Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз

Телевізійне звернення Президента України Л.Д.КУЧМИ з приводу схвалення Верховною Радою України рішення про відправку українського РХБ батальйону до Кувейту

20 березня, 2003 року


Мої дорогі співвітчизники!

Сьогодні Верховна Рада України прийняла рішення про направлення українського батальйону радіаційного, хімічного та біологічного захисту до Кувейту. Як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України – я віддав наказ про передислокацію цього підрозділу.

Позиція України залишається категоричною і незмінною: ми проти війни. Практично кожна українська сім’я втратила когось під час останньої – Другої світової. Тож кому – як не нам – знати: війни слід уникати – будь-якою ціною, будь-якими можливостями.

На жаль, як це часто бувало в історії людства, – дипломатія в цій ситуації - зазнала фіаско. Тепер – час, коли говорить зброя.

Ми залишаємося вірними нашому стратегічному партнерству, передусім зі Сполученими Штатами Америки. Ми є членами антитерористичної коаліції і вважаємо своїм головним обов’язком – боротися з цим злом, найбільшим злом ХХІ століття. Хоча шкодуємо, що проблему не вдалося вирішити в рамках можливостей міжнародних організацій.

Хочу особливо підкреслити: наш підрозділ не буде брати участі в бойових діях. У жодному разі. Його висока місія – суто гуманітарна: надавати допомогу мирному населенню, якщо зброю масового знищення все-таки застосують.

Запрошення наших військових – це не тільки визнання їхньої кваліфікації, світового рівня підготовки. Україна має унікальний за світовими мірками досвід. Досвід ліквідації техногенної та екологічної катастрофи – у 86-му році, у Чорнобилі. І саме тому – ніхто краще від нас не знає, ЩО таке реальна небезпека радіоактивного зараження і як рятувати в таких умовах людей. Я вже не кажу про світову небезпеку екологічної катастрофи, яка – коли, не дай Бог, усе-таки станеться, – зачепить практично кожну країну нашої планети.

До Кувейту їдуть не новачки. Серед наших військових – чимало тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях, у миротворчих місіях – під егідою міжнародних організацій. Але все ж таки будемо сподіватися, що їхні професійні навички й уміння – в цьому конфлікті – не будуть затребувані. Українська держава вже робить і надалі робитиме все необхідне для гідного забезпечення наших військових. Відповідні рішення я наказав прийняти нашому уряду.

То ж – звертаючись до Вас, хлопці, – хочу сказати: де б Ви не були, Ви повинні відчувати: Україна з Вами, Україна поряд. Ми будемо з Вами постійно, ми будемо чекати Вашого повернення додому і - будемо молитися за благополучне закінчення війни для кожного із Вас.

Але і Ви маєте усвідомлювати: там де Ви - там обличчя, там прапор, там репутація України.

І хай допоможе Вам Бог.

Президент України Леонід КУЧМА
Посольство України в Канаді
За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Юрія Нікітюка, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400), E-mail: ukrembassy@on.aibn.com


2003 03 24