Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз

Про офіційний візит Міністра закордонних справ України А.Зленка до Канади

26 березня 2001 р.    № 20


26-го березня в рамках офіційного візиту до Канади Міністр закордонних справ України А.Зленко виступив в Оттаві у Національному прес-клубі Канади. Глава українського зовнішньополітичного відомства ознайомив численних журналістів, представників канадських урядових та бізнесових кіл, дипломатичний корпус з зовнішньополітичними пріоритетами України, сучасною внутрішньополітичною ситуацію, останніми соціально-економічними здобутками нашої держави, станом українсько-канадських відносин. Перспективними напрямками двостороннього співробітництва український Міністр назвав співпрацю в рамках Організації Об’єднаних Націй, роботу у сфері ядерної безпеки та енергозбереження, телекомунікацій, взаємодію у рамках канадської міжнародної ініціативи щодо захисту та розвитку культурного суверенітету.

Торкаючись останніх внутрішньополітичних подій в Україні А. Зленко зазначив, що ситуація навколо розслідування справи журналіста Г.Гонгадзе викликає занепокоєння західної громадськості з точки зору як дотримання прав людини, так і здатності нашого Уряду продовжувати реформування економіки. Це подекуди знаходить неоднозначне відзеркалення у засобах масової інформації. У зв’язку з цим Міністр закордонних справ України підкреслив, що українська влада зацікавлена у проведенні прозорого розслідування вищезгаданої справи. Він наголосив, що Україна відкрита до діалогу з метою подолання цієї ситуації. "Ми готові прийняти як конструктивну критику на нашу адресу, так і допомогу, спрямовану на скоріше розв’язання відомих проблем”- підкреслив А.Зленко.

Міністр закордонних справ України висловив сподівання, що з цієї ситуації Україна вийде зміцнілою, а опозиція і влада навчаться співіснувати цивілізовано. Глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що українському народу надто дорогою ціною далася незалежність, щоб зараз допустити руйнування нашої молодої держави. Під час зустрічі А.Зленко відповів на численні питання присутніх.

Відвіданням Національного прес-клубу Канади зустрічі з пресою у А.Зленка не закінчилися, бо на нього вже чекали для ексклюзивного інтерв’ю кореспонденти провідної канадської газети “Оттава ситизен” та національної радіокомпанії СВС (програма “Dispatches”, що вийде о 7.30p.m. у середу, 28 березня ц.р. на СВС-Radio 1).


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukremb@cyberus.ca
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/