Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Протокол зустрічі Віце-прем'єр-міністра України В.Рогового з Міністром міжнародного співробітництва Канади М.Мінною


4 жовтня 2001 року відбулася зустріч Віце-прем'єр-міністра України Василя Рогового з Міністром міжнародного співробітництва Канади Марією Мінною, в ході якої було обговорено хід реалізації Канадської програми співробітництва з Україною.

Із здобуттям Україною незалежності держава взяла курс на перехід до ринкової економіки, що характеризується розвитком демократичних інститутів та забезпеченням верховенства права. На цьому шляху Україні надається підтримка в рамках програм міжнародної допомоги, серед яких Канаді належить провідне місце.

Після започаткування Канадської програми співробітництва з Україною у 1991 році, Канада надала Україні понад 151 млн. канадських доларів у формі технічної допомоги. З них 20 млн. було надано як гуманітарна допомога. Канада виділила також 33,7 млн. канадських доларів в рамках багатосторонніх програм допомоги та 19, 2 млн. доларів на підтримку регіональних ініціатив в країнах Центральної та Східної Європи, у тому числі в Україні. 70 млн. було надано у вигляді комерційних кредитів.

Метою Канадської програми співробітництва з Україною є підтримка переходу до ринкової економіки, сприяння демократичному розвитку та підвищенню ефективності управління, розвиток торгівлі та інвестиційного співробітництва з Україною. Крім того, Програма містить розділи, присвячені питанням ядерної безпеки та тристороннього співробітництва між Канадою Україною та Польщею. Канадська програма співробітництва з Україною є важливим елементом відносин особливого партнерства між Україною та Канадою і грунтується на культурних зв'язках канадців українського походження з Україною.

Віце-прем'єр-міністр України Василь Роговий та Міністр Марія Мінна досягли згоди, що, враховуючи зміни, які сталися в Україні після 1997 року, було б доцільним, щоб Канадське Агентство Міжнародного Розвитку переглянуло цю Стратегію на період з 2001 по 2006 р.р. Було досягнуто домовленості про проведення консультацій з Посольством України в Канаді та Міністерством економіки і з питань європейської інтеграції щодо нової Стратегії програм для України.

Дотримуючись побажань Української сторони, що були висловлені під час візиту Міністра Мінни до Києва у вересні 2000 року, коли відбулась її зустріч з Міністром економіки України паном Роговим, Сторони погодились розглянути додаткові можливості підтримки реформ в аграрному секторі. Беручи до уваги канадський досвід в цій сфері, КАМР докладе зусиль до збільшення технічної допомоги в галузі сільського господарства через діючі та нові проекти.

Пан Роговий повідомив Міністру Мінні, що одним з пріоритетів для України є підтримка Урядом Канади розбудови сучасної бізнес освіти в Україні, особливо на рівні МВА, розвиток інституцій бізнес освіти, які будуть сприяти створенню нової генерації керівників, підвищенню рівня управлінських навичок та, відповідно, покращання привабливості української економіки для іноземних інвесторів.

Віце-прем'єр-міністр В.Роговий та Міністр Мінна досягли згоди, що, за відповідних обставин, Міністерство економіки і з питань європейської інтеграції України та Канадське Агентство Міжнародного Розвитку розглянуть необхідність внесення змін до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Урядом Канади стосовно Канадської програми співробітництва від 24 жовтня 1994 року. Такий перегляд матиме на меті забезпечення відповідного звільнення від оподаткування в Україні і надання відповідних пільг Канадській програмі технічного співробітництва з Україною.

В.Роговий та М.Мінна досягли також згоди, що, у відповідності з положеннями Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Урядом Канади стосовно Канадської програми співробітництва, Міністерство економіки і з питань європейської інтеграції України та Канадське Агентство Міжнародного Розвитку щорічно здійснюватимуть перегляд Канадської програми технічного співробітництва з Україною.

За Українську Сторону

За Канадську Сторону

Василь Роговий,
Віце-прем'єр-міністр України

Марія Мінна,
Міністр міжнародного співробітництваКанади

Оттава, 4 жовтня 2001 року


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Aлли Окоманюк, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com
Web-site: www.infoukes.com/ukremb/


2001 11 26