Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз


Посол України в Канаді В.Хандогій перебув з першим робочим візитом до провінції Саскачеван

12 березня 1999 року


Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді В.Хандогій на запрошення Прем"єра (керівника уряду) канадської провінції Саскачеван Р.Романова з 8 по 11 березня ц.р. перебував тут з першим після призначення на посаду Посла робочим візитом.

У ході візиту відбулись зустрічі Посла України з лейтенантом-губернатором Саскачевану Л.Вейбом, Прем"єром Р.Романовим, спікером парламенту провінції, провінційними міністрами сільського господарства і продовольства, міжпровінційних відносин і у справах корінного населення, а також з представниками саскачеванських ділових кіл, які здійснюють ряд серйозних інвестиційних проектів в Україні.

Під час бесід В.Хандогій відзначив високий рівень стосунків нашої держави з цією провінцією Канади, які можуть слугувати моделлю українсько-канадського міжрегіонального співробітництва. Він нагадав, що Саскачеван була першою канадською провінцією, яка уклала документ про співпрацю з Україною - Меморандум про співробітництво між Урядом України та Урядом провінції Саскачеван, підписаний під час офіційного візиту Р.Романова до нашої держави у жовтні 1995 року. Меморандум окреслив основні напрямки двостороннього співробітництва у галузі енергетики, сільського господарства, освіти, охорони здоров"я, культури.

Під час зустрічей з урядовцями та представниками бізнесових кіл В.Хандогій порушив питання щодо активізації взаємодії з Саскачеваном на регіональному рівні, насамперед в тих галузях, що є пріоритетними для України, насамперед, в агропромисловому секторі та паливно-енергетичному комплексі. Посол України відзначив, що ряд місцевих фірм вже успішно діють в Україні. Це, зокрема, "Лател Вектор Ресорсис", яка розробляє нафтові родовища у Сумській області, та "Сакс Пауер Комершіал" в електроенергетичному секторі. Добрі перспективи має співпраця у сільському господарстві. Саме Саскачеван було обрано місцем засідань сільськогосподарської секції Канадсько-Української ділової ініціативи (КУДІ) - представницького форуму українських і канадських підприємців - у червні 1997 року. У цьому контексті Посол України вітав підписання під час візиту Прем"єр-міністра Канади Ж.Кретьєна до України у січні 1999 року Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством агропромислового комплексу України та Саскачеванським експортно-імпортним товариством, яким передбачено здійснення великого проекту з надання допомоги сільськогосподарським організаціям нашої держави у розвитку виробництва яловичини і кормів для нього.

В.Хандогій виступив з доповідями перед представниками Бізнес-клубу канадських підприємців українського походження в столиці провінції місті Ріджайна та найбільшому місті Саскатуні, в яких окреслив сучасний стан української економіки, заходи, що вживаються Президентом і Урядом України у напрямку покращення інвестиційного клімату та закликав взяти активну участь у заходах КУДІ-2, які заплановані на червень цього року в Україні.

Український дипломат мав зустрічі з керівництвом провінційного відділення КУКу та з іншими представниками українських організацій, на яких були обговорені перспективи залучення української діаспори до розвитку економічного і гуманітарного співробітництва цієї степової канадської провінції з Україною. Наприкінці свого перебування Посол України в Канаді відвідав Український музей в Саскатуні.


За додатковою інформацією прохання звертатись до
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400), E-mail: ukremb@cyberus.ca