Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз

Про офіційний візит Міністра закордонних справ України А.Зленка до Канади

26 березня 2001 р.   № 19


Офіційний візит Міністра закордонних справ України А.Зленка до Канади розпочався зустріччю з керівниками впливових українських організацій - Конгресу українців Канади, а також Світового конгресу українців та Світової федерації українських жіночих організацій. Звертаючись до присутніх український міністр наголосив на великій ролі, яку відіграли закордонні українці і, зокрема, українська громада Канади, у боротьбі нашого народу за незалежність, підтримці України у перші роки її становлення. Він зазначив, що Канада, з огляду на її високий міжнародний авторитет та наявність 1-мільйонної української громади, займає особливе місце в зовнішній політиці України.

У свою чергу Президент Конгресу Українців Канади Є.Чолій наголосив, що канадські українці дуже пишаються тим фактом, що Канада була першою західною державою, яка визнала незалежну Україну. На його думку, місцеві українці і надалі прагнуть щоб Канада залишалась надійним другом України, продовжувала підтримувати нашу державу в міжнародних інституціях та сприяла розвитку двосторонніх відносин. Від імені Світового Конгресу українців Генеральний секретар ?іктор Педенко підкреслив, що Україна повинна максимально використовувати великий потенціал своєї діаспори. Він запевнив, що з боку міжнародного українства, зокрема його організованої частини, існує готовність допомагати нашій державі, всіляко лобіювати її інтереси за кордоном.

А.Зленко підкреслив, що зараз як ніколи усім українцям потрібна єдність в питаннях подальшої політичної підтримки України, сприяння її економічному піднесенню, утвердженню позитивного іміджу нашої держави у світі, збереження культурної самобутності українців, закріплення європейських цінностей в українському суспільстві. На питання щодо поточної внутрішньополітичної ситуації в Україні Міністр висловив впевненість в тому, що Україна вийде з неї згуртованою і мудрішою, і ставитись до цього треба як до природного процесу розвитку демократії.

Під час зустрічі були обговорені шляхи поглиблення зв"язків закордонних українців з своєю історичною Батьківщиною, а також залучення потенціалу української громади Канади до подальшої розбудови двосторонньої співпраці, насамперед, в економічній площині. Міністр також поділився інформацією з учасниками зустрічі щодо підготовки ІІІ-го Всесвітнього форуму українців, що відбудеться під час відзначення 10-ї річниці Незалежності України.


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukremb@cyberus.ca
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/