Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз


Заява МЗС УКРАЇНИ

25 березня 1999


В Україні з глибокою тривогою та занепокоєнням сприйняли повідомлення про нанесення НАТО повітряних ударів по цілях, розташованих на території Союзної Республіки Югославія.

Україна, дотримуючись норм і принципів, закріплених у Статуті ООН, вважає неприйнятним застосування військової сили проти суверенної держави без санкцій Ради Безпеки ООН - єдиного органу, уповноваженого приймати рішення, спрямовані на підтримання міжнародного миру і безпеки.

Разом з тим відмова Бєлграда підписати вироблені за посередництвом Контактної групи домовленості привела до зриву переговорного процесу. Таким чином, не були виконані в повному обсязі вимоги Резолюції 1160 (1998) та 1199 (1998) Ради Безпеки ООН, що призвело до застосування сили.

Україна закликає сторони конфлікту, міжнародне співтовариство терміново вжити додаткових зусиль з метою припинення подальшої ескалації конфлікту. Необхідно якомога швидше повернутися до мирного врегулювання політичними засобами на основі забезпечення суверенітету і територіальної цілісності Союзної Республіки Югославія і надання широкої автономії Косово.

Україна ще раз підтверджує свою готовність до участі у заходах по відновленню миру і забезпеченню стабільності та дотримання прав людини, в тому числі прав національних меншин в СРЮ.


За додатковою інформацією прохання звертатись до
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400), E-mail: ukremb@cyberus.ca