Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз


Робочий візит Посла України в Канаді В.Хандогія до Манітоба

16 квітня 1999 року


13-15 квітня ц.р. відбувся робочий візит Надзвичайного і Повноважного Посла України в Канаді В.Хандогія до канадської провінції Манітоба.

У перший день свого перебування в столиці провінції, м.Вінніпег, Посол України взяв участь в офіційному відкритті Секретаріату "Манітоба-Україна", урядового підрозділу, що буде займатись підтримкою і розвитком двосторонніх зв"язків між Україною та Манітобою. В.Хандогій у своєму виступі на церемонії відкриття привітав Прем"єра Манітоби Г.Філмона, уряд провінції за впровадження такої ініціативи та нагадав, що договірно-правова база між Україною та цим важливим регіоном Канади була закладена ще під час візитів до Манітоби Президента України Л.Кучми в 1994 році, а також до України Прем"єра провінції Г.Філмона (1997) та Міністра агропромислового розвитку провінції Л.Деркача (1996). Посол України зазначив, що підписання у 1997 році основного документу про співпрацю - Меморандуму про співробітництво між Урядом України і Урядом Манітоби - поклало добрий початок нашим двостороннім взаємовідносинам та запевнив, що Посольство надаватиме потрібну підтримку діяльності новоутвореного Секретаріату.

В ході візиту відбулись зустрічі В.Хандогія з Лейтенант-губернатором Манітоби П.Лібою, Прем"єром Г.Філмоном, Спікером законодавчої асамблеї провінції, іншими офіційними особами, а також з представниками ділових кіл Манітоби.

В.Хандогій виступив з доповіддю перед українською діаспорою та представниками канадських підприємців українського походження, в якій охарактеризував сучасний стан української економіки, заходи, що вживаються Президентом і Урядом України у напрямку покращення інвестиційного клімату в державі, та закликав бізнесменів Манітоби взяти активну участь у форумі Канадсько-української ділової ініціативи (КУДІ), який має відбутись цього року в Україні. Український дипломат відповів на численні запитання, що стосувались внутрішньої та зовнішньої політики України, стану двосторонніх відносин між нашими країнами та підсумків візиту Прем"єр-міністра Ж.Кретьєна до України.

З нагоди 185-річчя з Дня народження Тараса Шевченка Посол України в присутності членів уряду Манітоби та представників української діаспори поклав вінок до пам"ятника Великому Кобзареві, який стоїть у центрі Вінніпегу - міста, яке вважається колискою українських переселенців до Канади.

Український дипломат мав зустрічі з Централею Конгресу українців Канади, Митрополитом української православної церкви Канади Василієм та Митрополитом української католицької церкви Канади Михайлом Бзделем. Під час зустрічей були обговорені сучасна релігійна ситуація в Україні та перспективи подальшої співпраці між українською діаспорою Канади і українською дипломатичною місією. В.Хандогій ознайомив співрозмовників з діяльністю українських установ у питанні взаємовідносин з українцями за межами держави, задоволення їх культурних, освітніх та інформаційних потреб. Посол України повідомив про заходи поточного року, серед яких були названі Відзначення 2000-ліття Різдва Христового, Всеукраїнський огляд творчості, ІІІ Конгрес україністів, Всеукраїнські літні спортивні ігри та ряд інших подій. В.Хандогій подякував Централі КУКу та усім канадським українцям за допомогу у становленні Посольства України в Канаді та наголосив, що в Україні завжди будуть вдячні за підтримку канадськими українцями своїх співвітчизників на Батьківщині.


За додатковою інформацією прохання звертатись до
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400), E-mail: ukremb@cyberus.ca