Ukrainian tryzub

Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canadaUkrainian flag

Прес Реліз

Заява Верховної Ради України "Про формування Єдиного економічного простору України, Республіки Білорусь, Російської Федерації, Республіки Казахстан"


23 лютого 2003 року Президенти України, Республіки Білорусь, Російської Федерації, Республіки Казахстан підписали Заяву про підготовку до вересня 2003 року угоди про формування Єдиного економічного простору. У Заяві висловлена рішучість створити Єдиний економічний простір, говориться про новий етап економічної інтеграції чотирьох держав.

Керуючись пунктом 5 статті 85 Конституції України, враховуючи те, що формування Єдиного економічного простору буде сприяти розвитку зовнішньоекономічних, зовнішньоторговельних відносин, зростанню конкурентоспроможності економіки та зміцненню експортного потенціалу України, підвищенню життєвого рівня нашого народу і є важливим у контексті зусиль на послідовну реалізацію основних ініційованих Україною в рамках СНД підходів щодо посилення базової складової цієї інституції, а саме - економічного співробітництва.

Верховна Рада України висловлює підтримку даної Заяви та свою рішучість сприяти її послідовній практичній реалізації.

Верховна Рада України відзначає, що формування Єдиного економічного простору має здійснюватися у формах і межах, що не повинні суперечити курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію та мають сприяти її якнайшвидшому вступу до Світової організації торгівлі.

Верховна Рада України наголошує, що головною метою формування Єдиного економічного простору, що відповідає національним інтересам України, є створення зони вільної торгівлі без вилучень та обмежень.

Верховна Рада УкраїниЗа додатковою інформацією прохання звертатись до:
Юрія Нікітюка, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400), E-mail: ukrembassy@on.aibn.com


2003 05 22