Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз


ПОСОЛ УКРАЇНИ В КАНАДІ ВРУЧАЄ ВІРЧІ ГРАМОТИ ГЕНЕРАЛ-ГУБЕРНАТОРУ

13 квітня 2000 року    № 25


12 квітня 2000 року на церемонії в Рідо Холі (м. Оттава) Посол України в Канаді Юрій Щербак вручив вірчі грамоти Генерал-губернатору Канади пані Адрієнн Кларксон.

Додаткові фото - Additional Photos

Під час бесіди з Генерал-губернатором Ю.Щербак передав теплі вітання від Президента України Л.Кучми. Він підкреслив велике значення, яке Україна надає розвиткові відносин з Канадою, яка першою з країн Заходу визнала незалежну Українську державу. Дякуючи за привітання, пані Кларксон зазначила, що після відвідання України в неї залишилися найприємніші враження.

Посол також підкреслив, що присутність великої та динамічної української громади в Канаді дає можливість підтримувати особливо тісні зв’язки між нашими країнами. У відповідь пані Кларксон дала високу оцінку внеску канадських українців у розвиток Канади.

Ю.Щербак зазначив, що в результаті переобрання Президента Л.Кучми, сформування конструктивної більшості у Верховній Раді України та створення нового реформаторського Уряду на чолі з В.Ющенком в Україні склалася принципово нова політична ситуація, що суттєво сприяє успішному здійсненню курсу України на реформування економіки і суспільно-політичного життя. У відповідь, Генерал-губернатор висловила впевненість у тому, що український народ подолає труднощі перехідного періоду і побажала йому успіхів у розбудові власної незалежної держави. А.Кларксон наголосила на готовності Канади і надалі надавати політичну та економічну підтримку нашій державі.

Посол інформував також про внутрішньополітичну та соціально-економічну ситуацію в Україні та перші обнадійливі результати економічного розвитку на початку 2000 року.

На запитання Генерал-губернатора щодо проведення в Україні 16 квітня Референдуму з правових питань Посол дав вичерпну відповідь, окремо наголосивши на важливому значенні рішення Конституційного Суду України з цього приводу.

На церемонії були присутні члени дипломатичного складу Посольства України в Канаді, представники канадського Уряду і Сенату, української діаспори та місцеві журналісти.

ЮРІЙ ЩЕРБАК народився у м.Києві 12 жовтня 1934 року. У 1958 році закінчив Київський медичний інститут, у 1965 році захистив кандидатську дисертацію (Ph.D.), з 1983 року - доктор наук з епідеміології (MD-Doctor of Medicine). З 1958 по 1987 рр. - працював у Київському науково-дослідному інституті епідеміології та інфекційних захворювань. Ю.Щербак автор близько 100 публікацій з епідеміології та інфекційних захворювань, теоретичної медицини, екології. Член Академії Екологічних наук України.

Ю.Щербак є відомим українським письменником, автором 20 книжок поезії, прози, сценаріїв та оповідань. Член національної Спілки письменників та Союзу кінематографістів України. У 1987 - 1989 рр.

- секретар правління Спілки письменників України. Лауреат премії у галузі літератури імені Ю.Яновського (1984 р.) та нагороди імені О.Довженка у кінематографії (1985 р.).

Як свідок Чорнобильської трагедії Ю.Щербак написав сенсаційну документальну повість "Чорнобиль", що була опублікована у більшості країн колишнього СРСР та на Заході, включаючи Канаду, США та Велику Британію. Він також зібрав матеріали до публікації про запроваджений комуністичним режимом Сталіна штучний голод в Україні у 1932-33рр. Активно публікував публіцистичні твори з політичної та соціальної проблематики.

Політична кар’єра Ю.Щербака розпочалась у 1989 році, коли він здобув депутатський мандат до Верховної Ради Радянського Союзу, де перебував в опозиційній "Міжрегіональній депутатській групі", лідерами якої були А.Сахаров та Б.Єльцин. Як Голова підкомітету з питань енергетики та ядерної безпеки, Ю.Щербак очолював перше парламентське розслідування аварії на Чорнобильській АЕС, ядерних інцидентів в Семипалатинську (зараз Семей, Казахстан) та на Уралі (Росія).

У 1998 році Ю.Щербак, який ніколи не був членом Комуністичної партії СРСР, став одним із засновників Українського зеленого руху і був обраний лідером товариства "Зелений Світ". У 1990 - лідер Партії зелених України. У 1991 році був призначений Міністром охорони навколишнього середовища України, членом Ради національної безпеки та оборони України. У 1992 році обраний головою Товариства "Україна-Канада".

1992-1994 рр. - перший Посол України в Державі Ізраїль.

1994-1998 рр. - Посол України в Сполучених Штатах Америки та Мексиканських Сполучених Штатах. Ряд проголошених академічних лекцій Ю.Щербака з питань української закордонної політики та місця України в системі міжнародних зв’язків зібрані у книзі "The Strategic Role of Ukraine" (Harvard University Press, 1998).

З 1998 року до березня 2000 р. - Радник з міжнародних питань Президента України.

Нагороджений почесною відзнакою Президента України – орденом “За заслуги.” Призначений Надзвичайним і Повноважним Послом України до Канади 9 березня 2000 р.

Одружений, має двох дітей.

Володіє англійською, польською та російською мовами.


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400), E-mail: ukremb@cyberus.ca