екіпажів, а Посольство України в Канаді не може відправити в Україну українських моряків. Останнє не відповідає дійсності і викликало зрозуміле здивування як у Посольства, так і в українських моряків, з якими Посольство підтримує постійний контакт. Про це вони знайшли за необхідне письмово повідомити нам одразу після репортажу.

В дійсності ситуація виглядає наступним чином.

Обидва литовські судна були заарештовані за борги 21 грудня 2001 року в порту міста Бей Робертс (Ньюфаундленд), а в лютому 2002 року виставлені на продаж. Члени їх екіпажів з числа громадян України, які в різний час самостійно наймалися на них через іноземні агентства, дали згоду канадському адвокату на ведення справи щодо отримання належного їм після продажу суден відшкодування за заборговану заробітну плату. В лютому 2002 року власник суден - литовська компанія “Zukme” запропонувала всім українським морякам повернутися в Україну, за її рахунок. Залишивши адвокату доручення на отримання та передачу їм згаданої компенсації, вісім українських моряків відбули в Україну 25 лютого 2002 року. Решта передали до консульського відділу Посольства підписані ними заяви про добровільну відмову від повернення в Україну до отримання компенсації, сподіваючись на швидкий продаж суден. В липні 2002 року, змінивши своє рішення залишатися в Канаді, двоє з них повернулися в Україну також за рахунок литовської сторони. У відсутність до цього часу покупців згаданих суден п’ятеро українських моряків, яким був присвячений репортаж, 7 жовтня 2002 року звернулися до консульського відділу Посольства з проханням забезпечити їх повернення до місць проживання в Україні. Оскільки цього разу литовський судновласник не в змозі придбати квитки для останньої частини українського екіпажу, тому, зрозуміло, що опрацювання даного питання взяло на себе Посольство України. Є всі підстави стверджувати, що згадана проблема буде вирішена найближчим часом .За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Юрія Никитюка, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/

2002 10 20