Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Привітання Надзвичайного і Повноважного Посла України в Канаді В.Хандогія з нагоди 8-ї річниці Незалежності України

24 серпня 1999 р.


Пані та панове, дорогі співвітчизники!

Щиро вітаю Вас з Днем Незалежності України!

24 серпня минає вісім років з того часу, коли Україною було проголошено державну незалежність. Того ж року на всеукраїнському референдумі більше 90% голосуючих підтвердили цей вибір. Так було розпочато відлік нового періоду державотворення в українській історії.

Українська Держава продовжує рухатись курсом послідовних реформ з метою виходу з кризового стану, вирішення наболілих соціальних проблем, забезпечення стабільного економічного зростання та прискорення переходу до ринкової економіки. Попри існуючі труднощі, наміри Президента та Уряду нашої країни сприяти реформуванню української економіки залишаються незмінними і твердими.

Одними з основних здобутків України у внутрішньополітичній сфері за вісім років її незалежності можна назвати досягнення політичної стабільності у суспільстві, забезпечення оновлення владних структур шляхом загальних, відкритих і чесних виборів, прийняття Конституції. Політичний плюралізм, свобода слова, ринкова економіка, інші демократичні ідеали вже стали часткою життя суспільства. Україна впевнено просувається вперед шляхом реформ на засадах неконфліктності та громадського консенсусу.

Весь досвід нашої незалежності підтверджує, що зовнішньополітичний курс, обраний Україною, є надійним засобом захисту національних інтересів держави на міжнародній арені. Зовнішня політика є сьогодні невід'ємною і важливою складовою курсу реформ та одним із інструментів вирішення головного завдання - забезпечення економічного зростання держави і добробуту наших громадян.

Восьмий рік з часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Канадою відзначився успіхами у розвитку взаємовигідного двостороннього співробітництва. Візит Прем"єр-міністра Ж.Кретьєна до України, проведені переговори між лідерами наших держав та підписані документи надали нового імпульсу нашим зв"язкам. Разом з підтримкою Канадою реформаторського курсу українського керівництва окремо наголошувалось на необхідності посилення торговельно-економічного компоненту наших взаємин. Україною також було підкреслено, що всебічний розвиток відносин з Канадою належить до пріоритетів зовнішньої політики України.

За роки, що минули, Україна спромоглась не лише втриматись як незалежна держава, але й посіла гідне місце серед демократичних країн світу. Весь цей час політична і моральна підтримка України багатьма західними державами, їх фінансова і гуманітарна допомога була можливою також завдяки існуванню в цих країнах організованої української діаспори. Впродовж багатьох десятиліть та декількох поколінь українці за кордоном не поривають з рідною землею, плекають думки про неї, піклуються про її долю і краще майбутнє, допомагають їй і словом і ділом, виховують своїх дітей і онуків у дусі любові до України. Наша Україна - ще досить молода держава і найголовнішим завданням для усього українства, як на рідній землі, так і поза її межами, має стати зміцнення її незалежності та подальше її утвердження в співтоваристві вільних, демократичних країн.

Багато проблем стоїть перед Україною в усіх сферах її життя. Однак демократичний вибір країни залишається незмінним. Україна, ставши на шлях реформування та побудови демократичного суспільства, буде прямувати ним і надалі, цивілізовано вирішуючи всі питання, дотримуючись усіх своїх зобов'язань перед партнерами. Відзначаючи восьму річницю своєї незалежності, Україна впевнено дивиться у майбутнє, яке невіддільне від майбутнього європейської сім'ї народів.

Вітаю усіх українців в Канаді зі святом і Слава Україні!

З повагою,

Володимир Хандогій