Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз


Робочий Візит Віцe-Прeм'єр-Міністра Миколи Жулинського до Канади, 6-8 липня 2000 р.

10 липня 2000 р.    № 29


6-8 липня ц.р. Віце-прем"єр-міністр України Микола Жулинський за дорученням Президента та Прем"єр-міністра України перебував в Канаді з триденним робочим візитом.

Метою поїздки було вивчення діяльності канадських державних установ, що займаються соціально-гуманітарною проблематикою, налагодження співпраці між українською і канадською гілками виконавчої влади, а також обговорення з керівництвом української діаспори Канади питань залучення української громади до відзначення 10-ї річниці Незалежності України та координації ряду заходів, що спрямовані на посилення позитивного іміджу України.

Під час зустрічі з Заступником Прем"єр-міністра Канади Г.Греєм Віце-прем"єр-міністр М.Жулинський зазначив, що Україна стоїть напередодні нового етапу свого розвитку. Він підкреслив, що c?огодні існує надзвичайно сприятлива ситуація для проведення подальших реформ в економіці та народному господарстві, налагоджена співпраця між Урядом і Верховною Радою. Український народ, що підтримав ініціативу Президента України щодо проведення Конституційної реформи, довіряє і підтримує Главу нашої держави. Курс Л.Кучми у міжнародній і внутрішній політиці відповідає інтересам українського народу.

Заступник прем"єр-міністра Канади у свою чергу пригадав його цьогорічні плідні зустрічі з Прем"єр-міністром України В.Ющенком та Міністром закордонних справ України Б.Тарасюком та висловився за подальшу розбудову двосторонньої співпраці, особливо на економічній ділянці, за нових сприятливих умов в Україні. Г.Грей підтвердив готовність Канади надавати Україні допомогу у зв"язку із закриттям ЧАЕС. Канада також і надалі підтримуватиме нашу державу в міжнародних фінансових інституціях та у її вступі до Світової організації торгівлі. Було наголошено на необхідності зміцнення співпраці між законодавчими і виконавчими органами державної влади обох країн.

Під час зустрічі з керівництвом Міністерства розвитку людських ресурсів Канади Віце-прем"єр-міністр України поінформував співрозмовників про хід реформування соціальної сфери в нашій державі, зокрема, пенсійної реформи, системи забезпечення зайнятості, освіти та охорони здоров"я. Наголосив на комплексному підході Уряду України до вирішення соціальних проблем. Зі свого боку представники міністерства розповіли про існуючу в Канаді систему пенсійного забезпечення, страхування по безробіттю, регулювання інших соціальних питань. В ході зустрічі була висловлена обопільна зацікавленість у розширенні контактів і налагодженні співпраці в гуманітарній і соціальній сферах між відповідними державними установами України і Канади.

?ро оцінку проектів технічної допомоги Україні, що координується в Канаді Агентством міжнародного розвитку та стан українсько-канадського співробітництва у галузі медицини йшлося під час зустрічей М.Жулинського з Президентом Агентства Б.Гудом та заступником міністра охорони здоров"я Канади О.Дачем.

Віце-прем"єр-міністр України повідомив, що Уряд високо оцінкює результати виконання проектів технічної допомоги Канади у галузі державного управління, політичних реформ, законодавчої співпраці та освіти. Підкреслив, що з тринадцяти проектів в галузі медицини (імунізаційна допомога, антитуберкульозний проект, створення лікувальних центрів для чорнобильців, комп"ютерний реєстр ракових захворювань в Україні та інші) на сьогодні залишився виконуватись лише один. У зв"язку з цим М.Жулинський підкреслив необхідність збереження і навіть збільшення обсягів канадської технічної допомоги Україні.

Президент Канадського агентства міжнародної допомоги у свою чергу зазначив, що обсяги технічної допомоги, незважаючи на фінансові скорочення для України не зменшуються, а рішення про їх збільшення буде залежати від оцінки ефективності вже діючих проектів. Він також зазначив, що у зв"язку з переглядом пріоритетів діяльності Агентства, головні зусилля будуть зосереджені у чотирьох ключових сферах - охороні здоров"я, освіті, допомозі дітям та боротьбі зі СНІДом. Заступник міністра охорони здоров"я Канади також пообіцяв розглянути та сприяти започаткуванню нових проектів у випадку надходження спільних пропозицій з України та Канади.

У Міністерстві канадської спадщини, яке відповідальне за широке коло гуманітарних питань, перший заступник міністра А.Хімельфарб поінформував М.Жулинського про роботу цієї установи, окремо зупинився на питаннях розвитку культурного розмаїття Канади, захисту і підтримки канадської ідентичності, особливо відзначивши глобальну ініціативу Канади щодо "захисту культурного та інформаційного суверенітету країн".

Канадський міністр зазначив, що його Уряд три роки тому виступив з міжнародною ініціативою до країн, що мають найбільш вразливий культурний та інформаційний суверенітет розробити план дій на його захист. Він висловив сподівання, що Україна, яка є з часу заснування цієї ініціативи членом Робочої групи, активно продовжуватиме свою діяльність. Віце-прем"єр міністр України підкреслив, що наша країна є прихильником цієї канадської ідеї і готова долучитись до усіх заходів, що відбуваються у рамках Робочої групи та, зокрема, до підготовки міжнародного документу щодо захисту інформаційного і культурного простору країн-членів цієї глобальної ініціативи. М.Жулинський повідомив про позитивні зрушення у сфері гуманітарного і культурного розвитку України, - діяльність українського уряду щодо мовної ситуації, захисту українського книговиробника, стану етнічних меншин в Україні та інше. Співрозмовники погодились активізувати двосторонню співпрацю у вищезгаданих питаннях.

На закінчення перебування в Оттаві Віце-прем"єр міністр України мав зустріч з Президентом Конгресу українців Канади Євгеном Чолієм. Керівник "парасолькової" об"єднуючої майже всі організації канадських українців ?станови ознайомив М.Жулинського із станом організованого життя української громади та зупинився на поточних проблемах, що турбують місцеву діаспору. Одна з них - це збереження національної ідентичності громади, особливо її молодого покоління. У цьому зв"язку співрозмовники погодились про збільшення освітніх і культурних обмінів, зв"язків української молоді з їх українськими однолітками за кордоном. Віце-прем"єр міністр України високо оцінив непересічну роль української громади в суспільному житті Канади. Він зазначив, що українська громада не лише сприяє розбудові канадської держави, але й створює позитивний образ України за її межами.

У Торонто Віце-прем"єр міністр України мав зустріч з членами міської ради мерії м.Торонто, Радою директорів Королівського музею Канади та керівництвом українських організацій. Під час бесід були обговорені напрямки співпраці між порідненими містами - столицею України Києвом та найбільшим канадським містом Торонто, питання організації виставки скіфського золота в Канаді, в чому зацікавлений найбільший музей цієї країни та справи посилення взаємодії між Україною та її співвітчизниками за кордоном.

Під час проведених зустрічей та у виступі на бенкеті для української громадськості м.Торонто Віце-прем"єр міністр відзначив надзвичайно важливу роль, яку відіграли канадські українці у боротьбі нашого народу за державну незалежність, а також ту безкорисну допомогу й політичну підтримку, надану ними у час становлення української держави. М.Жулинський зазначив, що український уряд буде робити все від нього залежне для того, щоб українська діаспора брала активну участь у державному будівництві України. Він наголосив, що українській громаді Канади вкрай необхідно зберегти усі свої інституції, а також залучити своє молоде покоління до українських справ.

Віце-прем"єр міністр зазначив, що в Україні будуть робити все необхідне, щоб українці на Батьківщині та за її межами єднались і зближувались.

Віце-прем"єр-міністр України ознайомив українську громаду з проектами Великого Державного Герба, Державного і Духовного Гімнів України, які знаходяться на затвердженні у Верховній Раді України, а також з Дорученням Президента України щодо підготовки до відзначення 10-ї річниці Незалежності України. Він поінформував учасників зустрічі про запланований концерт творчих колективів української діаспори, що буде проведений в Києві наступного літа в рамках першого Фестивалю Світового українства. М.Жулинський запросив канадських українців взяти участь у цих святкуваннях та в конкурсах щодо створення в Україні Меморіалу жертвам Голодоморів і політичних репресій та Пантеону Української слави, умови про які буде повідомлено додатково. М.Жулинський окремо зупинився на позитивних зрушеннях в економіці України та поінформував українських канадців про останні дії Уряду, серед яких - прийняття програми комплексних заходів щодо поширення української мови.

Віце-прем"єр міністр України нагородив почесними дипломами Кабінету Міністрів України ряд представників української громади за довголітню самовіддану працю на користь української громади у Канаді і США та на благо незалежної України. Під час свого перебування в Канаді М.Жулинський відвідав Кредитову спілку "Будучність", Суспільну службу українців Канади, Дослідницький та документаційний центр української діаспори Канади, Фонд "Дітям Чорнобиля", відому українсько-канадську компанію "Міст" та взяв участь у прес-конференції для місцевих ЗМІ. Під час прес-конференції Віце-прем"єр-міністр відповів на численні питання журналістів, що стосувались внутрішньої і зовнішньої політики України та висловив задоволення результатами своєї поїздки до Канади. Того ж дня М.Жулинський відбув з Торонто до Києва.


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400, E-mail: ukremb@cyberus.ca