Ukrainian tryzub









Гляньте новий вебсайт
See new website
Voir le nouveau site Web

www.mfa.gov.ua/canada



Ukrainian flag

Туризм в Україні

Прес-реліз - Державна туристична адміністрація України

1000+ Thumbnails on Ukraine

25+ Slide Shows

Puzzle Map of Ukraine

Україна - одна з найбільших країн на південному сході Європи. Її загальна площа - 603,7 тис. кв. кілометрів, населення - близько 50 мільйонів.

Україна межує з Росією, Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою.

На півдні Україна омивається Чорним і Азовським морями. Довжина берегової лінії Чорного моря в межах України - понад 1500 кілометрів.

Клімат в Україні помірно континентальний з певними особливостями в Кримських горах і Карпатах, а також на південному березі Криму, де він має риси субтропічного. Найбільша гірська система - Українські Карпати - простягається смугою завдовжки понад 270 км і завширшки 100 - 110 км. Найвища вершина України – гора Говерла (2061 м) розташована у Чорногірському масиві Українських Карпат.

Багатство природного та історико-культурного потенціалу України важко переоцінити. Чорне та Азовське моря, Крим, Карпати, Придніпров`я, Поділля та Волинь, понад 70 тисяч річок, найбільші з яких Дніпро, Дністер, Південний Буг, Сіверський Донець і Дунай – туристично-рекреаційні ресурси України.

Лісові площі становлять 14 відсотків території країни. В Україні створено 8 національних природних парків, 4 біосферні заповідники, 15 державних природних заповідників, численні заказники, дендропарки, пам`ятки садово-паркового мистецтва. Серед них найвідомішими є Асканія-Нова (Херсонська область), Шацький національний природний парк (Волинська область), “Софіївка” (Черкаська область), “Олександрія” (Київська область), Тростянецький дендропарк (Чернігівська область), а також пам`ятки природи – Скелі Довбуша на Івано-Франківщині та Львівщині, Кам`яні Могили у Донецькій та Запорізькій областях, Великий каньйон у Криму.

Туристи мають можливість ознайомитися з історією та культурою України з давніх часів до сьогодення. Найвизначніші історико-культурні пам`ятки знаходяться в Автономній Республіці Крим, у містах Києві, Львові, Одесі, Чернігові, Кам`янці-Подільському. Значна кількість пам`яток археології зосереджена в південній частині України. Цікавими для туристів є розкопки античних міст північного Причорномор`я – Тіри, Ольвії, Херсонеса, Пантікапея, а також археологічні музеї в Одесі, Керчі та Києві.

Більш як 500 міст мають 900-річну історію, 4500 селам України – понад 300 років. Історичні міста та села – наше національне багатство. В Україні 150 тисяч пам`яток культури, історії, археології, містобудування і архітектури, палацово-паркового мистецтва, а також понад 300 музеїв. Створено 7 національних історико-культурних заповідників. Найціннішими є пам`ятки епохи держави “Київська Русь” (ІХ – ХІІ ст.) – 80 % пам`яток цього періоду зосереджені саме на території України. Найвизначніші пам'ятки України – Києво-Печерська лавра, Софійський собор та історичний центр м. Львова – внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Багату історико-культурну спадщину представляють Андріївська та Кирилівська церкви у Києві; пам`ятки історії, пов`язані з історико-культурною спадщиною запорізького козацтва, а також періоду національно-визвольної боротьби українського народу 1648 – 1654 років та другої світової війни; музеї архітектури та побуту просто неба у Києві; Переяславі-Хмельницькому, Львові, Ужгороді, Чернівцях, Галичі; картинні галереї в Києві, Одесі, Феодосії, Львові, Харкові тощо. Значний інтерес у багатьох туристів викликають пам`ятки архітектури різних епох і стилів: пам`ятки оборонної архітектури - фортеці в Луцьку, Меджибожі, Кам`янці-Подільському, Хотині, Білгороді-Дністровському, Ужгороді, Мукачевому; палацові комплекси в Криму, на Львівщині та Чернігівщині; пам`ятки дерев`яної культової та цивільної архітектури в Карпатах.

Туристи мають широкі можливості для знайомства з українською народною культурою, піснями, танцями, національними стравами.

За статистичними даними, у 2001 році Україну відвідало 5,8 млн. іноземних туристів (приріст порівняно з 2000 р. становить 31 %), 9,4 млн. туристів з України побувало за кордономпо країні подорожувало біля 7,5 млн. українських туристів та 18,5 млн. екскурсантів (приріст по цих показниках порівняно з 2000 р. становить 8 - 10 %).

За розрахунками згідно з рекомендаціями Всесвітньої туристської організації (ВТО), обсяг споживання товарів та послуг туристичної та інших галузей економіки, забезпечений внутрішніми та міжнародними туристичними потоками в 2001 р. становив близько 22 млрд. грн. (близько 4 млрд. доларів США). При цьому за рахунок в`їзного туризму реалізовано туристичних та супутніх послуг та товарів на суму 14,3 млрд. гривень (2,7 млрд. дол. США).

В Україні діє понад 4000 ліцензованих туристичних підприємств. До послуг туристів більше 1300 готелів, мотелів, кемпінгів, туристичних баз, понад 3000 санаторіїв, будинків відпочинку, чудові курорти, ресторани, бари, казино, бістро, кафе, комфортабельні автобуси та легкові автомобілі.

Законом України “Про туризм” гарантується безпека туристів, захист їх прав, інтересів і майна.

Україна відкрита для міжнародного співробітництва. У жовтні 1997 р. Україна стала Дійсним членом Всесвітньої туристської організації (ВТО) – головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики. Це значно підвищило імідж і авторитет нашої держави у туристичному співтоваристві, створило передумови подальшого розвитку національного туризму відповідно до тенденцій світового туристичного ринку з залученням до інформаційної мережі, інвестиційних пропозицій, системи професійної підготовки, наукових досліджень, відкрило нові можливості налагодження взаємовигідної співпраці з країнами-членами на всіх рівнях – двосторонньому, багатосторонньому, регіональному, ознайомлення з передовими надбаннями найбільш розвинутих туристичних держав світу.

У вересні 1999 р. на 13-ій сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської орагнізації, що проходила у м. Сантьяго (Чилі), Україну було обрано до Виконавчої ради ВТО – керівного органу цієї впливової міжнародної організації.

Ця подія має стратегічне значення для нашої країни з огляду на можливості використання механізмів цієї організації для підвищення ефективності національної туристичної галузі з урахуванням процесів глобалізації, що відбуваються в світі, просування українського турпродукту на міжнародному ринку, збільшення надходжень до державного бюджету, підвищення авторитету та впливовості України у світі, розширення державно-приватного партнерства, впровадження передових методів підготовки та підвищення кваліфікації туристичних кадрів відповідно до світових стандартів.

Свідченням визнання державою значення туризму для країни стало встановлення у 1998 р. Указом Президента України Дня туризму України, що відмічається щорічно 27 вересня разом зі Всесвітнім днем туризму.

У жовтні 2000 р. Генеральний секретар Всесвітньої туристської організації (ВТО) Франческо Франжіаллі здійснив перший офіційний візит в Україну. В рамках візиту Генеральний секретар ВТО зустрівся з Президентом України, Прем‘єр-міністром України, Міністром закордонних справ України та Мером м. Києва. Ф.Франжіаллі також взяв участь у Міжнародному туристичному салоні “Україна'2000” та регіональному семінарі ВТО “Нові інформаційні технології в туризмі".

У 1993 – 1996 роках Україна очолювала Раду по туризму Співдружності Незалежних Держав (СНД); з жовтня 2000 року Україна вдруге головує в цьому органі. Україна плідно співпрацює в рамках робочих груп по туризму Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) і Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ).

Україна впевнено виходить на світовий туристичний ринок, і цьому значною мірою сприяє традиційний Міжнародний туристичний салон ”Україна”. Салон проводиться щорічно в жовтні у м. Києві під егідою Державної туристичної адміністрації України за підтримки Всесвітньої туристської організації та є найбільш представницьким і масовим туристичним форумом у нашій країні. Міжнародний туристичний салон “Україна” широко представляє усі регіони України, що дозволяє всебічно презентувати її туристичні можливості, природно-рекреаційний та історико-культурний потенціал.

VIIІ Міжнародний туристичний салон “Україна'2001” проходив 11 - 13 жовтня 2001 року в Національному виставковому центрі м. Києва. Учасниками турсалону “Україна-2001” стали 208 туроператоров и турагентів, асоціацій, підприємств і організацій, національних і місцевих туристичних адміністрацій, готелів, санаторно-курортних закладів, транспортних, страхових і видавничих компаній з 27 країн світу, з них близько 60 % - українські підприємства та організації. Загалом на турсалоні побувало близько 34 тис. відвідувачів. Загальна виставкова площа Салону становила понад 3000 кв. г. Напередодні Салону проводилася 2-а Міжнародна науково-практична конференція “Туризм у ХХІ столітті: глобальні тенденції та регіональні особливості” (10 жовтня 2001 р.).

Запрошуємо усіх представників туристичного бізнесу на ІХ Міжнародний туристичний салон “Україна'2002” 10 – 12 жовтня 2002 року.

Бажаємо незабутніх вражень, щасливих і радісних відкриттів на туристичних просторах України!

Державна туристична адміністрація України:

т.: (380-44) 212-42-15
т.: (380-44) 212-58-20
ф.: (380-44) 212-42-77
т/ф.: (380-44) 212-59-90


За додатковою інформацією прохання звертатись до:
Юрія Никитюка, прес-секретаря Посольства України в Канаді,
тел.(613) 230-2961, факс (613) 230-2400),
E-mail: ukrembassy@on.aibn.com


2002 06 21