Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз

Заява Посольства України в Канаді

14 березня 2001 р. №   # 17


Під час відзначення Шевченківських свят у Києві 9 березня поряд з легітимними акціями протесту відбувся ряд протиправних дій, що класифікуються за статтею 71 Кримінального кодексу України як організація масових безпорядків. За їх наслідками було порушено кримінальну справу та розпочато розслідування, яке за дорученням Генеральної Прокуратури проводить Служба безпеки України.

Спроби окремих груп унеможливити покладання квітів до пам’ятника Т.Шевченку вищими посадовими особами держави, ганебні акти глумління, що відбулись на святому для кожного українця місці, виходять за межі будь-яких норм моралі та політичної культури, суперечать праву громадян України на вияв поваги і любові до Великого Кобзаря.

Водночас, дії української міліції біля Адміністрації Президента, де відбулись найбільш протиправні дії, були адекватними та стриманими і мали форму блокування. Хочеться спитати - чи толерували б власті будь-якої західної демократичної країни брутальну атаку на урядові будинки? В результаті, понад 60 правоохоронців отримали поранення, оскільки проти них застосовувались металеві прути, каміння та пляшки із запальною сумішшю. Під час сутичок постраждали також окремі учасники демонстрації.

Українська влада згідно Конституції та чинного законодавства готова зробити все можливе, щоб в подальшому не допустити аналогічної загрози стабільності суспільства і держави.


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukremb@cyberus.ca
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/