Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз


Візит Посла України в Канаді В.Хандогія до провінції Альберта

17 травня 1999 року № 45

Download file in MS-WORD

12-15 травня ц.р. відбувся робочий візит Надзвичайного і Повноважного Посла України в Канаді В.Хандогія до канадської провінції Альберта.

У перший день перебування в столиці провінції, м.Едмонтон, відбулись зустрічі Посла України з Лейтенант-губернатором Альберти Б.Олсоном, Прем"єром Р.Кляйном, Спікером парламенту провінції, провінційними міністрами економічного розвитку, сільського господарства і продовольства, міжурядових справ і у справах аборигенів, а також з мером цього найбільшого міста провінції. Під час зустрічей з урядовцями В.Хандогій порушив питання щодо активізації взаємодії з Альбертою на регіональному рівні, насамперед, у паливно-енергетичному комплексі, агропромисловому секторі та у галузях освіти і культури.

В.Хандогій виступив з доповіддю перед діловими колами Едмонтона та представниками канадських підприємців українського походження, в якій охарактеризував сучасний стан української економіки, заходи, що вживаються Президентом і Урядом України у напрямку покращення інвестиційного клімату в державі, та закликав бізнесменів Альберти взяти активну участь у форумі Канадсько-української ділової ініціативи (КУДІ), який має відбутись цього року в Україні. Український дипломат відповів на запитання, що стосувались внутрішньої та зовнішньої політики України, стану двосторонніх відносин між нашими країнами та підсумків візиту Прем"єр-міністра Ж.Кретьєна до України (січень 1999 року).

Протягом другого дня свого перебування у цій західній провінції Канади Посол України мав ряд зустрічей з керівництвом місцевих українсько-канадських освітніх та наукових організацій - Українського дослідницького центру при Коледжі Грент МакЮен, Української фундації освіти у коледжах та одного з найбільших україномовних дослідницьких центрів поза межами України - Канадського інституту українських студій при Університеті Альберти. Під час бесід та у виступі на щорічному форумі під назвою "Kyiv Konnection Banquet-99" В.Хандогій відзначив високий рівень стосунків канадсько-українських освітніх установ з їх партнерами в Україні та наголосив на нагальній потребі у подальшій розбудові двосторонніх контактів між науковцями і освітянами України та Канади.

Український дипломат відвідав також м.Калгарі, де відбулись його зустрічі з представниками ділових кіл цього міста, організовані керівництвом енергетичної секції КУДІ. Зокрема, були обговорені подальші форми взаємостосунків українських підприємств з найбільшою північноамериканською газотранспортною компанією "ТрансКенеда Пайплайнз". Співробітництво з провідними канадським компаніями у нафтогазовому секторі є також пріоритетним напрямком двосторонньої співпраці між Україною та Альбертою.


За додатковою інформацією прохання звертатись до
Тараса Малишевського, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400), E-mail: ukremb@cyberus.ca