Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Відзначення 8-ї річниці незалежності в Україні

25 серпня 1999 р.

Download file in MS-WORD

У ході урочистостей з нагоди Дня незалежності по всій країні пройшли численні вечори і зібрання, відкрились виставки й художні експозиції. Яскраві квіти лягли до підніжжя пам'ятників і монументів видатним діячам, які торували шлях до незалежності України.

Однією з головних подій свята стали урочисті збори, що відбулися у Національному палаці "Україна". У залі - Президент України Леонід Кучма, Голова Верховної Ради Олександр Ткаченко, Прем'єр-міністр Валерій Пустовойтенко, керівники міста і області, інших областей країни, міністерств і відомств, політичних партій та рухів, громадських організацій, народні депутати, діячі літератури та мистецтва, ветерани, представники громадськості.

Закличні звуки фанфар проголошують початок урочистих зборів. У супроводі почесної варти у зал вноситься Державний прапор України. Урочисто звучить Державний гімн України.

До присутніх звертається Президент України Леонід Кучма. Доля розпорядилася так, сказав він, що саме нам випадає зустрічати рубіж не лише століть, а й тисячоліть. Що саме нам належить прийняти виклики нової доби і гідно на них відповісти. Ця віха на шляху цивілізації завершує період, позначений величезними, справді епохальними змінами в світі. Змінами, які не мають рівних за своїм впливом на сьогодення і майбутнє нашої планети. В епіцентрі цих подій було утворення на пострадянському просторі незалежних держав. Серед них вісім років тому постала суверенна Україна. Це було не наслідком збігу обставин чи щедрим дарунком історії, а закономірним виявом і результатом як глобальних світових процесів, так і внутрішньої логіки розвитку того гігантського і по-своєму унікального утворення, яке називалось Радянським Союзом.

Тому закономірно, наголосив Президент, що зі здобуттям незалежності, Україна практично відразу включилася у загальноцивілізаційні процеси у статусі рівноправного учасника, який співвідносить внутрішні завдання з нормами і параметрами світової практики. Значення таких історичних проривів повніше осягається лише з часом. Це якраз той випадок, коли велике бачиться на відстані. Але вже сьогодні у нас є всі підстави стверджувати: День незалежності увійшов у нашу плоть і кров, у все наше життя.

Докладно охарактеризувавши історію здобуття і утвердження незалежності нашої держави, визначивши головні напрями її подальшого політичного і соціально-економічного розвитку, Президент України відзначив, що творення держави - це справа кожного з нас, справа усього українського народу. Лише разом, лише спільно ми зможемо звести і облаштувати цю величну споруду. Нам важко. Ми помилялися і помиляємося, зазнаємо втрат. Але водночас уже здолали чи не найскладнішу частину цього шляху, набувши безцінний державницький досвід. Ми вже достеменно знаємо, що і як треба робити. Маємо все необхідне, щоб доводити намічене до завершення. Для цього, наголосив Леонід Кучма, сьогодні потрібне головне: впевненість у силах народу і своїх власних, дружня робота і віра в її успіх, у майбутнє України. Хай Бог зміцнить нас у цій вірі! Разом вистояли, разом і переможемо!

Леонід Кучма сердечно привітав багатонаціональний народ України зі святом незалежності Української держави.