Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз


Про підсумки офіційного візиту в Україну Прем'єр-міністра Канади Ж.Кретьєна

2 лютого 1999 р.

27-28 січня ц.р. на запрошення Президента України Л.Д.Кучми з офіційним візитом в Україні перебував Прем'єр-міністр Канади Ж.Кретьєн. Перший з часу здобуття нашою державою незалежності офіційний візит Глави канадського Уряду мав непересічне політичне значення, став визначною подією на шляху розвитку двосторонніх відносин та відкрив нові можливості для зміцнення особливого партнерства між Україною та Канадою.

Під час візиту були проведені переговори Президента України Л.Кучми, а також Прем'єр-міністра України В.Пустовойтенка з Прем'єр-міністром Канади Ж.Кретьєном і членами канадської офіційної делегації.

В ході переговорів обговорювалось широке коло питань двостороннього українсько-канадського співробітництва, взаємодії двох країн на міжнародній арені, інтеграції України у європейські та трансатлантичні структури, питання, пов'язані з вирішенням Чорнобильської проблеми. Прем'єр-міністр Канади підтвердив наміри вищого керівництва Канади підтримати інтереси України в МВФ, «Великій сімці», НАТО, міжнародних валютно-фінансових та інших інституціях, в яких Україна не представлена, а також у процесі приєднання України до Світової Організації Торгівлі. Обговорюючи конкретні напрямки співпраці у найважливіших галузях економіки, сторони погодились, що основним завданням даного етапу є забезпечення активізації торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Канадою.

Висловились за подальший розвиток міжрегіонального співробітництва, що дозволить якнайповніше реалізувати інтереси бізнесових кіл провінцій Канади та областей України. Центральною політичною подією візиту стало прийняття Україною принципового рішення щодо приєднання до Конвенції про заборону протипіхотних мін.

В ході візиту Міністр закордонних справ України Б.Тарасюк та Міністр міжнародної торгівлі Канади С.Маркі підписали міжурядовий Меморандум, який передбачає співробітництво у ліквідації складованих запасів протипіхотних мін, які знаходяться на зберіганні у Збройних Силах України та заборонені Оттавською Конвенцією. У розвиток домовленостей, досягнутих в рамках цього Меморандуму, сторони висловили готовність укласти рамкову Угоду, яка регулюватиме надання Урядом Канади та іншими країнами-донорами фінансової і матеріально-технічної допомоги, а також План поетапного знешкодження протипіхотних мін в Україні.

В рамках офіційного візиту відбулась низка окремих зустрічей членів офіційних української та канадської делегацій, зокрема, Віце-прем'єр-міністра України С.Тігіпка з Міністром міжнародної торгівлі Канади С.Маркі, які є Співголовами Міжурядової українсько-канадської комісії з питань економічного співробітництва. Прем'єр канадської провінції Принц Едвард Айленд П.Біннс мав окрему зустріч з Віце-прем'єром С.Тігіпко, Головою Київської міської держадміністрації О.Омельченком (за участю 50-ти канадських підприємців), українськими бізнесменами. Відбулись зустрічі членів Парламенту Канади з депутатами Верховної Ради України. Вагомою стала конкретна економічна складова візиту.

Було підписано низку комерційних угод та проголошено про започаткування спільних економічних проектів загальною вартістю у 268 млн.дол.

В ході візиту було підписано сім міжурядових та міжвідомчих угод, які відкривають нові можливості для поглиблення та практичної реалізації українсько-канадського співробітництва, зокрема:

  • Угоду про повітряне сполучення;
  • Меморандум про співробітництво у напрямку ліквідації запасів протипіхотних наземних мін;
  • Меморандум про співробітництво у галузі освіти; Меморандум про співробітництво з питань зміни клімату;
  • Меморандум про співробітництво між Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи і Міністерством природних ресурсів Канади;
  • Угоду між Міністерством агропромислового комплексу України та Міністерством сільського господарства та продовольства Канади у галузі карантину рослин;
  • Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством України у справах науки і технологій та Канадським агентством інспекції харчових продуктів.

За додатковою інформацією прохання звертатись до Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді, тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400), E-mail: ukremb@cyberus.ca

For more information, please contact:
Taras Malyshevskyi, Press Secretary of the Embassy,
310 Somerset Street West, Ottawa, ON K2P 0J9
Tel. (613) 230-2961, fax (613) 230-2400, E-mail: ukremb@cyberus.ca