Ukrainian tryzub









Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canada



Ukrainian flag

Відбувся перший офіційний візит Міністра оборони України Володимира Шкідченка до Канади

20-23 жовтня 2002 р.


Фото візиту

Триває перший офіційний візит Міністра оборони України Володимира Шкідченка до Канади.

21 жовтня глава українського оборонного відомства був прийнятий Міністром оборони Канади Джоном Маккаллумом.

В ході зустрічі відбувся широкий обмін думками щодо стану та перспектив співробітництва між Україною та Канадою у військовій сфері, конкретних шляхів поглиблення такої співпраці на двосторонньому та багатосторонньому рівнях.

Володимир Шкідченко висловив вдячність керівництву Міністерства оборони Канади за сприяння в мовній підготовці українських офіцерів у Канаді у відповідності до програми “Допомога у військовій освіті”.

По закінченні зустрічі відбулися українсько-канадські переговори за участю представників української делегації Міністерства оборони України та керівного складу Міністерства оборони Канади.

Сторони обговорили широке коло питань, що становлять взаємний інтерес, зокрема, участь України та Канади в антитерористичній операції, реформування збройних сил, подальше зміцнення зв’язків України з НАТО, самміт країн-членів НАТО в Празі та двосторонні військові відносини України і Канади.

Обидві делегації відзначили високий рівень діалогу та співпраці, що склався між оборонними відомствами України та Канади. Відбувся обмін думками відносно нинішньої військово-політичної ситуації у світі, її впливу на розвиток глобальних процесів. Українська делегація підкреслила той факт, що Україна з самого початку антитерористичної операції приєдналася до неї, надавши, зокрема, дозвіл на здійснення польотів літаків ВПС коаліції повітряним простором нашої держави.

Міністр оборони України дав вичерпну інформацію щодо так званого питання про нібито передачу Україною радіолокаційної системи “Кольчуга” Іраку. Володимир Шкідченко підкреслив, що Україна не передавала цю систему Іраку, навівши ряд переконливих конкретних фактів, які свідчать про принципову неможливість такої оборудки.

Торкаючись питання реформування Збройних сил України, Міністр оборони Володимир Шкідченко відзначив позитивний досвід канадських військових у цій сфері, особливо що стосується оптимального поєднання участі військових та цивільних у здійсненні управління збройними силами.

Обидві делегації також поділилися думками щодо розвитку ситуації в Афганістані.

Обговорюючи питання співробітництва України з НАТО, Міністр оборони України підкреслив, що наша країна не просто задекларувала свої наміри інтегруватися до Північноатлантичного альянсу, а прийняла важливе політичне рішення стати в майбутньому членом Альянсу. Володимир Шкідченко також детально зупинився на конкретних прикладах співпраці України з НАТО, зокрема, в рамках програми “Партнерство заради миру” та зазначив, що реформування Збройних сил України спрямоване на максимальне наближення української армії до вимог та стандартів НАТО. Українська сторона сподівається, що нового імпульсу стосункам України з НАТО надасть самміт держав-членів Альянсу, який відбудеться в Празі.

Окремі питання подальшого розвитку двосторонньої співпраці між оборонними відомствами України та Канади були обговорені під час зустрічі Володимира Шкідченка з Начальником штабу оборони збройних сил Канади генералом Реєм Ено.


В рамках чотириденного офіційного візиту Міністра оборони України до Канади 21 жовтня ц.р. відбулися зустрічі Володимира Шкідченка з представниками обох палат парламенту Канади - сенатором Коліном Кенні, головою постійного комітету з питань національної безпеки і оборони та членом Палати Громад Девідом Праттом, головою постійного комітету з питань національної оборони та у справах ветеранів.

Під час бесід парламентарі поінформували українську делегацію про участь парламенту Канади у реформуванні збройних сил, поділилися досвідом удосконалення відповідної законодавчої бази, а також ознайомили Главу української делегації з діяльністю та структурою очолюваних ними комітетів. Особливу увагу при цьому було приділено розподілу функцій та повноважень комітетів, їх взаємодії з органами виконавчої влади Канади.

Міністр оборони України Володимир Шкідченко, в свою чергу, поінформував співрозмовників про участь та повноваження Верховної Ради України у формуванні оборонної стратегії та військової політики в нашій країні. Обидві сторони відзначили, що за своїм призначенням та завданнями відповідні парламентські комітети Канади та України не мають суттєвих відмінностей.

Того ж дня Володимир Шкідченко зустрівся з Міністром закордонних справ Канади Білом Гремом. На початку зустрічі глава зовнішньополітичного відомства Канади висловив вдячність українській стороні за підтримку та активну участь в ініційованому Канадою процесі знищення протипіхотних мін. Біл Грем також високо оцінив свою нещодавню зустріч в рамках Генеральної асамблеї ООН з Міністром закордонних справ України Анатолієм Зленком, зазначивши при цьому, що, на його думку, вона була дуже плідною та корисною для обох сторін.

Разом з тим, міністр закордонних справ Канади повторив відомі припущення стосовно нібито продажу Україною радіолокаційної системи “Кольчуга” Іраку. У відповідь Володимир Шкідченко навів переконливі аргументи, які свідчать про неможливість в принципі здійснення подібної операції.

Під час зустрічі сторони також обмінялись думками щодо нинішньої військово-політичної ситуації у світі, участі обох країн у миротворчих операціях, заторкнули питання можливих військових дій в Іраку та обговорили стан і перспективи співробітництва на багатосторонньому рівні, зокрема в рамках НАТО.

В ході третього дня офіційного візиту Міністра оборони України Володимира Шкідченка до Канади глава українського оборонного відомства був детально поінформований про штатну організацію, функціональні задачі та повсякденну діяльність 2-ої механізованої бригадної групи. Того ж дня Міністр оборони України також відвідав військову базу Борден, де був урочисто зустрінутий командиром бази. На базі Володимир Шкідченко ознайомився з процесом навчання та зустрівся з офіцерами і генералами Збройних Сил України, які проходять мовну практику, удосконалюючи свої знання англійської мови.

Генерал Армії України виступив з промовою перед командуванням бази і мовної школи, в якій, зокрема, висловив вдячність канадській стороні за проведену роботу в мовній підготовці українських військових, а також вручив Грамоту Міністра оборони Марії Шкамбарі - відомій представниці української громади в Торонто, заступнику Голови Світового конгресу українців, - яка постійно піклується за українських офіцерів та надає всіляке сприяння у створенні позитивного іміджу Збройних Сил України.

Керівництвом програми “Допомога у військовій освіті” (MTAП) було надано брифінг для Володимира Шкідченка щодо суті програми та її основних завдань.

Ввечері того ж дня в Торонто пройшла урочиста церемонія відкриття українсько-канадського стратегічного семінару з питань глобальної та регіональної безпеки, в якій взяли участь Міністр оборони України Володимир Шкідченко та Міністр оборони Канади Джон Маккаллум. Під час цього заходу відбулася заключна тепла бесіда керівників оборонних відомств обох країн, в якій було підведено підсумки першого офіційного візиту Міністра оборони України до Канади.

Володимир Шкідченко запросив Джона Маккаллума відвідати з офіційним візитом Україну у зручний для нього час. Запрошення було з вдячністю прийнято. Міністри також домовилися підтримувати регулярний діалог з стратегічно важливих питань, зокрема щодо наміру України набути членства в НАТО.

23 жовтня ц.р. Володимир Шкідченко відбув з офіційним візитом до Вашингтону. В аеропорту Міністра оборони проводжали Посол України в Канаді Юрій Щербак, співробітники Міністерства оборони Канади та Посольства України.

Посольство України



За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Юрія Никитюка, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/